با حضور وزرای ارتباطات ایران و آدربایجان؛
«الکامپ ۲۴» با رویکرد ایران دیجیتال افتتاح شد
بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ ایران دقایقی پیش با رویکرد «ایران دیجیتال» آغاز به کار کرد و همه فعالان بخش فناوری اطلاعات داشته های خود را در این عرصه به نمایش عموم گذاشته اند.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
 
«الکامپ ۲۴» با رویکرد ایران دیجیتال افتتاح شد
 
بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ ایران دقایقی پیش با رویکرد «ایران دیجیتال» آغاز به کار کرد و همه فعالان بخش فناوری اطلاعات داشته های خود را در این عرصه به نمایش عموم گذاشته اند.

به گزارش تحریرنو ؛ بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ایران که به گفته «رسول سراییان» رئیس سازمان فناوری اطلاعات بزرگترین رویداد بخش فناوری اطلاعات است، امروز (شنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

در آیین افتتاح این نمایشگاه محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز «رامین قلی زاده» وزیر راه و ارتباطات جمهوری آذربایجان به همراه مسئولان صنعت ارتباطات و دیجیتال کشور داشتند، در این دوره، بیش از ۴۰۰ شرکت استارتاپی حضور دارند و امسال «الکام گیمز»(بازی سازها) برای نخستین بار همراه با نمایشگاه الکامپ همراه شده اند.

«الکام تاکز»(گپ و گفت) نیز یک رویداد جدید در الکامپ ۲۴ است که امسال با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور شکل گرفته و در چهار نقطه مختلف نمایشگاه، فضاهایی برای آن در نظر گرفته شده است تا فعالان و علاقه مندان بتوانند به دانسته های خود اضافه کنند.

«الکام ترندز» نیز رویداد تازه‌ای است که سال گذشته به‌ صورت محدود برگزار شد اما امسال سالن ۲۷ به آن اختصاص داده شده و شامل «هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ، پردازش موازی، شهر هوشمند» است.

حضور دولتی ها درالکامپ ۲۴

رئیس سازمان فناوری اطلاعات دوم مردادماه امسال برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی (الکامپ) را مهمترین رویداد برای بخش فناوری اطلاعات برشمرد.

به گفته رسول سرائیان، امسال ۴۱ دستگاه اجرایی کشور با ۳۱۴ عنوان خدمت الکترونیکی در این نمایشگاه حضور دارند و خدمات دولت همراه و کارپوشه ملی ایرانیان نیز در نمایشگاه مردم معرفی می شود.

برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی در حالی انجام خواهد شد که چند روز پیش محمد جواد آذری جهرمی در یکی از شبکه های اجتماعی خود از رتبه جدید ایران در رده‌بندی سال ۲۰۱۸ کشورها در شاخص ایی.جی.دی.آی(EGDI) خبر داد که بیانگر پیاده سازی دولت الکترونیکی است.

به گفته آذری جهرمی، در حالی ایران در این رده بندی ۲۰ پله صعود کرده که در برنامه ششم توسعه، ارتقای ۳۰ رتبه‌ای برای پنج سال پیش‌بینی شده و این صعود در سال نخست برنامه قابل توجه است.
کد مطلب: 16359