دبیر علمی سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار؛
فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است
دبیر علمی سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار ضمن اعلام برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۹
 
فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است
 
دبیر علمی سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار ضمن اعلام برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر مریم محسنی در آستانه برگزاری سومین جشنواره ملی خودمراقبتی و آموزش بیمار بیان کرد: این جشنواره در تاریخ ۲ مرداد سالجاری و همزمان با ششمین سمپوزیوم خودمراقبتی و آموزش بیمار و مصادف با روز جهانی خودمراقبتی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت های ارزشمندی در حوزه خودمراقبتی وآموزش بیمار صورت گرفته است، افزود: ولی علیرغم ارزش بالای این خدمات و تاثیرفوق العاده آن در کاهش هزینه های نظام سلامت، متاسفانه بسیاری از این تلاش ها به خوبی دیده نشده و در نتیجه باعث دلسردی فعالان این عرصه شده است.

دبیر علمی سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار مهم ترین اهداف برگزاری این گردهم آیی بزرگ علمی را تشویق فعالان این حوزه, ارزش گذاری خدمات ارتقا سلامت, ترویج الگوهای برتر و در نتیجه تسری فرهنگ خود مراقبتی در جامعه. بر شمردند.

این متخصص پزشکی اجتماعی درباره گروه های هدف این جشنواره، تصریح کرد: در سومین سال برگزاری، تمام مراکز دانشگاهی، بیمارستانها و همینطور شرکت های دانش بنیان، مراکز تحقیقاتی و سازمانهای مردم نهاد و همچنین هر سازمانی که به نوعی با سلامت مردم در ارتباط است می تواند در جشنواره شرکت کنند.

وی افزود: مستنداتی را که شرکت کنندگان به کمیته داوری ارائه می دهند باید به تایید سازمانهای نظارتی مربوطه رسیده باشد و در زمان مقتضی گواهی مربوطه را به دبیرخانه و تیم نظارت بر ارزشیابی تحویل دهند.
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید براینکه شرکت در جشنواره برای تمام مراکز رایگان است، خاطرنشان کرد: در این جشنواره از برترین ها با اهدای لوح و تندیس تقدیر بعمل خواهد آمد.

ششمین سمپوزیوم و سومین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار ۲ مرداد مصادف با روز جهانی خود مراقبتی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تالار امام (ره ) برگزار می شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن ۶۶۵۸۱۵۶۰ داخلی ۱۳۹ و یا به سایت www.patient-education.ir مراجعه فرمایند.
کد مطلب: 16160