واتس آپ پیام های کاربران را می خواند؛
تصمیم واتس آپ موجی از نگرانی ببار آورد
افرادی که اطلاعات و اسرار خود را در واتس آپ گوشی شان نگهداری می کنند به زودی تمامی پیام هایشان بدون آنکه متوجه شوند خواند ه می شود .
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
 
تصمیم واتس آپ موجی از نگرانی ببار آورد
 
افرادی که اطلاعات و اسرار خود را در واتس آپ گوشی شان نگهداری می کنند به زودی تمامی پیام هایشان بدون آنکه متوجه شوند خوانده می شود .

به گزارش تحریرنو، مسائلی مثل استفاده از افراد خلافکار و تروریست ها از شبکه های اجتماعی این روزها گردانندگان این شبکه ها را به اعمال مقررات سختگیرانه نسبت به کاربرانشان واداشته است. در این باره طرح شرکت واتس اب با عنوان جاسوسی پنهانی نگرانی شدید برانگیخته است. چنان که این طرح جامه عمل پوشد تمام پیام های خصوصی کد گذاری شده و رمز دار نیز توسط واتش اپ قبل از رسیدن به مقصد خواند خواهد شد.

برخی از کاربران معتقدند این کار نوعی ورود غیر قانونی به حریم شخصی شان است و اسیب پذیری امنیتی را برای کاربران در پی خواهد داشت .

پیش از این شبکه اپل با سازمان اطلاعاتی امریکا بر سر ارائه اطلاعات اختلاف پیدا کرد. دولت امریکا خواستار دسترسی به اطلاعات گوشی آیفون مورد استفاده عامل ترور نایت کلاب شد اما اپل زیر بار نرفت.

با این وجود فیس بوک ادعا کرده است که هیچکس نمی تواند پیام های واتس آپ را رهگیری کند و حریم خصوصی افراد محفوظ خواهد ماند اما تحقیقات نشان داده که این شرکت می تواند پیام های خصوصی کاربران را با توجه به نرم افزار جاسوسی اش به راحتی باز خوانی کند .
کد مطلب: 9554