دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران؛
درمان موفق بیمار با تشخیص به موقع سرطان
قريب به۵۰۰ هزار نفر در کشور مان با سرطان زندگى ميكنند.اين افراد يا در طى يكسال اخير بيماريشان تشخيص داده شده و مراحل درمان را ميگذرانند و يا اينكه ساليان قبل درما شده اند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۹
 
درمان موفق بیمار با تشخیص به موقع سرطان
 
قريب به۵۰۰ هزار نفر در کشور مان با سرطان زندگى ميكنند.اين افراد يا در طى يكسال اخير بيماريشان تشخيص داده شده و مراحل درمان را ميگذرانند و يا اينكه ساليان قبل درما شده اند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران ،دبیر انجمن کلینیکال آنکولوژی گفت: افراد می‌توانند با استفاده از مصرف غذاهای سالم، تحرک بدنی و ورزش تا حدود زیادی از بروز این بیماری در خود پیشگیری کنند.

دکتر حسین فودازی، در افتتاحیه سومین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی ایران که همزمان با برنامه پرستاری و کنگره کارشناسان رادیوتراپی در هتل المپیک تهران ۲۸ تا ۳۰ آذر برگزار می‌شود، اظهارداشت: در این کنگره جدیدترین مباحث مربوط به تشخیص و درمان سرطان با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج از کشور ارائه و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

بر اساس آخرین آمارها سالانه حدود ۹۵ تا ۱۰۰ هزار نفر مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور داریم و بعد از بیماری‌‌های قلبی و عروقی سرطان‌ها دومین عامل مرگ و میر در کشور هستند.

وی افزود: سالانه ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر به دلیل سرطان جان خود را از دست می‌دهند و در حال حاضر ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر مبتلا به سرطان بوده که یا درمان شده و یا بیماری‌ آنها تازه تشخیص داده شده است.

دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی تا ۱۵ سال دیگر میزان بروز موارد جديد ابتلا به سرطان در ايران به دو برابر خواهد رسید که اين افزایش به دو دليل بالا رفتن هرم سنی جمعيت در كشور از جوان به سمت ميانسالگى و مجموعه مشکلات ناشى از آلودگيهاى زیست‌محیطی، تغذیه و سبک زندگی ناسالم سبب این افزایش موارد جديد سرطان خواهد شد. بنابراين افراد می‌توانند با استفاده از مصرف غذاهای سالم، تحرک بدنی و ورزش تا حدود زیادی از بروز این بیماری در خود پیشگیری کنند.

فودازی گفت: افراد در صورت مواجه با هرگونه توده قابل لمس در بدن و یا خونریزی در مدفوع همچنین كاهش وزن شديد ويا سرفه هاى که بیش از دو هفته به طول انجامیده،حتماً به پزشک مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند چرا که سرطان بیماری بوده که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام می‌توان تا حدود زیادی آن را کنترل و درمان کرد.

سومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و سیزدهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی تا ۳۰ آذر در هتل المپیک در حال برگزاری است.
کد مطلب: 17520