اکران اولین فیلم کیومرث پوراحمد پس از هفت سال
تازه‌ترین ساخته‌ی کارگردان فیلم‌ "شب یلدا" از جمعه در سینماهای تهران و پنج شهر دیگر به نمایش درآمد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۱۰
 
اکران اولین فیلم کیومرث پوراحمد پس از هفت سال
 
تازه‌ترین ساخته‌ی کارگردان فیلم‌ "شب یلدا" از جمعه در سینماهای تهران و پنج شهر دیگر به نمایش درآمد.

بتحریرنو: "۵۰ قدم آخر" به کارگردانی کیومرث پوراحمد با بازی بابک حمیدیان به سرگروهی سینما فرهنگ در ۱۲ سینما در تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز و رشت روی پرده رفته است.

فیلم جدید پوراحمد جای‌گزین فیلم "زندگی جای دیگریست" به کارگردانی منوچهر هادی شد. "۵۰ قدم آخر" ابتدا قرار بود به مناسبت سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اکران عمومی شود که این اتفاق نیفتاد و فیلم با حدود دو هفته تاخیر از ۱۶ خرداد نمایش داده شد.

"۵۰ قدم آخر" اولین‌بار بهمن‌ماه سال گذشته در بخش سودای سیمرغ سی‌ودومین دوره‌ی جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت. نمایش مطبوعاتی فیلم در سالن برج میلاد با واکنش منفی بسیاری از تماشاگران روبرو شد.

بابک حمیدیان و طناز طباطبایی بازیگران اصلی فیلم هستند که بر اساس ایده‌ای از حبیب احمدزاده ساخته شده و درباره‌ی یکی از نیروهای اطلاعات و عملیات لشگر زرهی نجف اشرف در عملیات والفجر چهار است. حمیدیان در "۵۰ قدم آخر" نقش یک مهندس الکترونیک را بازی می‌کند و طباطبایی به نقش یک دختر کرد ظاهر شده است.

پوراحمد در نشست مطبوعاتی "۵۰ قدم آخر" در پاسخ به کسانی که فیلم جدیدش را ضعیف و غیرمنسجم می‌دانستند، گفت: "من تلاشم را کرده‌ام و فیلم همین است و کاریش نمی‌شود، کرد."

بخش زیادی از اعتراض‌ها به نیمه‌ی دوم فیلم بود. پوراحمد به خبرنگاران گفت: "اگر کسی قسمت دوم فیلم را دوست ندارد من معذرت می‌خواهم."

با این حال پس از جشنواره سعید سعدی تهیه‌کننده‌ی "۵۰ قدم آخر" در گفت‌و‌گویی، احترام به مخاطب را یکی از خصوصیات فردی و حرفه‌ای پوراحمد در طی بیش از سه‌دهه حضور مستمر در عرصه سینما دانست و گفت: "بعد از بازخوردهای صورت گرفته در جشنواره فیلم فجر تصمیم بر آن شد تا فیلم برای گرفتن ریتمی تندتر و افزایش صحنه‌های تعلیقی آن‌بار دیگر مورد نظارت در تدوین قرار بگیرد و امیدواریم که نسخه‌ی نهایی آماده شده در اکران نظر مخاطبان را به خود جلب کند."

سعدی اخیرا نیز تاکید کرد "۵۰ قدم آخر" در تدوین مجدد حدود ۱۵ تا ۱۷ دقیقه از نسخه‌ی نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر کوتاه‌تر شده و تغییراتی نسبتا قابل توجه نسبت به نسخه‌ی اولیه پیدا کرده است.

"۵۰ قدم آخر" اولین فیلم پوراحمد پس از "اتوبوس شب" است که سینماهای کشور پس از هفت سال میزبان فیلمی از کارگردان ۶۵ساله‌ی نجف‌آبادی شده‌اند که بیش از همه برای کارگردانی مجموعه‌ی تلویزیونی محبوب "قصه‌های مجید" شهرت دارد.

"تاتوره"، "بی‌بی چلچله"، "لنگرگاه"، "شکار خاموش"، "شرم"، "صبح روز بعد"، "خواهران غریب"، "شب یلدا" و "گل یخ" از دیگر فیلم‌های بلند سینمایی پوراحمد هستند.
کد مطلب: 489