نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا؛
حذف پرسپولیس توسط الهلال و همکاری داور عمانی
پرسپولیس در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل الهلال با نتیجه ۲ بر ۲ متوقف شد و از صعود به فینال باز ماند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۴
 
حذف پرسپولیس توسط الهلال و همکاری داور عمانی
 
پرسپولیس در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل الهلال با نتیجه ۲ بر ۲ متوقف شد و از صعود به فینال باز ماند.

به گزارش تحریرنو ؛ پرسپولیس در دیداری که امید کمی برای پیروزی برابر الهلال در دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و صعود به مرحله فینال داشت با اشتباهات محرز داوری به کارش در این تورنمنت پایان داد.

شاگردان برانکو ایوانکوویچ که دیدار رفت را با نتیجه ۴ برصفر واگذار کرده بودند در این بازی ابتدا به فکر گل نخوردن بودند و موفق شدند با گل گادوین منشا از حریف پیشی بگیرند اما این عمر خریبین بود که به دلخوشی پرسپولیس در نیمه اول پایان داد. مهاجم سوری که در بازی رفت هت‌تریک کرده بود با اشتباه واضح داور ضربه پنالتی اعلام شده را با ضربه چیب وارد دروازه علیرضا بیرانوند کرد.

نیمه اول این دیدار با همین نتیجه به پایان رسید تا برانکو ایوانکوویچ ۱۵ دقیقه برای گوشزد کردن نقاط ضعف سرخپوشان وقت داشته باشد. با شروع نیمه دوم بازی تقریبا در دست پرسپولیس بود و در ادامه گادوین منشا بود که دقیقه ۶۲ روی پاس زیبای علی علیپور درون محوطه جریمه گلزنی کرد تا امید بیشتری به بازیکنان این تیم تزریق شود.

اما انگار روز، روز پرسپولیس نبود. خریبین روی کار تیمی الهلال که اشتباه خط دفاعی پرسپولیس در آن تاثیرگذار بود موفق شد برای دومین بار در این بازی دروازه بیرانوند را باز کند تا دیداری که توام با اشتباهات داوری و اعتراض‌های پرسپولیسی‌ها بود در مجموع به نفع نماینده سعودی رقم بخورد.

الهلال عربستان با این نتیجه در مجموع ۶ بر۲ پرسپولیس را شکست داد تا به مرحله فینال راه پیدا کند و شاگردان برانکو ایوانکوویچ هم از دور این مسابقات حذف شوند.

ورزشگاه: سلطان قابوس مسقط
داور:احمد ابوبکر کمک ها: حامد المیاحی و ابوبکر سلیم
کارت زرد: محمد انصاری (دقیقه۲۵) پرسپولیس

شرح گل ها

پرسپولیس ۱ - ۰ الهلال (گادوین منشا در دقیقه ۱۷): ارسال وحید امیری به روی دروازه الهلال، با ضربه سر تماشایی گادوین منشا به گل اول سرخپوشان تبدیل شد.

پرسپولیس ۱ - ۱ الهلال (خریبین در دقیقه ۳۰): پنالتی مشکوکی که برای الهلال گرفته شد را خریبین به شکل چیپ وارد دروازه پرسپولیس کرد.

پرسپولیس ۲ - ۱ الهلال (گادوین منشا در دقیقه ۶۲): پاس زیبا و رو به عقب علیپور برای منشا، و ضربه محکم و زمینی منشا دور از دستان معیوف وارد دروازه الهلال شد.

پرسپولیس ۲ - ۲ الهلال ( خریبین در دقیقه ۷۶): خریبین با یک گردش خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه پای چپ این بازیکن با عبور از زیر دستان بیرانوند به گل دوم الهلال تبدیل شد.

ترکیب پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، محسن ربیع خواه، محسن مسلمان ( دقیقه ۶۵، بشار رسن)، وحید امیری، علی علیپور ( ۱+۹۰، سیامک نعمتی) و گادوین منشا

ترکیب الهلال
عبدالله معیوف، اوسامه هوساوی، محمد جحفلی( الخیبری ۷۲)، محمد البورایک ( عبدالله الزوری ۶۱)، یاسر الشهرانی، الحافظ، نیکولای میلسی( کانو ۸۰)، سلمان الفرج، کارلوس ادواردو، سالم الدوساری و عمر خریبین.
کد مطلب: 13515