شانه‌ساز تشریح کرد؛
جزئیات تولید قلم انسولین در ایران/۷۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی
رئیس سازمان غذا و دارو به تشریح جزئیات سرمایه‌گذاری خارجی در راه‌اندازی کارخانه تولید قلم انسولین در ایران پرداخت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
 
جزئیات تولید قلم انسولین در ایران/۷۰ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی
 
رئیس سازمان غذا و دارو به تشریح جزئیات سرمایه‌گذاری خارجی در راه‌اندازی کارخانه تولید قلم انسولین در ایران پرداخت.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدرضا شانه‌ساز در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین در ایران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: کنترل دیابت به عنوان یک بیماری پیش رونده از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به طوری که انسولین به شکل قلم می‌تواند به عنوان یک شیوه و روش جدید کنترل دیابت تلقی شود.

وی با اشاره به اهمیت تشخیص و کنترل بیماری دیابت در کشور، افزود: بعد از اجرای برنامه کنترل فشار خون، در نظر داشتیم که طرح سنجش قند خون را در کشور اجرا کنیم که به دلیل شیوع کرونا به تأخیر افتاد. اما، یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است که حتماً اجرا خواهد شد.

شانه‌ساز با اشاره به نیاز کشور به انسولین، گفت: تأمین انسولین افراد دیابتی، ارزبری بالایی برای کشور دارد که در شرایط کنونی با دشواری‌هایی نیز همراه است.

رئیس سازمان غذا و دارو، با اعلام اینکه ماهانه ۸۰۰ هزار قلم انسولین نیاز کشور است، افزود: با افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین، طبق توافقی که از سوی این کارخانه شده در سال اول ۲۵ میلیون یورو و در سال دوم نیز ۴۵ میلیون یورو صرفه جویی ارزی برای ما حاصل می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار ما این است که ایران به عنوان سایت تولید قلم انسولین در منطقه بتواند صادر کننده این محصول باشد تا از این طریق، تراز مثبت حاصل شود.

شانه‌ساز گفت: تعامل ما با این شرکت، به شکل همکاری برد-برد خواهد بود. زیرا، هزینه تولید در ایران بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای منطقه خواهد بود.

وی افزود: هیچ کشوری به لحاظ نیروهای داروسازی، غنای ایران را ندارد و انسولین قلمی از پوشش ۹۰ درصدی بیمه برخوردار است.
کد مطلب: 20599