رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب؛
درمان بی خوابی و بهبود کیفیت خواب رانندگان حرفه‌ای
رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب از خوابی و بهبود فوق العاده کیفیت خواب رانندگان حرفه‌ای خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
درمان بی خوابی و بهبود کیفیت خواب رانندگان حرفه‌ای
 
رئیس مرکز تحقیقات اختلالات خواب از خوابی و بهبود فوق العاده کیفیت خواب رانندگان حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن پزشکی خواب ایران دکتر خسرو صادق‌نیت رئیس مرکز تحقیقات و اختلالات خواب در حاشیه هشتمین همایش اختلالات خواب اظهار کرد: افرادی که شیفت‌کار یا شب‌کار دچار عارضه خواب‌‌آلودگی شده و همین مسئله تاثیر منفی بر روی شغل و آنها می‌گذارد به طوریکه ۴۰ درصد از تصادفات مرگبار مربوط به مسئله خواب‌‌آلودگی و اختلالات ناشی از آن است.

وی ادامه داد: اختلالات خواب شغلی بر سلامت افراد تاثیر منفی می‌گذارد و امروزه سعی کرده‌ایم با شناسایی عوامل خواب‌آلودگی و اختلالات ناشی از آن عوارض مربوط به این بیماری را در افراد جامعه کنترل کنیم.

رئیس مرکز تحقیقات و اختلالات خواب با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از شاغلان، شب کار هستند، عنوان کرد: شب‌کاری علاوه بر اختلالات خواب عوارض دیگری مانند مشکلات قلبی، گوارشی به همراه دارد و بی‌خوابی و مشکلاتی را برای مادران باردار به همراه دارد.

وی تاکید کرد: برای معاینات سلامتی در زمینه‌های مختلف از جمله اختلالات خواب حدود ۱۰ سال است که برنامه مشخص و مدونی تدوین شده است و افرادی مانند رانندگان هر سال مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت وجود هر مشکلی به بخش مربوطه ارجاع داده می‌شوند.

صادق‌نیت گفت: بر اساس قانون سالی یکبار مشاغل حساس مانند لوکوموتیو رانان و رانندگان حرفه‌ای مورد ارزیابی و معاینه قرار می‌گیرند و امروزه برنامه منظمی برای رانندگان حرفه‌ای در کشور وجود دارد.
کد مطلب: 15649