حاشيه هاي جشن نوروزي خانه انديشمندان
هرساله جشن نوروزی (دیدار روانشناسان و مشاوران) توسط خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارمی شود، امسال به دعوت خانه اندیشمندان تعدادی از شخصیت های علمی و اجرائی شرکت داشتند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
 
حاشيه هاي جشن نوروزي خانه انديشمندان
 
هرساله جشن نوروزی (دیدار روانشناسان و مشاوران) توسط خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارمی شود، امسال به دعوت خانه اندیشمندان تعدادی از شخصیت های علمی و اجرائی شرکت داشتند.

دکترمحمد حاتمی علیرغم مسافرت دبی (جهت تدریس) ترجیح داد به احترام دعوت کنندگان و پیش کسوتان در این جلسه شرکت نماید. هرچند تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال های گذشته کمتربود وسالن پرنشده بود، پس از سخنرانی دکترپاشا شریفی، دکتردولت آبادی، دکترشکرکن ...دکترمحمد حاتمی جهت عرض تبریک سال نو به پشت تریبون رفت. قابل پیش بيني بود بدلیل تجمع غیرقانونی تحت عنوان مجمع عمومی فوق العاده درتاریخ ۳۱/۱/۹۷ که توسط فرماندار تهران لغو شد و تعداد زیادی از دست اندرکاران این تجمع درجلسه حضور داشتند، به محض شروع سخنرانی دکترحاتمی آقای دکترپوراعتماد بلندشد و اظهارداشت اول به سئوالات پاسخ دهید... و جلسه را متشنج نمود و سپس خانم دکتراسماعیلی بلند شد اظهارداشت ما می خواهیم بدانیم چرا جلسه فردا کنسل شد. دکترحاتمی بسنده کرد این موارد به من ارتباطی ندارد مربوط به شورای مرکزی و ریاست سازمان است، تعدادی از دانشجویان که اصلا" عضو سازمان نبودند مهندسی شده بلند شدند به حمایت ازگفته های این دو معترض پرداختند. دکترعماری پشت تریبون رفت اظهارداشت قرار نبود درباره این مسائل صحبت کنید این مسائلی که شما
می گوئید چه ربطی به دکتر حاتمی دارد، دست بردارید این کارهای لمپنیسم (چند بار لمپنیسم را تکرارکردند) رفتید دانشجویانتان را آورده اید جلسه ما را به هم بزنید من تک تک دانشجویان را
می شناسم (لازم به ذکراست دانشجویان عضو سازمان نیستند) رفتار بی ادبانه شما قابل توجیه نیست اگر ادامه بدهید جشن نوروزی راتعطیل می کنم.

سپس دکترفولادی عضو هیئت مدیره انجمن مشاوره ایران دراعتراض به این افراد گفت شخصا" منتقد سازمان بوده ام اماکارهای شما این روزها پوپولیستی و ناشایست می دانم ارتباطی به جامعه روانشناسان و مشاوران ندارد شما اهدافی غیر از مطالبات روان شناسان و مشاوران دارید انجمن ما به خاطر کارهای شما تعطیل است من در هیئت نظارت انتخابات بوده ام اعضای شورای مرکزی با رأی اعضاء انتخاب شده اند مورد احترام همگان هستند.

باتوجه به صحبت هاي دکترعماری و دکتر فولادی دکترحاتمی ترجیح دادند شنونده نظرات این افراد باشند. خانم اسماعیلی پشت تریبون قرارگرفت اتهاماتی را به سازمان وارد کرد و ناراحتی خود را ازکنسل شدن جلسه ۳۱/۱/۹۷ ابراز داشت .سپس مجري ازدکترحاتمی خواهش کرد به پشت تریبون بیایند ایشان فرمودند این مسائل ارتباطی به من ندارد اگرنکته ای درباره پروانه و مراكز دارید من پاسخ می دهم دکترحاتمی با متانت و خونسردی تمام و مثال زدنی تا پایان جلسه به احترام پیش کسوتان درجلسه حضور داشتند،سپس با مشایعت مسئولان جشن جلسه را ترک کردند.

خبرنگارانی در جلسه حضور داشتند عکس و فیلم تهیه کرده اند درپایان جلسه ملاحظه شد تمامی افراد ي که خانم دکتراسماعیلی و دکتر پوراعتماد راهمراهی کردند دانشجو بودند و تعدادی با خانواده خود آمده بودند هیچکدام عضو سازمان نبوده اند و به خانم کاظمیان مراجعه می کردند و می گفتند خوب اجرا شد. بنابراین تشنج کاملا" مهندسی شده بود که آقای دکتر عماری رئیس خانه اندیشمندان هم درجمع اعلام داشت . بنابراين عوامل پشت پرده مهندسی آن باید مشخص شود. با توجه به اینکه دكترحاتمي مسافرت هستند از دفتر ایشان نظر ايشان را جویاشدیم. آقای دکترحاتمی یکشنبه به تهران برمی‌گردند فرموده اند همه می‌دانند من تابع قانون هستم بهتراست این تشنج مهندسی شده ازطریق مراجع قانونی( دادسرای / هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات/کمیته انتظامی اساتید دانشگاه ) پیگیری شود هر رأی آن ها دادند برای من قابل قبول است تمام مستندات موجود است و افراد معترض قابل شناسایی -البته این حرکت قابل پیش بینی بود و طبیعی هم هست ما در انتخابات ریاست جمهوری و سایرانتخابات زیاد از این مسائل دیده ایم ولی أين دوستان بدانند هميشه نتیجه عکس داده است.

چون روانشناسان و مشاوران افراد وارسته ي هستند عملکرد مرابه خوبي درسازمان دیده اند ۵ سال است درسازمان باصداقت تمام برای همه کارکرده ام و کار مرا با بقیه مقایسه کنند ..... و رضایت جامعه روانشناسی و مشاوره را ارزیابی کنید قدر مسلم هیچگاه خورشید زیر ابر نمی ماند.

گفتنی است؛ دکترمحمد حاتمی تنها معاونی است درهفته ۳ روز وقت برای سازمان می گذارند و بدون اینکه تاکنون کوچکترین استفاده یا حقوقی دریافت نمایند و با توجه به مشکلاتی که کمیسیونها دارند منظم ترین بخش سازمان کمیسیونها بوده اند. رضایت جامعه روانشناسان و مشاوران ازایشان مشهود است و قابل نظرسنجی است.

دکترحاتمی کارگردان اصلی روز روانشناس در نهم ارديبهشت سال ۱۳۹۵ است که جم عیتی بیش از ۲۵۰۰ نفرشرکت کرده بودند، ايشان مؤسس اولین مراكز خدمات روانشناسی و مشاروه در ایران در سال ۱۳۶۸ در بنیاد شهید می‌باشند.سلامت توانمندی، دیدگاه های ارزنده او برهمگان روشن است به غیر از این دکترحاتمی پرافتخارترین مدیر اجرایی کشور است او در دهه هفتاد سریال گل پامچال را ساخت و دل جامعه ایرانی را شاد کرد، سریال سیمرغ (شهیدان شیرودی و کشوری ) و فیلم توفان شن (حمله امريكابه طبس) و مدت ۱۵ سال مسئول پراکندن عطر شهادت درجامعه إز طريق صدا و سیما بوده اند و رهبرمعظم انقلاب ۲ بار به ایشان جایزه داده اند، ازتمام مسئولان کشورسران قوا لوح افتخار دارد و بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس طی نامه ای ازخدمات او تقدیر کرده اند. خانواده معظم شاهد او را بخوبي می‌شناسند و همیشه قدردان خدمات او بوده اند. دانشیار دانشگاه خوارزمی، مشاور وزیر علوم تحقیقات و فن آوری، مشاور وزیر آموزش و پرورش، مشاور هیئت امنای دانشگاه های کشور را درکارنامه درخشان خود دارد،مطمئنا اين افراد نمي‌توانند فرزند شايسته ،خدوم و محبوب جامعه روان شناسی ومشاوره کشور رادلسرد نمایند؛ منتظریم ایشان ازمسافرت برگردند.
کد مطلب: 15586