تولد «رادیو جمعه» با خاطره‌ای از نوذری و تقدیر از سمسارزاده
جشن دو ‌سالگی «رادیو جمعه»، با حضور عوامل این برنامه طنز، مردم و مدیران رادیو برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۷
 
تولد «رادیو جمعه» با خاطره‌ای از نوذری و تقدیر از سمسارزاده
 
جشن دو ‌سالگی «رادیو جمعه»، با حضور عوامل این برنامه طنز، مردم و مدیران رادیو برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛ این جشن تولد همزمان با ضبط برنامه «رادیو جمعه» در در سرای محله زعفرانیه (محل ضبط این برنامه) تدارک دیده شد،در این مراسم حمید شاه آبادی (معاون صدا)، بهنام احمدپور (مدیر رادیو ایران)، حمیدرضا افتخاری (مدیر گروه ورزش، سرگرمی و تفریحات)، ساجد قدوسیان (تهیه‌کننده برنامه «رادیو جمعه»)، همچنین عباس محبی، اصغر سمسارزاده، مهدی صباغی، شوکت حجت و داوود منفرد، علیرضا جاویدنیا، فرانک رفیعی، مرتضی تبریزی، نسیم رفیعی، گلچهره زند، سارا جعفری، سارا حسینی، عباس نباتی، حمید الله یاری، خانم حسینی، مهرداد امیر رضا (بازیگران) و جمشید مقدم و مژگان افروز (نویسندگان) حضور داشتند.

در این مراسم، برنامه رادیو جمعه با موضوع تولد، با اجرای نمایش‌هایی با هنرمندی بازیگران طنز رادیو ضبط شد که جمعه این هفته روی آنتن می‌رود.

در ادامه برنامه علیرضا جاویدنیا گفت: ما در یک سالگی رادیو جمعه هم کیکی تدارک دیدیم و مجلسی با حضور مدیر رادیو ایران برپا شد. از آن زمان تا امروز هنرمندان جدیدی به ما اضافه شدند. امروز، روز ویژه ای برای ما رادیویی‌هاست.

سپس جاویدنیا از افتخاری، مدیر گروه ورزش دعوت کرد که به روی صحنه بیاید.

افتخاری خاطره‌ای تعریف کرد و ضمن خیر مقدم به حضار گفت: ما برای تماشای نمایشی، به تئاتر گلریز دعوت شده بودیم و مرحوم نوذری نیز در این تئاتر بودند. در این نمایش بازیگری بود که نقش یک دزد را بازی می‌کرد و از همه جذاب‌تر بود. ما دو هفته بعد دوباره برای دیدن این نمایش رفتیم. قرار بود نمایش ساعت هشت و نیم شب شروع شود اما تا ۹:۱۰ تاخیر داشت. بعد از پایان نمایش منوچهر نوذری روی صحنه آمد و درباره دلیل تاخیر اینطور گفت، بازیگری که نقش دزد را بازی می‌کرد، امشب پدر شده است و به همین دلیل دیرتر به سرکار آمد. آن بازیگر علیرضا جاویدنیا بود.

جاویدنیا در همین راستا گفت: زمانی که برنامه صبح جمعه با شما را اجرا کردیم، مادرم فوت کرد. مراسم را برگزار کردیم و در همان زمان آقای نوذری دست من را گرفت و گفت برای ضبط برنامه برویم. ما هم به سمت محل کارمان که میدان پانزده خرداد بود، رفتیم. آن شب من باید قطعه‌های ریتمیک را اجرا می‌کردم و تا یازده شب داخل استودیو بودم. انگار برای من اتفاقی نیفتاده بود و نباید این اتفاق در کار ما وارد می‌شد. ما وظیفه داریم شادی را به مردم عزیز منتقل کنیم.

در جشن تولد دو سالگی رادیو جمعه، همچنین عکس‌هایی از هنرمندان این برنامه و کلیپی از صحبت‌ها و هنرنمایی اصغر سمسارزاده پخش شد.

در ادامه برنامه جاویدنیا از شاه‌آبادی و احمدپور دعوت کرد تا به روی صحنه بیایند تا با حضور آنها از سمسارزاده تقدیر شود.

جاویدنیا در همین راستا گفت: سمسارزاده ۶۰ سال سابقه کار دارد و الان هم که برنامه تمام شود، به تئاتر خواهد رفت.

سپس اصغر سمسارزاده به روی صحنه آمد و گفت: من از تمام افرادی که این کار را برای من انجام دادند ممنونم ما به این تقدیرها نیاز داریم اما ممکن است ۷۰ سال دیگر هم زنده باشم.

این بازیگر به معاون صدا اشاره کرد و گفت، آقای شاه‌آبادی تئاتری هستند. معاونت صدا کم‌پستی نیست و هیچکدام از مدیران قبلی قدمی برنداشتند. من ۲۵ سال است که در رادیو فعالیت می‌کنم و از برنامه قند و نمک شروع کردم و در صبح جمعه با شما فعالیت داشتم و هنوز هم تئاتر بازی می‌کنم.

در ادامه برنامه به سمسارزاده از طرف معاونت صدا و مدیریت شبکه تابلو فرشی اهدا شد. همچنین از تابلویی که عکس اصغر سمسارزاده بر روی آن قرار داشت، با حضور شاه آبادی، احمدپور و سمسارزاده رونمایی شد و از شاه آبادی و احمدپور خواسته شد که بر پشت این تابلو جمله‌ای بنویسند و امضا کنند.

حمید شاه آبادی، معاون صدا هم در ادامه ضمن تشکر از تمام حضار برای شرکت در مراسم، اظهار کرد: من از همه جمع رادیو جمعه تشکر می‌کنم که روز جمعه را برای مردم، روز استراحت، شادی و تفریح قرار دادید. ما سال‌هاست که از برنامه شما استفاده می‌کنیم و تا گوش ندهیم خستگی‌مان درنمی‌رود.

بهنام احمدپور، مدیر رادیو ایران هم در ادامه بیان کرد: من از تمام همکاران و بزرگواران که در این برنامه برای تمام آیتم‌ها زحمت می‌کشند، تشکر می‌کنم و امیدوارم که «رادیو جمعه» سال‌ها کارش با حضور شما، کیفیت بالاتری پیدا کند تا از دستاورد آنها لذت ببریم در انتهای برنامه کیک تولد رادیو جمعه هم بریده شد.
کد مطلب: 14226