زیر سقف دودی عید فطر اکران می شود
کارگردان فیلم سینمایی زیر سقف دودی از اکران این فیلم در روز عید فطر امسال در سالن های سینمایی سراسر کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰
 
زیر سقف دودی عید فطر اکران می شود
 
کارگردان فیلم سینمایی زیر سقف دودی از اکران این فیلم در روز عید فطر امسال در سالن های سینمایی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ پوران درخشنده پیرامون اکران این فیلم  افزود: این فیلم یک اثر اجتماعی است که موضوع طلاق عاطفی زوجین را به تصویر کشیده است.

وی اظهار کرد: در این فیلم داستان زندگی خانواده ای که در طبقه مرفه جامعه بوده ولی به دلایل فشارهای اقتصادی جامعه تحت فشار و تنزل قرار گرفته و طلاق عاطفی میان زوجین بوجود می آید، بیان می شود.

درخشنده ادامه داد: زیر سقف دودی بطور همزمان عید فطر در سراسر کشور اکران می شود،زیر سقف دودی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ به نمایش در آمد.

این فیلم آخرین اثر پوران درخشنده است که رویکرد دوگانه طرح چالش و برون رفت از بحران را مبنای دراماتیک قرار می‌دهد و حلاجی بحران اجتماعی، طلاقی عاطفی، توام با بازیابی راه‌حل را مبنای دراماتیک اثرش قرار داده است.

بحران زناشویی میان بهرام سمیعی(فرهاد اصلانی) و شیرین (مریلازارعی)، چالش های اخلاقی و رفتاری آرمان سمیعی (ابولفضل میری) و زندگی تازه‌اش با کیانا(لاله مرزبان) سرفصل‌های اساسی دراماتیک اثر هستند و کاراکتر روانکاو (آزیتا حاجیان) به عنوان نقطه عطفی برای نمایش طرح برون رفت از بحران‌های مطرح شده، ارائه شده است.

فیلمبرداری این اثر از ۱۰ مهر ۹۵ آغاز و در ۶ آذر۹۵ به پایان رسید.

پوران درخشنده فیلمنامه زیر سقف دودی را نوشته و آن را نیز تهیه کرده است. از عوامل دیگر تولید این فیلم در بخش مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی،صدابرداری: عباس رستگارپور،طراح گریم: ایمان امیدواری،طراح صحنه: حجت اشتری و طراح لباس: گلناز گلشن می توان نام برد.
کد مطلب: 11472