با انجام تغییرات بنیادین؛
خانه تکانی رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک
"زهرا اینچه درگانی" رئیس جدید فدراسیون ژیمناسیتک هفت روز پس از نشستن بر صندلی صدارت، انجام تغییرات بنیادین در فدراسیون تحت مسئولیت خود را کلید زد و قرارداد همکاری بسیاری از کارمندان را لغو و پرداختی ماهانه به اعضای کادر فنی تیم ملی را تعلیق کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
 
خانه تکانی رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک
 
"زهرا اینچه درگانی" رئیس جدید فدراسیون ژیمناسیتک هفت روز پس از نشستن بر صندلی صدارت، انجام تغییرات بنیادین در فدراسیون تحت مسئولیت خود را کلید زد و قرارداد همکاری بسیاری از کارمندان را لغو و پرداختی ماهانه به اعضای کادر فنی تیم ملی را تعلیق کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ وی ۱۹ تیر ماه در مجمع انتخابات فدراسیون ژیمناستیک در رقابت با "شروین اسبقیان" به عنوان رئیس فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شد. ۲۵ تیر ماه نیز با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان و البته در غیبت سرپرست در مراسم معارفه رسما بر صندلی ریاست تکیه زد.

"اینچه درگاهی" در توضیح تغییراتی که در کادر اداری و پرسنلی این فدراسیون و کادرفنی تیم ملی ایجاد کرده است، افزود: در مدت کمتر از ۱۰ روز که به عنوان رییس فدراسیون مشغول به کار شدم، در ابتدا لیست حقوق کارکنان را مشاهده کردم که در این لیست نزدیک به ۲۲ نفر قرارداد داشتند و چند نفر نیز به صورت پاره وقت در فدراسیون مشغول به کار بودند.

وی گفت: بر همین اساس از کارمندان فدراسیون خواستم فعالیت های مفید چهار ماه گذشته خود را به صورت مکتوب ارائه دهند. اما جالب اینجا است که تعداد زیادی از آنها مطلبی برای ارائه نداشتند. یعنی در چند ماه گذشته حقوق گرفتند اما کار مفیدی انجام ندادند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک اضافه کرد: مسئولیت های افراد در فدراسیون بررسی شد و این جمع بندی بدست آمد که حجم کاری که این افراد انجام می دهند به گونه ای است که یک نفر به راحتی می تواند کار سه نفر را انجام دهد. بر همین اساس با توجه به اتمام قرارداد این کارکنان در پایان تیرماه، با آنان قطع همکاری شد.

اینچه درگاهی افزود: البته فعالیت بعضی دیگر از کارکنان فدارسیون قابلیت متراکم سازی داشت و تعداد افرادی که در چارت اداری و پرسنلی فعالیت می کردند، چند برابر حجم کار موجود بود،باید به این نکته نیز توجه داشت که فدراسیون جهانی ژیمناستیک که با همه فدراسیون های این رشته ورزشی در کشورهای مختلف جهان در ارتباط است، تنها با هفت نفر اداره می شود.

وی ادامه داد: برای پیشبرد فعالیت های فدراسیون به همکارانی نیاز داریم. اما قطعا این نیاز ۲۲ نفر نیروی ثابت و تعدادی نیز کارکنان پاره وقت که پیش از این در فدراسیون فعالیت می کردند، نیستند. بر همین اساس با ۱۷ نفر از این کارکنان قطع همکاری صورت گرفت.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه سقف اعتبارات فدراسیون دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در سال است، گفت: به رغم اینکه چند ماه گذشته انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات ریاست فدراسیون سبب شده بود برنامه های خاصی در رشته ژیمناستیک کشور پیگیری نشود، اما نزدیک به یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال اعتبار صرف کارمندان شده بود.

وی افزود: بر همین اساس برای حراست از اموال بیت المال و پیشبرد اهداف ژیمناستیک در ماه های آینده سال، باید از نیروهای کم کارآمد و بعضا ناکارآمد کم می کردیم. البته جدایی ۱۷ نفر از فدراسیون به معنای ورود ۱۷ نفر دیگر نیست.

رئیس فدراسیون ژیمناسیتک درباره گله مندی اعضای سابق کادرفنی تیم های ملی در خصوص چگونگی جدایی آنان از فدراسیون تصریح کرد: هیچ بی احترامی به این عزیزان صورت نگرفته است. بلکه با نامه و به صورت قانونی و محترمانه جدایی آنان از فدراسیون به آنها اعلام شد و با همه افرادی هم که جدا شدند دوستانه خداحافظی کردیم.

وی گفت: کادر فنی تیم ملی به صورت ماهانه از فدراسیون حقوق می گرفتند، در حالی که هیچ اردو و مسابقه ای در جریان نیست و حتی بازیکنانی که قرار است برای ایران در رقابت های مختلف به میدان بروند نیز مشخص نشده اند. بر همین اساس فکر می کنم روا نیست بودجه اندک فدراسیون این گونه هزینه شود. البته زمانی که کادر فنی تیم ملی معرفی شدند، دستمزد، حق قانونی آنان است که پرداخت می شود.

اینچه درگاهی تصریح کرد که هم اکنون به بازیکنان ملی پوش حقوق، هزینه ایاب و ذهاب یا پول توجیبی داده نمی شود. در حالی که بعضی از آنان با توجه به محروم بودن از داشتن پدر، سرپرست خانوار هستند و با پخش آگهی در خیابان درآمدزایی می کنند.

وی ادامه داد: این افراد خط اول دریافت حقوق هستند و بی انصافی است به کارمندی که کاری انجام نمی دهد و مربی که بدون برگزاری اردو حقوق می گیرد، پرداختی داشته باشیم.

اینچه درگاهی درباره اینکه با توجه به جدایی کادرفنی تیم ملی، آیا از مربیان خارجی استفاده خواهد کرد یا خیر؟ گفت: تا آنجا که نیروهای متخصص در کشور وجود داشته باشند، رویکرد فدراسیون استفاده از مربیان ایرانی است و هم اکنون نیز اردوهای آکروژیم و ایروبیک در حال تدارک است.

وی گفت: تیم ملی ژیمناستیک هنری نیز برای بازی های آسیایی جاکارتا در حال تشکیل است و به زودی و حداکثر تا آخر هفته دیگرکادر فنی تیم های ملی نیز معرفی می شوند.

اما "اسماعیل خرسندل" مربی بدنساز تیم‌ ‌ملی ژیمناستیک در واکنش به اقدام رئیس فدراسیون گفت: ۱۷ نفر از کارکنان فدراسیون و اعضای تیم ملی تنها با دو خط نامه اداری و بدون استفاده از واژه قدردانی برای زحماتی که در مدت طولانی خدمت انجام دادند، از سمت خود برکنار شدند.

وی گفـت: برخی افراد برکنار شده بالای ۲۰ سال سابقه کار داشتند و در شمار آنها حتی افرادی که در زمان انتخابات فدراسیون حامی خانم درگاهی بودند نیز برکنار شدند.
کد مطلب: 12517