حميد پورآذرى براى آمادئوس طراحى مى كند
حميد پورآذرى طراحی صحنه ی نمایش" آمادئوس"را بر عهده گرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
 
حميد پورآذرى براى آمادئوس طراحى مى كند
 
حميد پورآذرى طراحی صحنه ی نمایش" آمادئوس"را بر عهده گرفت.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومي اين گروه ، طراحى صحنه ى نمايش " آمادئوس " نوشته پيتر شفر به طراحى و كارگردانى جواد مولانيا كه نوروز ٩٧ در تالار حافظ به روى صحنه مى رود بر عهده ى حميد پورآذرى خواهد بود.

حميد پورآذرى ، كارگردان تئاتر كه در كارنامه ى خود همكارى با دكتر على رفيعى ، بهمن فرمان آرا ، كيومرث پوراحمد ، آروند دشت آراى ،نادر برهانى مرند ، كوروش نريمانى و ... را داشته و داورى بخش آف استيج سى و ششمين جشنواره بين المللى تئاتر از آخرين فعاليت هاى وى بوده است در اين پروژه به عنوان طراح صحنه همكارى خواهد كرد؛ حضور نادر مشايخى ، آهنگساز در اين نمايش چهار زبانه پيش تر قطعى شده است.

«پیتر شفر»، نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی، خالق نمایش‌نامه‌های زیادی است كه برنده جوایز مختلف، و برخی از آنها مبدل به فیلم شده‌اند؛ نمایش‌نامه آمادئوس، جوایز اونینگ استاندارد و منتقدان لندن را به خود اختصاص داد ، همچنين اين اثر برنده جايزه تونى ١٩٨١ شده است.

این نمایش‌نامه، داستان ده سال از زندگی «ولفگانگ آمادئوس موزارت» و آهنگساز دربار «آنتونیو سالی یری» را روایت می‌كند كه در حسد غرق می‌شود.

نمايش موزيكال " آمادئوس " به نويسندگى پيتر شفر با طراحى و كارگردانى جواد مولانيا و به صورت چهار زبانه فروردين و ارديبهشت در تالار حافظ به روى صحنه مى رود ، مايكل لانگرست نيز اين اثر را همزمان در تئاتر " نشنال " شهر لندن با بازى آدام گيلن و لوسيان ساماتى به روى صحنه خواهد برد.
کد مطلب: 15154