رئیس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی؛
ویروس hpvعامل اصلی بروز سرطان دهانه رحم‌است
رئیس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی عنوان کرد:ابتلا به ویروس hpv یکی از شایع ترین بیماری مقاربتی و مهم ترین عامل بروز زگیل تناسلی وسرطان دهانه رحم است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
 
ویروس hpvعامل اصلی بروز سرطان دهانه رحم‌است
 
رئیس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی عنوان کرد:ابتلا به ویروس hpv یکی از شایع ترین بیماری مقاربتی و مهم ترین عامل بروز زگیل تناسلی وسرطان دهانه رحم است.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر مریم سادات حسینی، رییس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی در آستانه برگزاری این کنگره، گفت: سال گذشته دوره اول این کنگره با حضور ۱۸ سخنران خارجی برگزاری شد که امید است امسال حضور متخصصان داخلی و خارجی در این گردهمایی بزرگ علمی افزایش یابد.

وی افزود: چالش های حوزه مامایی و زنان محور اصلی این کنگره است که قرار است پزشکان ایرانی و خارجی در خصوص مباحث اصلی این حوزه ها به گفت و گو بپردازند.

به گفته حسینی؛ هم چنین قرار است در این کنگره مباحثی که متخصصان و ماماهای سراسر کشور در خصوص آن اتفاق نظر ندارند به بحث بپردازند تا بتوان به نتیجه علمی و صحیح دست پیدا کرد‌.

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در این گردهمایی علمی به مباحث مهمی از جمله طب مادر و جنین، هورمون درمانی، چالش های دوران بارداری، حفظ قدرت باروری در زنان مبتلا به سرطان و ... پرداخته شود.

وی با بیان اینکه سن ابتلا به سرطان در کشور کاهش یافته است، گفت: با توجه به این مساله پزشکان باید تلاش کنند قدرت باروری را در افراد جوان و مبتلا به سرطان حفظ کنند که خوشبختانه امروزه این امر در کشور ما امکانپذیر است.

حسینی پرداختن به مسایلی همچون بیماری های مقاربتی را از دیگر مباحث چالشی این کنگره دانست و خاطرنشان کرد: امروزه ابتلا به ویروس hpvیکی از شایع ترین بیماری مقاربتی و مهم ترین عامل بروز سرطان دهانه رحم است.

وی افزود: به همین دلیل پرداختن به روش های تشخیصی، درمانی و پیشگیری از این بیماری الزامی است. زگيل تناسلى از تظاهرات عفونت با ويروس HPV يا ويروس پاپيلوماى انسانى است. اين ويروس انواع زيادى دارد كه به دو دسته پر خطر وكم خطر تقسيم می‌شوند.

مدیر گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه نوع کم خطر باعث بروز زگيل تناسلى در ناحيه دستگاه تناسلى خارجى می‌شود، خاطرنشان کرد: بيشترين راه انتقال این بیماری تماس جنسی است ولى راه‌هاى انتقال ديگرى هم برای آن مطرح شده است.

وی یادآور شد: زگيل‌هاى تناسلى خارجى بسيار مسرى است و بيش از ۷۰ درصد شركاى جنسی در صورت تماس با فرد مبتلا دچار علائم می‌شود. در صورت ابتلا، ويروس براى مدت طولانى در بدن باقى می‌ماند ومی‌تواند مجددا عود کند.

حسینی تصریح کرد: هدف از درمان، از بين بردن زگيل‌ها است كه بسته به محل و تعداد زگیل‌ها وهزينه درمان متفاوت است.

رییس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی یادآور شد: دکتر ساغر صالح پور دبیر اجرایی و دکتر فرح فرزانه دبیر علمی این گردهمایی را برعهده دارند.

رئیس دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی یادآور شد: دکتر ساغر صالح پور دبیر اجرایی و دکتر فرح فرزانه دبیر علمی این کنگره بین المللی هستند.

دومین کنگره بین المللی چالش های بالینی در مامایی، زنان و نازایی ۲۵تا۲۷ بهمن در مرکز همایش بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تالار ابوریحان برگزار می شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.dtogi.ir مراجعه نمایند.
کد مطلب: 13273