جراحان زیبایی و پلاستیک حاضر به انجام تغییرات عجیب و غریب در افراد نیستند
به گفته دکتر حمیدرضا فتحی جراحان زیبایی و پلاستیک حاضر به انجام تغییرات عجیب و غریب در افراد نیستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
 
جراحان زیبایی و پلاستیک حاضر به انجام تغییرات عجیب و غریب در افراد نیستند
 
به گفته دکتر حمیدرضا فتحی جراحان زیبایی و پلاستیک حاضر به انجام تغییرات عجیب و غریب در افراد نیستند.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر حمیدرضا فتحی دبیر انجمن جراحان پلاستيك و زیبایی ایران و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در آستانه برگزاری همایش جراحان پلاستیک و زیبایی گفت: هیچ جراح فوق تخصص زیبایی و پلاستیک در کشور حاضر نیست افرادی مانند سحر تبر را تحت عمل جراحى قرار داده و تغییرات عجیب و قریب به وجود آورده زیرا این مسائل خلاف اخلاق حرفه اى جراحان پلاستيك و بار عاطفی حاكم بر جامعه متمدن ايرانى اسلامى ارمانگراى ما دارد و لذا هيچ پزشک فوق تخصص حاضر به این کار نیست.

وی گفت: بسیاری از پزشکان غیر فوق تخصص پلاستیک و زیبایی كه مبادرت به انجام بعضى از اعمال زيبايى ميكنند به این اعمال صرفا به چشم تجارت مالی نگاه می کنند در حالی که كمتر به مشکلات روحی و جسمی بيماران توجه می كنندو متاسفانه این مسائل در جامعه شیوع زیادی دارد.

وی اضافه کرد: به دنبال آن هستیم که راه کار قانونی در این زمینه ایجاد شود تا معضلات ناشی از اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک که توسط افراد غیر متخصص انجام می شود کمتر شود.

این دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: مشاهده شده که در برخی مکان ها اعمال جراحی زیبایی در شرایط غیر استانداردانجام می شود و لازم است مراجع ذیربط به هرج و مرج جراحی زیبایی خاتمه دهند و باید این جراحی نظام مند شود تا بار اجتماعی که برای مردم به وجود می آید کمتر شود.

وی به یکی از روش های درمان میگرن در کشور اشاره کرد و گفت : بعضى از افرادی که مبتلا به ميگرن هستند می توانند با یک روش جراحی این بیماری را درمان کنند این نوع میگرن بعلت گير افتادن اعصاب حسی در بعضى نقاط است که با یک عمل برطرف می شود.

دهمين كنگره جراحى زيبايى پيشرفته بينى توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی از  ۲۹ مهرماه تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی برگزار می شود.
کد مطلب: 19763