جراح فک و صورت مطرح کرد؛
هشدار در مورد فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت
استادیار بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن هشدار در مورد فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت گفت: درمان تمام شده ایمپلنت در یک روز و یک جلسه علمی و عقلانی نیست.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 
هشدار در مورد فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت
 
استادیار بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن هشدار در مورد فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت گفت: درمان تمام شده ایمپلنت در یک روز و یک جلسه علمی و عقلانی نیست.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر سید مهدی جعفری در آستانه برگزاری کنگره سالانه جراحان فک و صورت در باره موضوع ایمپلنت اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر مشکل عمده در حوزه ایمپلنت شارلاتانیزم یا فریب دادن مردم و بیماران تحت عنوان انجام کامل مراحل ایمپلنت در یک جلسه و طی یک روز است که با عنوان دندان در یک جلسه تبلیغ می شود.

وی با اشاره به اینکه درمان کامل ایمپلنت حد اقل حدود ۳ تا ۶ ماه زمان می‌برد، گفت: انجام ایمپلنت مراحل مختلفی داشته و در واقع یک درمان گروهی محسوب می‌شود که جراح‌، پریودونتیست،متخصص  پروتزهای دندانی، رادیولوژی ، متخصص بیماری های دهان و ....برای انجام ایمپلنت با یکدیگر همکاری دارند.

استادیار بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: مردم باید آگاهی لازم در مورد مراحل و شرایط انجام ایمپلنت را داشته باشند چرا که در حال حاضر برخی افراد سودجو و غیر متخصص با ارائه وعده‌های غیر حقیقی ، بیماران را گمراه کرده و هزینه های گزافی را از بیمار اخاذی می‌کنند و بدنبال آن، عوارض مختلفی نیز  همچون لقی دندان، عفونت و ...  بیمار را گرفتار ‌می‌کند چرا که انجام تمام مراحل ایمپلنت و پروتز متکی برآن به هیچ عنوان طی یک جلسه و تنها در یک روز قابل قبول و علمی نیست.

وی نسبت به فعالیت افراد سودجو در حوزه ایمپلنت هشدار داد و گفت: علاوه بر افزایش آگاهی و دانش مردم در این حوزه، افزایش نظارت‌ها توسط دستگاه‌های ذیربط نیز می‌تواند به کاهش تخلفات در این زمینه منجر و دست فرصت طلبانی که از خارج از کشور به این بازار آشفته هجوم آورده و در حال دوشیدن بیماران هستند ، قطع شود.

وی درباره هزینه کامل ایمپلنت گفت: این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی بطور کلی هزینه ای تا حدود چند میلیون تومان می‌تواند برای بیمار همراه داشته باشد همچنین نکته حائز اهمیت این است که بیماران حتماً به مراکزی مراجعه کنند که دارای مجوز بوده و فریب افراد کلاهبردار مبنی بر انجام تمام مراحل درمان ایمپلنت طی یک روز را نخورند.
کد مطلب: 20266