نشست رسانه‌ای مجموعه‌ی "پرده‌نشین"
نشست رسانه‌ای مجموعه‌ی "پرده‌نشین" با حضور بعضی از عوامل این اثر عصر دوشنبه، ۲۴ آذرماه در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۲
 
نشست رسانه‌ای مجموعه‌ی "پرده‌نشین"
 
نشست رسانه‌ای مجموعه‌ی "پرده‌نشین" با حضور بعضی از عوامل این اثر عصر دوشنبه، ۲۴ آذرماه در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.

تحریرنو: نشست رسانه‌ای سریال "پرده‌نشین" که این‌شب‌ها از شبکه‌ی اول سیما در حال پخش است، عصر امروز، ۲۴ آذرماه با حضور بهروز شعیبی (کارگردان)، سیدمحمود رضوی (تهیه‌کننده)، حسین تراب‌نژاد (نویسنده)، ویشکا آسایش، هومن برق‌نورد، مهران رجبی، سارا رسول‌زاده، محسن کیایی، سارا بهرامی، رضا مولایی (بازیگران سریال) در فرهنگ‌سرای اندیشه برگزار شد.

تهیه‌کننده‌ی این سریال با شاره به روند تولید "پرده‌نشین" اظهار کرد: این مجموعه حدود دو سال‌و‌نیم است که آغاز شده‌است. "پرده‌نشین" از بهمن‌ماه سال گذشته در مرحله‌ی پیش تولید قرار گرفت و از همان زمان بود که آقای شعیبی به‌عنوان کارگردان به گروه ما اضافه شد، با این تفاوت که ابتدا قرار بود عبدالرسول گلبن که طراح قصه‌ی "پرده‌نشین" بود کارگردانی این کار را هم بر‌عهده داشته باشد که بعد از انصراف ایشان آقای شعیبی به‌عنوان کارگردان برای این کار انتخاب شد.

رضوی در بخشی از سخنانش به سختی کار در سریال "پرده‌نشین" اشاره کرد و گفت: "پرده‌نشین" کار سنگینی بود و تا آخرین روز عوامل برای این‌کار زحمت کشیدند و در نهایت نتیجه‌ای هم که اکنون بینندگان روی آنتن می‌بینند نتیجه‌ی تلاش یک نفر نیست، بلکه یک کار گروهی و جمعی به‌تمام معنا است. عوامل در "پرده‌نشین" شب‌ و‌ روز نداشتند. تمام تلاش‌شان را به‌کار بستند تا در نهایت یک کار خوب به مردم ارائه دهند، امیدوارم مردم هم از این سریال راضی باشند.

در ادامه، بهروز شعیبی کارگردان سریال "پرده‌نشین" از نخستین تجربه‌ی ساخت سریالش در تلویزیون گفت و افزود: من در حال حاضر هم هم‌چنان درگیر تدوین و صداگذاری بخش‌های پایانی "پرده‌نشین" هستم و هم‌چنان نگران بازخوردهای این مجموعه از طرف مردم هستم. ضمن این‌که تنها دل‌خوشی‌ام برای موفقیت "پرده‌نشین" این بود که کار را با یک گروه درجه یک انجام دادم و خوش‌بختانه نتیجه‌ای هم که داشت نتیجه‌ی یک کار گروهی خوب بود که همین‌جا از تمام عوامل به‌خاطر همه‌ی زحمات‌شان تشکر می‌کنم.

این کارگردان جوان در بخشی از این نشست گفت: باید ادای دینی به روح آقای علی حاتمی کنم. قبل از سریال مدام از خود می‌پرسیدم ویژگی کارهای او چیست که ماندگار شده‌اند. این‌را بدون اغراق می‌گویم که برای "پرده نشین" تمام کارهای حاتمی را تماشا کردم. استفاده از معماری و فضای یک‌دست نیز به‌تبع کارهای او بود.

شعیبی یادآور شد: ژیلا سهرابی (بازیگر نقش همسر حاج‌آقا شهیدی) بازیگری بود که خیلی دوست داشتم با او هم‌کاری کنم و زمانی‌که برای نقش گپ می‌زدیم به او گفتم وقتی من صدای تو را می‌شنوم یاد آقای حاتمی می‌افتم. او هم به‌شدت منقلب شد و من فهمیدم او خواهرزاده‌ی آقای حاتمی است.

شعیبی درباره‌ی انتخاب بازیگر برای نقش روحانی گفت: آقای آئیش زمان انتخاب بازیگر سر نمایش "سقراط" بوده‌اند و محاسن و ظاهرشان به‌نقش نزدیک بود. ما باهم گپ زدیم و کار را روی نقش شروع کردیم. انتخاب بعدی ما برق‌نورد بود که خیلی زود با او به نتیجه رسیدیم. من اصلا با او هم‌کاری نداشتم ولی می‌دانستم بازیگر توان‌مندی است و مطمئن بودم نقش رحیم مهدوی را به‌خوبی ایفا می‌کند. زمانی هم که با او دست خداحافظی دادیم به من گفت من دو روز به سفر می‌روم و وقتی برگشتم، بیش‌تر صحبت می کنیم.

وی افزود: حامد کمیلی هم به سفر دو روزه‌ای رفته و از این‌که در جلسه نیست عذرخواهی کرد. آقای پاک‌نیت هم متاسفانه یا خوش‌بختانه سر کار بود و امروز ناگهان او را آفیش کردند و نتوانست بیاید.

در ادامه‌ی این نشست هومن برق‌نورد، بازیگر نقش روحانی مهدوی در این سریال اظهار کرد: "پرده‌نشین" اولین تجربه‌ای نیست که در آن لباس روحانیت به‌تن می‌کنم، چرا که ۱۰ سال پیش برای آقای زرین‌پور نقش روحانی بازی کردم، اما به‌دلیل این‌که پخش سریال با سریال "وفا" در یک تایم بود خوش‌بختانه یا متاسفانه کار دیده نشد. در ابتدا که نقش روحانیت در سریال "پرده‌نشین" به من پیش‌نهاد شد، برایم جالب بود و از آقای شعیبی سوال کردم چرا من؟

این بازیگر هم‌چنین خاطرنشان کرد: از نقش روحانیت و پوشیدن لباس روحانیت خیلی نترسیدم، چرا‌که مطمئن بودم آقایان شعیبی و رضوی مراقب کاراکتر من هستند و دقت زیادی برای نقشم کرده‌اند، بنابراین ایفای این نقش در سریال "پرده‌نشین" برایم جذاب بود و اصلا استرس نداشتم، چرا‌که نگاهم به روحانیت نگاه یک انسان بود که فقط لباس روحانی بر تنش است بنابراین من هم از نقشم خیلی فاصله نگرفتم.

در ادامه‌ی این نشست حسین تراب‌نژاد، نویسنده‌ی سریال "پرده‌نشین" در خصوص فیلم‌نامه‌ی این مجموعه گفت: تحقیقات این سریال حدود یک‌سال زمان برد. ناگفته نماند که زحمات اصلی بر دوش آقای گلبن بود و تقریبا چارچوب کلی قصه متنی بود که آقای گلبن طراحی کرده بود. فقط برای این‌که درام در سریال "پرده‌نشین" قوی‌تر شود، روابط خانوادگی قوی‌تر شد اما کلیت کار هیچ تغییری نکرد.

هم‌چنین ویشکا آسایش، بازیگر نقش هدا در سریال "پرده‌نشین" از ایفای نقش‌اش در این مجموعه و علاقه‌ای که به این نقش‌ داشت گفت و افزود: قصه‌ی این سریال را خیلی دوست داشتم. نقش هدی نقشی بود که برخلاف سایر نقش‌هایی که تاکنون در سینما و تلویزیون ایفا کرده بودم، تفاوت داشت. همیشه دوست داشتم با آقای شعیبی کار کنم و خوش‌حالم از این بابت که در "پرده‌نشین" با وی هم‌راه شدم. از همان ابتدا مطمئن بودم که سریال "پرده‌نشین" کار خوبی می‌شود.

این بازیگر سینما و تلویزیون هم‌چنین درباره‌ی حضور کم‌رنگش در تلویزیون گفت: بعد از ایفای نقش قطام در سریال "امام علی (ع)" نقش‌های کلیشه‌ای زیادی به‌من پیش‌نهاد می‌شد که من هیچ‌کدام را قبول نمی‌کردم، چرا که نمی‌خواستم هیچ‌وقت نقش‌هایم را یک شکل ایفا کنم تا این‌که برای فیلم سینمایی "ورود آقایان ممنوع" به من پیش‌نهاد شد و آن‌هم کار خوبی از آب درآمد.

سارا بهرامی بازیگر نقش مائده در سریال "پرده نشین" نیز گفت: دختر خانم آسایش بودن و با آقای شعیبی کار کردن یکی از شانس‌های بزرگ زندگی‌ام بود. از همه‌ی عوامل پشت‌صحنه‌ی این مجموعه تشکر می‌کنم، چرا که عشقی که بینندگان در صفحه‌ی تلویزیون این شب‌ها می‌بینند به‌خاطر عوامل پشت‌صحنه‌ی خوب این سریال است. خوش‌حالم که آقای شعیبی برایم شش‌ماه خاطره‌ی خوب ساخت.

سارا رسول‌زاده، بازیگر نقش هاجر در سریال "پرده‌نشین" از اولین حضورش در سریال تلویزیونی گفت و یادآور شد: هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم شروع کارم به این شکل باشد و با گروهی هم‌راه شوم که سالم و خوب هستند. خانواده‌ی من یک خانواده سنتی هستند، اما گروه "پرده‌نشین" آن‌قدر سلامت و حرفه‌ای بودند که نیازی به گفتن ندارد. "پرده‌نشین" اولین سریال تلویزیونی‌ام بود که خداوند به‌من لطف کرد و موفق شدم. امیدوارم توانسته باشم پاسخ اطمینان آقای شعیبی را خوب پس داده باشم.

رضا مولایی، بازیگر نقش مجید مرادی در سخنانی کوتاه بیان کرد: جالب بود که روز گذشته در خیابان تصادفی کردم و وقتی از ماشین پیاده شدم به‌جای این‌که حواسم به تصادف پرت شود، حواسم به‌حرف‌های مردم درباره‌ی ایفای نقش مجید در سریال "پرده‌نشین" پرت شد و جالب این‌که همه نقشم را کامل می‌شناختند، لذت بردم از تحلیل‌ها و ریزبینی تماشاگران و خوش‌حالم که توانستم در این مجموعه موفق باشم.

وی سپس در خصوص کارگردانی بهروز شعیبی گفت: آقای شعیبی با قلبش "پرده‌نشین" را ساخت. به‌خاطر این است که این مجموعه توانست موفق شود.

محسن کیایی بازیگر نقش براتعلی در سریال "پرده‌نشین" نیز از حضورش در این پروژه اظهار رضایت کرد و گفت: همیشه این شانس را در سینما و تلویزیون داشتم که در کنار افراد خوبی کار کنم. آقای شعیبی از جمله کارگردانان حساس و بادقت سینما و تلویزیون است که همین حساسیت‌های ایشان سر و شکل کار در "پرده‌نشین" را خیلی خوب جلوه داد و به‌نظر من کاراکتر و شخصیت بهروز شعیبی در کار به‌شکل مستتر وجود دارد.

مهران رجبی که در نشست سریال "پرده‌نشین" حضور داشت با بیان جملات و خاطراتی طنز برای لحظاتی لبخند به‌روی لبان حضار و هم‌چنین عوامل سریال نشاند. وی بیش‌تر به‌خاطره‌گویی‌هایی که از سریال "پرده‌نشین" داشت، پرداخت. هم‌چنین وی از حضورش در این مجموعه اظهار رضایت کرد و با زبانی طنز گفت: تنها کسی که در این پروژه به آقای شعیبی نگفت چرا من را انتخاب کردی، من بودم.

هم‌چنین اجرای این مراسم برعهده‌ی مژده لواسانی بود.
کد مطلب: 1978