با حضور رئیس سازمان سینمایی؛
مراسم تودیع و معارفه‌ی ‌مدیرکل شبکه‌ی نمایش خانگی برگزار شد
مراسم تودیع سید‌صادق موسوی، مدیرکل سابق شبکه‌ی نمایش خانگی و معارفه‌ی حسین پارسایی مدیر منصوب شده در شبکه‌ی نمایش خانگی برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۲
 
مراسم تودیع و معارفه‌ی ‌مدیرکل شبکه‌ی نمایش خانگی برگزار شد
 
مراسم تودیع سید‌صادق موسوی، مدیرکل سابق شبکه‌ی نمایش خانگی و معارفه‌ی حسین پارسایی مدیر منصوب شده در شبکه‌ی نمایش خانگی برگزار شد.

به گزارش تحریرنو، مراسم تودیع سید‌صادق موسوی، مدیر سابق شبکه‌ی نمایش خانگی و معارفه‌ی حسین پارسایی مدیر منصوب شده در شبکه‌ی نمایش خانگی صبح امروز ۷ دی‌ماه با حضور حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در سالن کوچک سازمان سینمایی برگزار شد.

حجت‌اله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی در این مراسم ضمن قدردانی از سید‌صادق موسوی، مدیر سابق شبکه‌ی نمایش خانگی برای فعالیت در این عرصه و خوش آمدگویی به حسین پارسایی برای پذیرش این مسئولیت گفت: امروزه تلویزیون رقیب سینما نیست و نمایش خانگی می‌تواند با ارتقای کیفی خانه‌ها را فتح کند.

وی یادآور شد: یقین دارم با حضور حسین پارسایی اتفاق‌های بهتری در شبکه‌ی نمایش خانگی خواهد افتاد. ضمن این‌که موسسه‌ی رسانه‌های تصویری پشتیبان شبکه‌ی نمایش خانگی خواهد بود و اتفاقات اخیر و ساخت سریال‌های موفق نشان از اهمیت شبکه‌ی نمایش خانگی است. روزی‌که سریال "دندون طلا" ساخته‌ی داوود میرباقری رونمایی شد اعلام کردم این اتفاق آغاز دوران تازه‌ای در شبکه‌ی نمایش خانگی خواهد بود و این اتفاق رخ داد.

ایوبی به گردش مالی شبکه‌ی نمایش خانگی نسبت به سینما اشاره کرد و گفت: گردش مالی سینما در دنیا در سال گذشته ۴۰میلیارد دلار و در شبکه‌ی نمایش خانگی ۳۸۰میلیارد دلار بوده و این نسبت فروش در شبکه‌ی نمایش خانگی و سینما تقریبا در همه‌ی کشورها از جمله کشور ما صدق می‌کند.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به این‌که موسسه‌ی رسانه‌های تصویری در تلاش برای توسعه‌ی فضای "VOD" است، گفت: با تحقق این مهم بخش بزرگی از گردش مالی مورد نظر در شبکه‌ی نمایش خانگی باز خواهد گشت. مهم‌ترین رقیب شبکه‌ی نمایش باید تلویزیون باشد اما نیست و متاسفانه روزبه‌روز شاهد کاهش مخاطب‌های تلویزیون هستیم و در این شرایط می‌توان با ارتقای کیفی بیش از پیش شبکه‌ی نمایش خانگی همه‌ی خانه‌ها فتح شود. ضمن این‌که رونق شبکه‌ی نمایش خانگی در حل مشکل بی‌کاری سینماگران و حل معضل بی‌کاری فعالان در عرصه‌ی هنر هفتم کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: شبکه‌ی نمایش خانگی نیاز به نظارت دارد و اگر گله‌ای باشد از عدم نظارت است.

ایوبی در پایان صحبت‌های خود یادآور شد: خدا را شاکرم که خداوند ما را لایق دانست تا بر صندلی مدیریت فرهنگی باشیم و شاکر باشیم که می‌توانیم از عمرمان درست استفاده کنیم و چه افتخاری بالاتر از این‌که بتوانیم فرهنگ و هنر کشور را به جلو ببریم.

سید‌صادق موسوی، مدیرکل سابق شبکه‌ی نمایش خانگی نیز گفت: فرصت مغتنمی بود که نزدیک به یک‌سال‌و‌نیم در شبکه‌ی نمایش خانگی حضور داشته باشم. با حسن نگاه دکتر ایوبی در این سمت آمدم و ایشان اعتماد کردند. برای من فرصتی برای آموختن بود و نکته‌ی بزرگ‌تر آن‌که به‌فضل خدا و دوستان هم‌راه در شبکه‌ی نمایش خانگی، اتفاقات خوبی در یک‌سال‌و‌سه‌ماه حضور در شبکه‌ی نمایش خانگی رقم خورد.

مدیرکل سابق نمایش خانگی به راه‌اندازی شورای توسعه‌ی نمایش خانگی اشاره کرد و یادآور شد: با اشاره به توجه رئیس سازمان سینمایی به شبکه‌ی نمایش خانگی و با پیوستن ما فضای "VOD"، شاهد برکات بیش‌تری در شبکه‌ی نمایش خانگی خواهیم بود.

موسوی ادامه داد: دو یا سه سریال موفق در دوره‌ی حقیر شکل گرفت که از جمله آن می‌توان به "شهرزاد" اشاره کرد. افتخار هم‌کاری با آقای پارسایی در بخش‌های مختلف داشتم و وی قطعا مدیر قدرت‌مند و شایسته‌ای است که به شبکه‌ی نمایش خانگی معرفی شده است. بدنه‌ی هم‌کاران در شبکه‌ی نمایش خانگی کار‌بلد و هم‌راه هستند و این سرمایه‌ی بزرگی برای شبکه‌ی نمایش خانگی است.

مصطفی سماوات، سرپرست نمایش خانگی در ادامه‌ی این مراسم گزارش عمل‌کرد نمایش خانگی در سال ۹۴ را ارائه کرد و گفت: دفتر نمایش خانگی مستند کوتاه نظارت بر محتوا و ساختار و کیفیت فیلم‌های غیر سینمایی را دارد که بخشی از این آثار در مجامع و جشنواره‌ها به نمایش در می‌آید.

سرپرست نمایش خانگی یادآور شد: امسال ۷۴۹ عنوان پروانه در بخش نمایش خانگی صادر کردیم و برای ۹۰۰ عنوان فیلم برای جشنواره‌های مختلف و یا مجامع و سالن‌ها مجوز صادر کردیم.

سماوات تاکید کرد: ۳۰۰ مجوز برای طرح روی جلد صادر کردیم و برای این اتفاق شورایی تشکیل شد و این شورا طرح‌های ارائه‌شده را بررسی می‌کند تا هم‌آهنگی و کیفیت بهتری برای تبلیغات مخیطی انجام شود. شورای پروانه‌ی نمایش از پروانه ساخت در نمایش خانگی جدا شد که این مهم موجب شد کار کارشناسی بهتری در بخش صدور مجوزها انجام شود.

وی توضیح داد: برای ۳۱۵ عنوان فیلم‌نامه تقاضای مجوز داشتیم که ۱۴۳ عنوان پروانه‌ی ساخت صادر کردیم. بیش‌تر فیلم‌نامه‌های رد شده به‌دلیل ساختاری و کیفی بوده است.

حسین پارسایی، مدیرکل شبکه‌ی نمایش خانگی نیز در این مراسم اظهار کرد: افتخار آشنایی و هم‌کاری نسبت به دکتر ایوبی به سال‌های گذشته مربوط می‌شود و همواره از وی به‌عنوان یکی از چهره‌های تاثیرگذار فرهنگی یاد شده و یاد خواهد شد و حتا وقتی او به‌عنوان رایزن فرهنگی ایران در پاریس بود بیش‌تر هم‌کاری‌ها در حوزه‌های نمایشی در دوره‌ی وی اتفاق افتاد. باعث افتخار است که از نزدیک با ایوبی هم‌کاری دارم و از حسن نگاه آقای ایل‌بیگی نیز تقدیر می‌کنم.

مدیر نمایش خانگی تاکید کرد: در این مدتی که مقرر شد من عهده‌دار این مسئولیت باشم مطالعه‌ی زیادی در زمینه‌ی نمایش خانگی کردم. نمایش خانگی تجربه‌ی جدیدی در عرصه‌ی فرهنگ و هنر سپری می‌کند و با تاکید رئیس سازمان بر این بخش مسئولیت‌ها سنگین خواهد شد. شبکه مدیوم جدیدی است که به‌سرعت در حال گسترش بوده و مردم با تماشای آثار توزیع شده از طریق نمایش خانگی باید احساس آرامش کنند.

مدیر نمایش خانگی با اشابه به لزوم توجه به نظام پخش، ارتقای سطح کیفی آثار و بستر‌سازی برای حضور سینماگران در عرصه‌ی نمایش خانگی گفت: خوش‌حالم بعد از سال‌ها به‌جای رویت آثار بسیار سطحی که ظلم به مخاطب فهیم و خوش‌سلیقه‌ی ما است با تدبیر به‌وجود آمده شاهد تحول عظیم در شبکه‌ی نمایش خانگی هستیم و ساخت سریال‌های موثر در نمایش خانگی و حضور سینماگران در این بخش اتفاق خوبی بود. حسن انتخاب‌ها در شورای ساخت و نمایش سرمایه‌هایی است که در ادامه‌ی مسیر برای تحقق اهداف مهم و موثر خواهد بود.

حبیب ایل‌بیگی، معاون ارزش‌یابی و نظارت سازمان سینمایی نیز در این مراسم اظهار کرد: در این دولت تمرکز بر نمایش خانگی دوباره انجام شد و این حوزه اهمیت بسیار زیادی دارد. امیدوارم با حضور آقای پارسایی و تجربه‌ی مدیریت در بخش‌های مختلف حوزه‌ی نمایش خانگی بیش از حق شاهد توسعه‌ی آن باشیم.

ایل‌بیگی تصریح کرد: ارتقای بیش‌از‌پیش شبکه‌ی نمایش خانگی هم‌چنان مورد توجه است و تشویق سینماگران برای حضور در شبکه‌ی نمایش خانگی ما را از ساخت فیلم‌های سطحی که اثر مخرب بر تماشاگران دارد دور می‌کند. بخشی از سینماگریزی مردم به‌دلیل فیلم‌های کم‌کیفیت در شبکه‌ی نمایش خانگی بود و وقتی فیلم‌های کم‌کیفیت و آثار ویدیویی به‌یک نحو در شبکه‌ی نمایش خانگی ارائه می‌شود مردم نسبت به سینما بدبین می‌شوند.

معاون ارزش‌یابی و نظارت سازمان سینمایی اظهار کرد: در سال گذشته و امسال شاهد رشد فروش سینماها هستیم و با توجه به این‌که گردش مالی شبکه‌ی نمایش خانگی بیش از سینما است امیدوارم با مدیریت و مبارزه با قاچاق فیلم شاهد ارتقای این بخش باشیم. امیدوارم ماجرای قاچاق به شکل جدی‌تری پی‌گیری و مسائل و مشکلاتی که ما در این حوزه داریم برطرف و شرایط برای قاچاقچیان ناامن شود.

وی در پایان تاکید کرد: هزینه‌ای که باید به جیب زحمت‌کشان سینما برود با قاچاق فیلم به جیب افراد دیگری می‌رود و امیدوارم با مبارزه با قاچاق این موضوع مرتفع شود. در انتهای این مراسم با تقدیر از مدیرکل سابق و سرپرست نمایش خانگی، حکم مدیرجدید این بخش اعطا شد.
کد مطلب: 3930