رونمایی سامسونگ از سه گجت هوش‌مند خود در CES 2016
سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد: برای نخستین‌بار، سه گجت هوش‌مند از پروژه‌ی آزمایشگاه خلاقانه سامسونگ (Creative Lab Projects) را در نمایشگاه۲۰۱۶ CES به نمایش خواهد گذاشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۸
 
رونمایی سامسونگ از سه گجت هوش‌مند خود در CES 2016
 
سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد: برای نخستین‌بار، سه گجت هوش‌مند از پروژه‌ی آزمایشگاه خلاقانه سامسونگ (Creative Lab Projects) را در نمایشگاه۲۰۱۶ CES به نمایش خواهد گذاشت.

به گزارشی تحریرنو، C-La یکی از برنامه‌های نوآورانه سامسونگ است که از استارتاپ‌ها و گجت‌های هوش‌مند توسعه‌یافته توسط کارکنان این شرکت حمایت می‌کند تا بتوانند ایده‌های تجاری خود را توسعه بخشند. این پروژه، شامل یک کمربند هوش‌مند به‌نام WELT است که به کاربر کمک می‌کند با اندازه‌گیری روزانه‌ی رفتارها و عادت‌ها، بتواند سایز دور کمر خود را کنترل کند، یک گجت پوشیدنی به‌نام Tip Talkکه امکان گوش دادن به‌صدا را با قرار دادن انگشت روی گوش فراهم می‌کند و هم‌چنین یک کنترل‌کننده‌‌ی حرکت برای هدست‌های واقعیت مجازی با نام Rink است.

این پروژه‌ها هنوز در مرحله‌ی پیش‌تولید هستند و برای بررسی پتانسیل بازار مصرف‌کننده و هم‌چنین آگاهی از نظرات شرکت‌کنندگان CES به نمایش درمی‌آیند تا امکان بهینه‌سازی بیشتر در آینده را به دست آورند.

WELT: روشی محرمانه برای کنترل سلامت شخصی

این کمربند هوش‌مند که دقیقا به‌شکل یک کمربند معمولی طراحی شده، به کاربران کمک می‌کند تا به‌صورت روزانه و نامحسوس سلامت خود را کنترل کنند. WELT با اندازه‌گیری سایز دور کمر، گام‌های برداشته شده، زمان نشستن و هم‌چنین عادت‌های غذایی کاربران، به‌طور مداوم بر میزان تحرک و فعالیت آن‌ها در طول روز نظارت دارد. درنهایت، این اطلاعات پس از ذخیره‌سازی، به یک اپلیکیشن تحلیل‌کننده ارسال می‌شوند و بر مبنای این داده‌ها، برنامه‌ی مدیریت سلامت و کنترل وزن متناسب با میزان وزن و سطح فعالیت‌، تولید خواهد شد.

Rink کنترل حرکات دست، تحولی در دنیای واقعیت مجازی

با به‌دست گرفتن این گجت، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از کنترل حسی بازی‌ها و نیز محتوا برای کاربران فراهم می‌شود و تعاملی عمیق‌تر و جذاب‌تر با دنیای مجازی برای کاربران به ارمغان می‌آورد.

Tip Talk آینده‌ی ارتباطات پوشیدنی هم‌راه با کیفیت بهتر مکالمه

Tip Talk یک گجت پوشیدنی است که به کاربران اجازه می‌دهد تنها با لمس گوش توسط انگشتان، بدون استفاده از هدست یا هدفون، صدای انواع دستگاه‌های هوش‌مند خود را بشنوند. به‌کمک این دستگاه، کاربران می‌توانند از کیفیت بهتر صدا در مکالمات به‌ویژه در محیط‌های عمومی، شلوغ و پرسروصدا یا حتی سالن‌های کنسرت، بدون شنیده شدن صدای‌شان بهره ببرند. Tip Talk که ساختاری شبیه به بند ساعت دارد، به‌راحتی به ساعت‌های معمولی یا هوش‌مند متصل می‌شود و پس از سازگارسازی با تلفن‌های هوش‌مند، می‌تواند قابلیت متن-به-سخن (Text-to-Speech) خود را نیز فعال کند.

C-Lab توان‌مندسازی کارمندان سامسونگ هم‌راه با فرهنگ نوآوری

آزمایشگاه خلاقانه سامسونگ (C-Lab) از سال ۲۰۱۲، تاکنون متولی تفکر خلاقانه و نیز حامی بیش از ۱۰۰ پروژه در سامسونگ بوده است. از بین پروژه‌های متنوع C-Lab، در حدود ۷۰ پروژه تکمیل شده‌اند و ۴۰ پروژه دیگر نیز در مرحله توسعه برای بخش‌های تجاری سامسونگ هستند. امسال نیز، ۹ پروژه از این میان به‌عنوان پروژه‌هایی با پتانسیل بالا شناخته شده‌اند که به‌کمک سامسونگ به‌عنوان استارتاپ آغاز به‌کار کرده‌اند.

درباره‌ی شرکت سامسونگ الکترونیکس

Samsung Electronics Co., Ltd. در عرصه‌ی فن‌آوری همواره پیش‌رو بوده و فرصت‌های جدیدی برای مردم در سراسر دنیا ایجاد کرده است. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه‌ی سامسونگ، تحول و دگرگونی در دنیای تلویزیون، تلفن‌های هوش‌مند، تبلت، کامپیوتر، دوربین‌، وسایل الکترونیکی خانگی، چاپ‌گر، سیستم‌های LTE، تجهیزات پزشکی، نیم‌رساناها و سیستم‌های LED است. هم‌چنین، سامسونگ در حوزه‌ی اینترنت اشیا با پلتفرم‌های باز SmartThings، طیف گسترده انواع دستگاه‌های هوش‌مند و هم‌کاری‌های متقابل صنایع مختلف، نیز پیشروست. ۳۱۹هزار نفر در ۸۴ کشور جهان در استخدام سامسونگ هستند که درآمد تولید سالانه‌ی آن‌ها مبلغ ۱۹۶میلیارد دلار است.
کد مطلب: 3994