راهیابی "کوپال" به جشنواره‌ فیلم "همیلتون" کانادا
دوازدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم "همیلتون" در کشور کانادا کانادا میزبان نمایش فیلم ایرانی "کوپال" در بخش رقابتی خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
 
راهیابی "کوپال" به جشنواره‌ فیلم "همیلتون" کانادا
 
دوازدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم "همیلتون" در کشور کانادا کانادا میزبان نمایش فیلم ایرانی "کوپال" در بخش رقابتی خواهد بود.

به گزارش تحریرنو ؛ دوازدهمین جشنواره‌ی بین المللی فیلم همیلتون کانادا از چهارم تا دوازدهم نوامبر ۲۰۱۷ (۱۳ تا ۲۱ آبان ۹۶) در شهر همیلتون کانادا برگزار شده و "فیلم سینمایی کوپال" به کارگردانی و نویسندگی "کاظم ملایی" در بخش مسابقه‌ی آثار سینمایی با شش فیلم از کشورهای لهستان، بلژیک و کانادا به رقابت می پردازد.

جشنواره‌ی فیلم همیلتون کانادا یک جشنواره‌ی کاملا مستقل است که خودش را رقیب جدی جشنواره‌ی تورنتو دانسته و تمرکز عمده‌اش نمایش خلاقیت و نوآوری در سبک های مختلف سینمایی می باشد. سایت رسمی این جشنواره با ذکر خلاصه‌ی فیلم کوپال، دیدن این فیلم را به هواداران خود توصیه کرده است و از این اثر ایرانی به عنوان یک فیلم اولی پر انرژی یاد کرده است که نتیجه‌ی آن تبدیل به مجموعه‌ای درخشان و غیرقابل پیش بینی شده است.

فستیوال همیلتون هر ساله به صورت رقابتی در بخش‌های آثار سینمایی، فیلم کوتاه، انیمیشن و مستند برگزار می‌شود. لازم به ذکر است که امسال به غیر از فیلم کوپال در بخش فیلم‌های بلند سینمایی، ۶ فیلم کوتاه نیز از ایران در بخش فیلم‌های کوتاه داستانی و انیمیشن به نمایش درمی آیند.

اسامی این آثار عبارتند از: پیش خدمت (فرنوش عابدی)، لایت سایت (مسلم طباطبایی)، کرختی (میلاد جرموز)، سهمی از سهم (کاوه جاهد)، اکتسابات انتسابی (سمانه شجاعی) و روح انگیز (المیرا باقرزاده).

فیلم سینمایی کوپال روز سه شنبه ۷ نوامبر (۱۶ آبان) در بخش مسابقه و بازار دوازدهمین جشنواره‌ی فیلم همیلتون کانادا و در سالن تاریخی Staircase این شهر به نمایش در می آید.

همچنین کوپال فردا ۸ اکتبر (۱۶ مهر) در سالن هنرهای معاصر نیویورک در بخش مسابقه‌ی بین الملل جشنواره‌ی بوفالوی آمریکا به نمایش درمی‌آید تا برای کسب جایزه‌ی بهترین فیلم داستانی با ۷ اثر دیگر از کشورهای لهستان، بلژیک، ایتالیا، فرانسه، صربستان و انگلستان رقابت کند.

بعضی از عوامل اصلی این فیلم عبارتند از:
تهیه کننده، نویسنده و کارگردان: کاظم ملایی ،مجری طرح: سیامک کاشف آذر ،مشاور هنری و طراح صحنه: محمد اکبری، مدیر فیلمبرداری: مجید گرجیان ،طراح چهره ‌پردازی: محمود دهقانی، مدیر تولید: میترا مهتریان، مدیر صدابرداری: حامد صمدزاده، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، موسیقی متن: بابک میرزاخانی ،تدوین: عماد خدابخش- کاظم ملایی، دستیار اول و برنامه ریز: مهرنوش حسینی، طراح لباس: میترا آسیایی ،جلوه‌های تصویری و عنوان بندی: امیر مهران، دستیار اول فیلمبردار: آرش ساسانی، جانشین تولید: حسن شمس آبادی ،منشی صحنه: صفورا برسان ،دستیار دوم کارگردان: خلیل خسروانی ،مدیر تدارکات:امید دارینی ،عکاس: علی دلک آبادی،بازیگران: لوون هفتوان، نازنین فراهانی، پوریا رحیمی سام، حسین شمس آبادی، وهان سلیم زاده، مجتبی علیزاده، حسین غایبی شباهنگ، شارون و …
کد مطلب: 13355