کشتی قهرمانی جوانان جهان - فنلاند؛
کاویانی‌نژاد و علیزاده فینالیست شدند
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان از صبح امروز یکشنبه با مصاف مدعیان چهار وزن دوم در فنلاند در حال برگزاری است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
 
کاویانی‌نژاد و علیزاده فینالیست شدند
 
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان از صبح امروز یکشنبه با مصاف مدعیان چهار وزن دوم در فنلاند در حال برگزاری است.

به گزارش تحریرنو ؛ در ادامه دومین و آخرین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان که از صبح امروز یکشنبه در شهر تامپره فنلاند در جریان است، نمایندگان چهار وزن دوم کشورمان به میدان رفتند.

بر این اساس نتایج فرنگی‌کاران کشورمان تا این مرحله از مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمد جواد رضایی با نتیجه ٩ بر صفر سوبولفسکی از اوکراین را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ٩ بر صفر رینات بارتاشوف از قزاقستان را پشت سر گذاشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. رضایی در این مرحله مقابل تیگران میناسیان از ارمنستان با نتیجه ١٠ بر یک مغلوب شد و باید منتظر شانس مجدد در گروه بازنده ها باشد.

در وزن ۶۶ کیلوگرم امین کاویانی نژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم پلتوکانگاس از فنلاند را با نتیجه ۴ بر یک مغلوب کرد. وی در دور سوم هم توانست با نتیجه ١٠ بر ٩ از سد اسماعیل اف از قرقیزستان بگذرد و راهی نیمه نهایی شود. کاویانی نژاد در این مرحله مقابل میاخدی یاخیائف از روسیه با نتیجه ٣ بر ٢ به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد.

در وزن ٨٤ کیلوگرم در دور نخست آرمان علیزاده عبدولی با نتیجه ١٢ بر ٣ پاجورا از استونی را شکست داد. وی در دور دوم هم با نتیجه ٩ بر ٤ متسوماکی از فنلاند را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.علیزاده در این مرحله توانست با نتیجه ۳ بر صفر استویچف از بلغارستان را شکست دهد و به نیمه‌نهایی برسد.علیزاده در این مرحله با نتیجه ١٣ بر ٣ میکیتا کلیموویچ از بلغارستان را شکست داد و فینالیست شد.

امین میرزازاده هم در دور نخست پیکارهای وزن ١٢٠ کیلوگرم با نتیجه ٩ بر صفر عزیزاف از تاجیکستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ٣ بر صفر آرتور ویتی تین از استونی را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. میرزا زاده در این مرحله با نتیجه ٤ بر یک مغلوب پاتاریدزه از گرجستان شد.
کد مطلب: 12671