آخرین اخبار از فیلم شهید همت
قائم‌مقام مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس از ساخت یک پلاتو اختصاصی در شهرک سینمایی دفاع‌مقدس برای فیلم‌برداری فیلم "ابراهیم در آتش" درباره‌ی شهید همت خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۰
 
رضا میرکریمی
 
رضا میرکریمی
قائم‌مقام مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس از ساخت یک پلاتو اختصاصی در شهرک سینمایی دفاع‌مقدس برای فیلم‌برداری فیلم "ابراهیم در آتش" درباره‌ی شهید همت و به کارگردانی رضا میرکریمی خبر داد.

تحریرنو: روح‌اله سهرابی، قائم‌مقام مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس درباره‌ی آخرین وضعیت پروژه‌ی سینمایی "ابراهیم در آتش" به کارگردانی رضا میرکریمی گفت: در حال حاضر با سازمان سینمایی وارد مذاکره شدیم و صحبت‌هایی مبنی بر هم‌کاری این نهاد سینمایی در تولید این فیلم به میان آمده و حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی برای ساخت این پروژه به‌ما قول مساعد داده‌است.

سهرابی یادآور شد: یکی از ملزومات تولید با کیفیت این اثر این است که ما یک پلاتو اختصاصی در اختیار داشته باشیم. اقدامات اولیه برای ساخت یک پلاتو اختصاصی در شهرک سینمایی دفاع‌مقدس صورت‌گرفته و با کمک و هم‌یاری سازمان سینمایی مراحل ساخت این پلاتو در حال انجام است. این لوکیشن اختصاصی که برای فیلم "ابراهیم در آتش" ساخته خواهدشد، روزی به‌کمک سینمای دفاع‌مقدس خواهدآمد و بعد از این پروژه فیلم‌های بسیاری در این پلاتو ساخته خواهد‌شد. ما نیازمند هم‌چین امکاناتی در سینمای دفاع‌مقدس بودیم و خلا آن در تولید آثار سینمایی وجود داشت.

قائم‌مقام مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس عنوان کرد: تلاش‌مان این است که کار را به گونه‌ای پیش ببریم تا فیلم را به جشنواره‌ی سی‌وسوم فیلم فجر برسانیم اما همه‌چیز بستگی به شرایط ساخت دارد.

وی اضافه کرد: "ابراهیم در آتش" اولین فیلم تولیدی با مضمون زندگی این شهید بزرگ‌وار است که به دلاورمردی‌های شهید همت در جنگ می‌پردازد.

سهرابی درباره‌ی آخرین وضعیت فیلم‌نامه‌ی این فیلم گفت: این روزها رضا میرکریمی و گروهش مشغول نگارش نهایی فیلم‌نامه هستند ولی هنوز نسخه‌ی نهایی فیلم‌نامه "ابراهیم در آتش" آماده نشده‌است. با صحبت‌های که با رضا میرکریمی انجام شده‌است تا دوماه آینده فیلم‌نامه‌ی نهایی آماده خواهدشد و بعد از آن فیلم وارد مرحل پیش‌تولید خواهدشد. البته پیش از نگارش اولیه‌ی فیلم‌نامه مراحل تحقیق و نگارش این فیلم هم به‌طور کامل طی شده‌است.

این کارگردان سینما درباره‌ی بازیگری که قرار است نقش شهید همت را ایفا کند، توضیح داد: انتخاب بازیگر بر عهده‌ی کارگردان فیلم یعنی رضا میرکریمی است و او در این‌باره تصمیم می‌گیرد اما تا جایی‌که من مطلع هستم هنوز بازیگری برای ایفای نقش آن شهید والا مقام انتخاب نشده‌است.

"ابراهیم در آتش" عنوان فیلم‌نامه‌ای است که نگارش آن بر عهده‌ی رضا میرکریمی است و این فیلم به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای انقلاب و دفاع‌مقدس تولید خواهدشد و یکی از پروژه‌های فاخری خواهد بود که به‌زندگی شهید همت از سرداران شناخته‌شده‌ی جنگ تحمیلی می‌پردازد.

میرکریمی در پروژه‌ی "نام‌ها" که مجموعه‌ای از فیلم‌های کمیک موشن با موضوع سرداران دفاع‌مقدس است، تجربه‌ی کار درباره‌ی بزرگان ۸ سال دفاع‌مقدس را پشت سر گذاشته است.
کد مطلب: 922