دبیر برنامه گراندراند یکروزه سرطان‌پستان؛
راه‌کارهای مقابله با شایع ترین سرطان در میان زنان
دبیر برنامه گراندراند یکروزه سرطان‌پستان از بررسی چالش‌های درمانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان در این برنامه خبر داد و گفت: عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند سبب ابتلا به سرطان پستان شود که با اقدامات پیشگیرانه و درمان به موقع می‌توان با این بیماری مقابله کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۶
 
راه‌کارهای مقابله با شایع ترین سرطان در میان زنان
 
دبیر برنامه گراندراند یکروزه سرطان‌پستان از بررسی چالش‌های درمانی در بیماران مبتلا به سرطان پستان در این برنامه خبر داد و گفت: عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند سبب ابتلا به سرطان پستان شود که با اقدامات پیشگیرانه و درمان به موقع می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران دکتر آنیا جعفری در آستانه برگزاری گراندراند یک‌روزه سرطان پستان اظهار داشت: این برنامه هفتم شهریورماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در هتل پارسیان اوین برگزار می شود.

وی افزود: این برنامه دارای امتیاز بازآموزی برای گروه‌های رادیوانکولوژی، جراحی عمومی، رادیولوژی، آسیب شناسی خون و سرطان بالغین پزشکان عمومی و پزشکی هسته‌ای است که به همت انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران برگزار خواهد شد.

دبیر برنامه گراندراند یکروزه سرطان‌پستان ادامه داد: این برنامه به صورت سوال و جواب برگزار می‌شود و موضوعاتی همچون چالش‌های درمانی در بیماران سرطان و هورمون درمانی مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

جعفری با اشاره به اینکه سرطان‌پستان امروزه زنان بسیاری را در جهان از جمله کشور ما گرفتار می‌کند، خاطر نشان کرد: علل مختلفی می‌تواند سبب بروز این بیماری شود همچنین این سرطان در زنانی که سابقه فامیلی ابتلا به سرطان پستان دارند احتمال وقوع مبتلا شدنشان به این بیماری بیشتر است.

وی گفت: همه زنان نسبت به انجام غربالگری باید از سن ۴۰ سال به بعد اقدام کنند به ویژه زنان دارای سابقه فامیلی که باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشند.

دبیر برنامه گراند یکروزه سرطان‌پستان خاطرنشان کرد: عوامل ژنتیکی و محیطی می‌تواند سبب ابتلا به سرطان پستان شود که با اقدامات پیشگیرانه هم چون ماموگرافی سالانه و درمان به موقع می‌توان با این بیماری مقابله کرد.
کد مطلب: 19467