سهم ۱۵ درصدی فیلمسازان زن درجشنواره شهر؛
فيلمسازان زن در راه جشنواره فيلم شهر
بیش از ١٨٠ فیلمساز زن در بخش ملی ششمین جشنواره فیلم شهر حضور دارند و ١٥ درصد از متقاضيان اين رويداد هنری را تشكيل می دهند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
 
فيلمسازان زن در راه جشنواره فيلم شهر
 
بیش از ١٨٠ فیلمساز زن در بخش ملی ششمین جشنواره فیلم شهر حضور دارند و ١٥ درصد از متقاضيان اين رويداد هنری را تشكيل می دهند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر؛ از بین بیش از ١٦٠٠ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره در بخش ملی، حضور زنان فيلمساز رشد قابل توجهی داشته است و مجموع ١٥ درصد از متقاضيان را به خود اختصاص می دهد.

براساس این گزارش، در این دوره از جشنواره مجموعا بیش از ١٨٠ فیلمساز زن متقاضي حضور در بخش هاي سینمایي بلند، بلند داستانی، مستند بلند، مستند کوتاه و نیمه بلند، داستانی نیمه بلند و کوتاه، پویانمایی و محله هستند. اين ميزان از استقبال در بخش های داستانی نيمه بلند و كوتاه نمود بيشتری دارد و يك ركورد محسوب می شود.

در بین بخش مختلف، بخش داستانی نیمه بلند و کوتاه با حضور ٤٩ فیلمساز در صدر قرار دارد و دو بخش پویانمایی و محله نیز هرکدام شاهد حضور ٣٩ فیلمساز است. بخش مستند کوتاه و نیمه بلند با حضور ٣٦ فیلمساز، بخش سینمای بلند: ١٠ فيلمساز و بخش بلند داستانی و مستند بلند نیز هر کدام شاهد حضور ٧ فیلمساز زن هستند.

پوران درخشنده/ زیر سقف دودی، نرگس آبیار/ نفس، تینا پاکروان/ نیمه شب اتفاق افتاد، نگار آذربایجانی/ فصل نرگس، منیر قیدی/ ویلایی‌ها، مرجان اشرفی زاده/ آبجی، سهیلا گلستانی/ دو، رقیه توکلی/ مادری، غزاله سلطانی/ پرسه در حوالی شهر، بهنوش صادقی/ خانه دیگری، فاطمه ثقفی/ بیوگرافی، پگاه آهنگرانی/ مستند مردان ارباب جمشید و... از جمله فیلمسازان نام آشنای حاضر در ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر هستند.

ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به دبیری سید علی احمدی از ۹ تا ۱۴ مردادماه جاری در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 12347