دبیر علمی بیست و دومین سمينار طب فیزیکی ،توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران؛
کاربرد سم بوتولينوم در درمان اسپاستيسيتي عضلانی/ارائه تازه‌های طب توانبخشی
دبیر علمی بیست و دومین سمينار طب فیزیکی توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران از ارائه تازه‌های طب توانبخشی در این سمينار خبر داد و گفت: کاربرد سم بوتولينوم در درمان اسپاستيسيتي در حاشیه سمينار مطرح می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰
 
کاربرد سم بوتولينوم در درمان اسپاستيسيتي عضلانی/ارائه تازه‌های طب توانبخشی
 
دبیر علمی بیست و دومین سمينار طب فیزیکی توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران از ارائه تازه‌های طب توانبخشی در این سمينار خبر داد و گفت: کاربرد سم بوتولينوم در درمان اسپاستيسيتي در حاشیه سمينار مطرح می‌شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن طب فیزیکی،‌ توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، دکتر بینا افتخارسادات، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در آستانه برگزاری بیست و دومین سمينار سالیانه طب فیزیکی توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران اظهار داشت: این سمينار پنجم تا هفتم دی‌ماه سال جاری در سالن همایش‌های رازی تهران به همت انجمن طب فیزیکی و توانبخشی ايران همچنین گروه‌های آموزشی و انجمن های علمی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه این سمينار ارسال شده که ۷۰ مورد آن به عنوان سخنرانی پذیرفته شده است، گفت: تازه‌های طب فیزیکی و توانبخشی و موضوعاتی همچون سندرمهاي درد، توانبخشی‌های نوین، ارتز و پروتز، نقش طب فیزیکی و توانبخشی در کمک به بیماران دچار آسیب های مغزی نخاعی، بیماری‌های مزمن و بدخیم و مشکلات قلبی عروقی همچنین روش‌های جدید مانند سلول درمانی، طب بازساختی و سونوگرافی اسكلتي در این سمينار مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر علمی بیست و دومین سمينار طب فیزیکی ،توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران بیان داشت: در حاشیه این سمينار کارگاه‌هایی در زمینه‌هایی مانند روش‌های کمتر تهاجمی در درمان مشکلات اسکلتی و عضلانی، استفاده از سم بوتولینوم در درمان اختلال‌های اسکلتی عضلانی و تفسير ام‌آر‌آی اسکلتی عضلانی برگزار می‌شود.

وی نسبت به تزريق سم بوتولينوم در مراکز غیر مجاز و آرایشگاه‌ها هشدار داد و گفت: تزريق سم بوتولينوم در این مراکز می‌تواند با عوارض مختلفی برای بیمار همراه باشد وضمن تحميل هزينه بالا فشار روحي زيادي بر بيمار و خانواده اش واردنمايد.

افتخارسادات گفت سم بوتولينوم ابتدابرای درمان اسپاسم های صورت استفاده می‌شد و پس از آن برای از بین بردن چروک صورت مورد استفاده قرار گرفت و به حوزه زیبایی وارد شد و امروزه نه تنها در درمان اسپاستيسيتي که به دلیل تروما، ضایعات نخاعی، سکته های مغزی و .... رخ می دهد استفاده می‌شود بلكه در حوزه درمان درد ها و پر تعريقي نيز كاربرد داردکه این موضوع در بیست و دومین سمينار طب فیزیکی ,توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران نیز مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

بیست و دومین سمینار سالانه طب فیزیکی،‌ توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، اظهار داشت: این کنگره ۵ تا ۷ دی ماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته و به همت انجمن طب فیزیکی و با همکاری گروه‌های آموزشی طب توانبخشی و رشته‌های وابسته برگزار می‌شود.
کد مطلب: 17522