«کژال» تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین
فيلم سينمايى «کژال» به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین به نمايش در مى آيد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
 
«کژال» تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین
 
فيلم سينمايى «کژال» به عنوان تنها نماینده ایران در جشنواره مستقل فیلیپین به نمايش در مى آيد.

به گزارش تحریرنو به نقل از مشاور رسانه اى، فیلم سینمایی «کژال» به کارگردانی نیما یار و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی در چهارمین حضور بین المللی خود در پانزدهمین دوره جشنواره سینمای مستقل فیلیپین با عنوان «سینمالایا» در بخش چشم اندازهای آسیا از تاریخ ٢ تا ١٣ آگوست به روی پرده می رود.

فیلمنامه این اثر توسط آرمین ایثاریان بر اساس طرحی از نیما یار نوشته شده و به ٢ زبان کردی و فارسی در لوکیشن های واقعی تردد کولبران در مرز کردستان و با بازی افراد بومی که عمده آنها کولبر هستند و به نوعى نقش خودشان را ايفا می کنند، در شرایطی بسیار دشوار و نا امن فیلمبرداری شده است.

این اثر که پيش از اين برنده جایزه بهترین فیلم آسیا توسط هیت داوران سازمان ارتقای سینمای آسیا(نتپک) بوده و تا کنون با استقبال خوبی در کشورهای مختلف جهان روبرو شده، هنوز در ايران اكران نشده است.

برنامه ريزى و گفتگوى صاحبان فيلم همچنان با گروه هنر و تجربه ادامه دارد تا در صورت صدور مجوز، اين اثر سينمايى در سينماهاى كشور به نمايش درآيد.

سمیرا ذکایی و مریم بوبانی تنها بازیگران این فیلم هستند و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده شرکت ArtHouse Cinematheque در کانادا به مدیریت مرجان علیزاده است.

سایر عوامل این فیلم عبارتند از:
مدیران فیلمبرداری: امیر علی ویسی، افشین علیزاده، تدوین: سینا دور اندیشان، آهنگساز: امید رئیس دانا، طراح گریم: هاشم فغانی، طراح صحنه و لباس: جعفر محمد شاهی، طراحی و ترکیب صدا: آرش قاسمی، مدیر صدابرداری: محمد شاهوردی، جلوه های ویژه بصری: علی تصدیقی، برنامه ریز و دستیار کارگردان: حامد پور اسفندیانی، طراح پوستر و عنوان بندی: آرمان خرمک و مشاور رسانه اى و روابط عمومى: میثم محمدى.
کد مطلب: 19052