در یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت صورت گرفت؛
ارائه راهکار برای حل معضلات آلایندگی کلان شهرها
با توجه به برگزاری یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت در تاریخ ۲۹ بهمن تا ۱ اسفند سال ۹۸ نشست خبری این همایش در تاریخ ۸ دیماه در شرکت ایپکو برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
 
ارائه راهکار برای حل معضلات آلایندگی کلان شهرها
 
با توجه به برگزاری یازدهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت در تاریخ ۲۹ بهمن تا ۱ اسفند سال ۹۸ نشست خبری این همایش در تاریخ ۸ دیماه در شرکت ایپکو برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛ در این نشست حاجی علی محمدی رئیس انجمن علمی موتور ایران در خصوص همایش موتورهای درون سوز و نفت گفت: این همایش یکی از باسابقه‌ترین همایش‌های حوزه موتورهای درون سوز و نفت است که سابقه ای ۲۲ ساله دارد و یازدهمین دوره همایش امسال در شرکت ساپکو برگزار می شود.

وی عنوان کرد: این همایش با مشارکت شرکت های فعال صنعت موتور، متخصصان داخلی و خارجی حوزه موتورهای درونسوز، دانشجویان و اساتید دانشگاهها برگزار خواهد شد. در این همایش که به طور متوسط ۱۰۰۰ شرکت کننده دارد، صنایع موتوری کشور مشارکت فعال داشته به نحوی که ۳۰ درصد از مقالات ارائه شده، از صنعت و ۷۰ درصد از دانشگاه ها دریافت شده است.

وی تصریح کرد: این همایش از بخش های ارائه مقالات، نمایشگاه تخصصی، سخنرانی های کلیدی، میزگردهای تخصصی، کارگاههای آموزشی و ارائه های صنعتی تشکیل شده است.

رئیس انجمن علمی موتور ایران در ادامه گفت: علیرغم مشکلات ارتباطی با شرکت های خارجی در شرایط کنونی، مشارکت خیلی خوبی از سوی متخصصان دانشگاهی و صنعتی خارجی را شاهد بوده ایم و تاکنون پنج کشور انگلستان ایتالیا آلمان فرانسه و مالزی برای حضور در این همایش به‌صورت سخنرانی کلیدی، ارائه مقاله و ارائه‌های صنعتی اعلام آمادگی کردند و همین‌طور بسیاری از شرکت‌های خارجی تمایل دارند که در این همایش شرکت کنند.

حاج علی محمدی تصریح کرد: در دوره قبل همایش موتورهای درون‌سوز نفت تعداد شرکت‌کننده‌های خارجی بیش از ۷۰ شرکت‌کننده بود.

وی گفت: موضوع مهمی که در حاشیه این همایش به آن پرداخته خواهد شد شناسایی و حمایت از شرکت‌ها و سازندگان قطعات موتوری است که توانسته اند با داخلی سازی قطعات موتوری، صرفه جویی ارزی قابل توجهی ایجاد نمایند.

دراین همایش همچنین تمرکز ویژه‌ای روی خودروهای گازسوز، خودروهای هیبریدی و الکتریکی و فناوری های نوین موتورهای احتراقی نظیر HCCI و PCCI در مقالات و نشست های صنعتی وجود دارد. مفاهیمی که در مقالات و سخنرانی ها ارائه می شوند، می توانند برای رفع معضلات آلایندگی کلان شهرها مورد استفاده قرار بگیرند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد، یازدهمین همایش موتورهای درونسوز و نفت که به همت انجمن علمی موتور ایران و شرکت ساپکو برگزار خواهد شد، بتواند رسالت خود در ایجاد پیوند بین جامعه دانشگاهی و صنعتی و بسط و گسترش دانش طراحی، ساخت، تولید و آزمون موتورهای داخلی و قطعات و مجموعه های آن را به نحو احسن انجام دهد.
کد مطلب: 20159