فلوشيپ جراحي پا و مچ پا عنوان کرد؛
ارائه روش‌های نوين جراحی های پا و مچ پا
فلوشيپ جراحی پا و مچ پا با اشاره به دلیل افتادگی مچ پا و انگشتان گفت: جديدترين روش‌های جراحی های پا و مچ پا در بيست و پنجمين كنگره سالانه انجمن ارتوپدی ايران ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
 
ارائه روش‌های نوين جراحی های پا و مچ پا
 
فلوشيپ جراحی پا و مچ پا با اشاره به دلیل افتادگی مچ پا و انگشتان گفت: جديدترين روش‌های جراحی های پا و مچ پا در بيست و پنجمين كنگره سالانه انجمن ارتوپدی ايران ارائه می‌شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، دكتر محسن موحدی يگانه در آستانه برگزاری بيست و پنجمين كنگره سالانه انجمن جراحان ارتوپدی ايران اظهارداشت: این کنگره امسال با حضور صدها متخصص ارتوپدی و سخنرانان صاحب نام ايراني و خارجي از ٢٩ آبان‌ماه تا٣ آذر ماه برگزار مي‌شود.

مسئول کارگاه مچ پا در بيست و پنجمين كنگره سالانه انجمن ارتوپدي ايران افزود: حضور چشمگير ده‌ها سخنران از آسيا، اروپا و آمريكا در اين دوره نشانه سطح بالاي علمي اين كنگره بين المللي و مايه افتخار انجمن ارتوپدي ايران است.

فلوشيپ جراحي پا و مچ پا ادامه داد:از آنجائي‌كه سال گذشته استقبال بي‌نظيري از مباحث مرتبط با جراحي هاي پا و مچ پا شده بود، در اين دوره نيز مباحث مرتبط با تكنيك‌هاي نوين در جراحي هاي پا و مچ پا بخش عمده ايي از كنگره را شامل مي‌شود.

موحدي يگانه گفت: در اين دوره سعي شده است تا هم مباحث پيچيده اي مانند پاي ديابتي و پاي نوروپاتيك مورد بحث قرار گيرد و هم جديدترين روش‌هاي جراحي در آسيب‌هاي ورزشی به نمايش گذاشته شود.

وی بیان داشت: نقد و بررسي جديدترين مقالات داخلي كه در معتبرترين مجلات خارجي به چاپ رسيده اند ، در اين كنگره گنجانده شده است تا از توليد كنندگان علم در داخل كشور نيز تقدير شود.

فلوشيپ جراحي پا و مچ پا افزود: موضوعاتي همچون پاي ديابتي، پاي نوروپاتيك، كف پاي صاف، ناپايداري‌هاي مچ پا ، آسيب هاي ورزشي و فلج مچ پا از مهم‌ترين عناوين سخنراني هاي اين دوره است.

موحدي يگانه در ادامه به فلج مچ پا اشاره کرد و افزود: آسيب عصب پرونئال عمدتا بدنبال تصادفات يا شكستگي‌ها و آسيب هاي اطراف زانو اتفاق مي افتد. فلج كامل اين عصب منجر به افتادگي مچ پا و انگشتان مي‌شود و بيمار قادر به بالا آوردن مچ پا و انگشتان نیست.

وی بیان داشت: تكنيك انتقال تاندون تيبيال خلفي متداولترين تكنيك براي درمان اين عارضه در نيم قرن اخير بوده است.اما اين تكنيك در ٣٠ درصد موارد نمي‌تواند بالانس پا را بطور كامل اعاده نمايد و همچنين افتادگي انگشتان نيز با اين روش اصلاح نمی‌شود.

فلوشيپ جراحي پا و مچ پا با بیان اینکه براي اولين بار در سال ٢٠١٦ ميلادي تكنيك جراحي انتقال سه گانه تاندون از ايران به جامعه جراحان پا و مچ پا آمريكا معرفي شد، گفت: این روش به‌عنوان يك تكنيك موفق در مجله رسمي انجمن جراحان پا و مچ پا آمريكا به چاپ رسيد.

موحدي يگانه خاطرنشان کرد: در اين تكنيك كه بنام دكتر موحدي Movahedi Tendon Transfer به ثبت رسيده است، سه تاندون از كف پا به پشت پا منتقل می‌شود و علاوه بر اصلاح افتادگي مچ پا ، افتادگي شست پا و ساير انگشتان نيز اصلاح مي‌شود و بالانس مناسبي را براي حركات پا و مچ پا تامين می‌کند.

بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۲۹ آبان لغایت ۳ آذر در هتل المپیک برگزار می شود،در کنگره امسال ۱۱ سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ترکیه، آلمان ، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند.

همچنین در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران ۶ ری لایو سرجری هیپ، دست ، تروما، زانو ، مچ پا، شانه برگزار می شود.

از جمله کارگاههایی که در حاشیه کنگره برگزار می شود می توان به ستون فقرات، تروما، دست،تومور، شانه، اطفال، هیپ، مچ پا، اخلاق پزشکی، جراحی زانو و همچمین جلسه مجمع عمومی برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 13779