ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه پاتولوژی؛
همایش آسیب شناسی باعث ارتقاء دانش پزشکی کشور می‌شود
دبیر علمی نوزدهمین همایش‌ سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه پاتولوژي در نوزدهمین همایش‌سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۶
 
همایش آسیب شناسی باعث ارتقاء دانش پزشکی کشور می‌شود
 
دبیر علمی نوزدهمین همایش‌ سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه از ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه پاتولوژي در نوزدهمین همایش‌سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن علمی آسیب شناسی ایران،دکتر مریم ابوالحسنی، دانشیار و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در آستانه برگزاری نوزدهمین همایش‌سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه اظهارداشت: همايش ساليانه آسيب شناسي مهمترين حركت علمي رشته در سطح كشور و فرصتي مغتنم براي تبادل علمي، آگاهی از تازه‌هاي پاتولوژي، روش‌هاي جديد آزمايشگاهي، همچنین بهره مندی از محضر استادان مطرح داخلي، خارجي و تبادل نظر با سایر متخصصین است.

وی افزود: همايش ساليانه آسيب شناسي موجب ارتقاء دانش جامعه پزشكي كشور خواهد شد. علاوه بر دستاوردهای علمی شاید یکی از بهترین اتفاقات همایش ديدار دوباره جامعه پاتولوژي كشور است.

دبیرعلمی نوزدهمین دوره از همایش‌های سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه ادامه داد: براي انتخاب اولویت‌های علمی در ابتدا از اساتید كميته علمي انجمن آسيب شناسي دعوت شد و بعد از مشورت با موضوعاتی كه همكاران بيشتر با آنها در ارتباط هستند، شامل مباحث بيوشيمي، ميكروبيولوژي، مديريت كيفيت، پاتولوژي پستان، گوارش و زنان، با اختصاص زمان‌هاي مناسب به عنوان محورهای اصلی همایش در نظر گرفته شد.

ابوالحسنی ادامه داد: البته به مباحث تخصصي‌تر يا مباحثي كه گروه کمتری از همكاران در آن قسمت مشغول بكار هستند، مانند ايمونولوژي، پاتولوژي پوست، كبد، ریه، بافت نرم، اوروپاتولوژي، سر و گردن، هماتوپاتولوژي شامل پاتولوژي ملكولي هم با اختصاص زمان کمتر پرداخته می‌شود.

وی بیان داشت: البته مباحث روز همچون مديريت بهره وري و موضوعات مربوط به آزمايشگاه مانند بحث تجميع آزمايشگاه‌ها هم در برنامه‌های امسال گنجانده شده است كه در مجموع حدود ١٦ مبحث براي ارائه در همايش در نظر گرفته شده است.

دبیرعلمی نوزدهمین همایش‌ سالانه و دومین همایش بین المللی آسیب شناسی و طب آزمایشگاه گفت: امسال در كل تعداد۲۵۰ مقاله براي همايش فرستاده شده بود كه۱۰۰ مقاله مربوط به بخش دانشجويي بود. براي انتخاب مقاله در هر دو بخش از اعضاي كميته داوري همايش كه شامل همكاران شهرهاي مختلف بودند، دعوت شد.

ابوالحسنی ادامه داد: در مجموع ۷۹ مقاله در بخش فارغ التحصیلی و ۳۲ مقاله دانشجويي پذیرفته شد كه به علت محدودیت زمانی بيشتر آنها به صورت پوستر ارائه می‌شوند و تنها ۴ مقاله از هر دو بخش، به صورت سخنراني خواهند بود. در مجموع كيفيت مقالات مناسب بود اما اگر امكان چاپ خلاصه مقالات در شماره ويژه‌اي از مجله انگليسي انجمن پاتولوژي فراهم شود، قطعا انگیزه‌ای خواهد بود برای همكاران که مقالات با كيفيت‌تري را براي همايش ارسال کنند.

همچنین در افتتاحیه این همایش جشنواره اساتید بزرگوار دکتر بهادری-دکتر دبیری به منظور تقدیر از اساتید، دستیاران و محققین برجسته این رشته برگزار خواهد شد و بزرگداشت استاد دکتر سید ضیا الدین تابعی نیز برگزار می گردد.
کد مطلب: 14309