۷۰ درصد بیماران مبتلا به صرع به دارو جواب می دهند
چهاردمین کنگره بین المللی صرع به مدت سه روز از تاریخ ۴ بهمن در بیمارستان میلاد اصفهان آغاز به کار کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
 
۷۰ درصد بیماران مبتلا به صرع به دارو جواب می دهند
 
چهاردمین کنگره بین المللی صرع به مدت سه روز از تاریخ ۴ بهمن در بیمارستان میلاد اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر جعفر مهوری دبیر علمی کنگره بین المللی صرع در مراسم افتتاحیه گفت: این کنگره در محورهای تشخیص صرع از جمله نوار مغزی، ام آر ای، روشهای درمانی درمانی جدید در افراد پیر و همچین در زنان ،اطفال و نوزادان، جنبه های روانی صرع و مباحثی که باعث ترس خانواده ها می شود برنامه ریزی شده است.

وی افزود:طی سه روز برگزاری این کنگره حدود ۵۰ سخنرانی ایرانی و خارجی و ۷ سخنران از دانشگاه های کشورهای کانادا،برزیل،ایتالیا،اتریش و استرالیا حضور دارند.

دبیر علمی این کنگره تصریح کرد: این کنگره بر روی اساتید ، استادان ، پرستاران و دانشجویان متمرکز شده تا بتوانند اخرین دستاوردهای آموزشی که در طول یکسال در بهترین کنگره های صرع تبادل می شود را در اختیار داشته باشند.

دکتر مهوری در خصوص علایم تشخیصی بیماری صرع گفت:بیماری صرع در طی سالهای اخیر بسیار کامل تشخیص داده می شود و این بیماری از زمانی که بشر متولد شده است وجود داشته است و مادران و والدین باید بدانند که داروهایی که در دوران بارداری استفاده می کنند بسیار با دقت انتخاب کنند و همچنین در مورد زایمان هم بسیار دقت شود که از داروهایی با امنیت بالا انجام شود.

وی تاکید کرد: والدینی که دارای نوزاد هستند باید دقت کافی داشته باشند که اگر علایم مشکوکی در صحبت کردن،راه رفتن، صدا دراوردن های غیر طبیعی مشاهده کردند به پزشک متخصص مربوطه مراجعه کنند.

مهوری افزود: حدود ۷۰ درصد بیماران مبتلا به صرع به دارو جواب می دهند و تنها ۳۰ درصد نیاز به اقدامات تشخیصی متفاوت دارند و تقریبا ۷۰ درصد بیماران وقتی دارو را قطع می کنند هیچ مشکلی ندارند و خوب درمان می شوند و در میان بیماران مغز و اعصاب، صرع یکی از بیماری های خوب درمان و قابل درمان است.

وی در خصوص علایم بیماری صرع گفت: مات شدن کودک به یک نقطه یکی از علایم بیماری صرع است و طی آمارهای ارائه شده ، یک درصد جمعیت کشور مبتلا به صرع هستند و چیزی حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار نفر فرد مبتلا به صرع در کشور وجود دارد که نیاز به بررسی دارد و هرسال نیز ، هزار بیمار مبتلا به صرع غیر قابل کنترل ، به جامعه اضافه می شود که همه اینها، اهمیت صرع را می رساند.

گفتنی است: در پایان مراسم افتتاحیه این کنگره ، مراسم نکوداشت دکتر موحدیان با حضور اساتید و همکاران وی برگزار شد.
کد مطلب: 14634