معرفی هیات انتخاب بخش سینمایی جشنواره بین المللی فیلم سبز
هیات انتخاب بخش سینمایی جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران معرفی شدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
 
معرفی هیات انتخاب بخش سینمایی جشنواره بین المللی فیلم سبز
 
هیات انتخاب بخش سینمایی جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران معرفی شدند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز، فرزاد توحیدی، مهوش شیخ الاسلامی، اسماعیل کهرم، شهاب الدین عادل و مزدک میررمضانی، شادروان وحید نصیریان و دیکرانوهی هواکمیان هیات انتخاب سینمایی این رویداد فرهنگی را تشکیل می دهند و فیلم ها را برای ورود به بخش مسابقه انتخاب کردند.

فرزاد توحیدی
کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند و فارغ التحصیل رشته تولید فیلم از مدرسه عالی سینما و تلویزیون است وی نایب رئیس انجمن مستند سازان سینمای ایران و ساخت بیش از ۵۰ عنوان فیلم مستندو تدوین فیلم ها و سریال های مستند و داستانی را بر عهده دارد و برگزاری نمایشگاه های عکس در ایران و خارج را در کارنامه کاری خود دارد.توحیدی درجشنواره فیلم پلیس برای "به سردی آهن به گرمی خون"، در جشنواره فیلم تهران برای"من عرب هستم"،در جشنواره فیلم تهران برای "مدرسه گوشه حیاط"، در جشنواره کیش برای "مدرسه گوشه حیاط" و درجشنواره رشد برای "مدرسه گوشه حیاط" موفق به دریافت جایزه شده است.

مهوش شيخ الاسلامی
فارغ التحصيل از مدرسه فيلم لندن است، وی پس از ساخت چند مستند مدير برنامه ريزی در چند سريال ،دایی جان ناپلئون، هزار دستان ، و....فيلم هاي سينمائی به كارگردانی عباس كيا رستمی بهمن فرمان آرا،و.. بوده است و سپس به ساخت بيش از ٢٠فيلم مستند پرداخت كه جايزهای داخلی و بين المللی همراه داشته است،شيخ الاسلامی داوری جشنواره هاي ايران و بين الملل شركت داشته از جمله فجر ،خانه سينما ،حقيقت ،تامپره (فلاند) ايتاليا ،ارمنستان و شركت در چندين سمينار مستند حضور داسته است.

اسماعیل کهرم
دکترای بوم شناسی از دانشگاه ولز است، از جمله سوابق علمی و اجرایی کهرم می‌توان به تدریس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از جمله دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی، مشاور امور کشاورزی در وزارت کشاورزی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیر دفتر حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ایران، مشاور خصوصی محیط زیست در ایران و انگلستان، ناظر پروژه‌های بوم شناسی در نقاط مختلف ایران و انگلستان، ناظر پروژه‌های پیشنهادی GEF, UNDP و … با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست در ایران، اجرای برنامه‌های متعدد محیط زیستی در شبکه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی داخلی و خارجی از جمله بی‌بی‌سی، سی ان ان و … اشاره کرد. وی همچنین در فیلم سینمایی "به رنگ ارغوان" به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در نقش استاد محیط زیست، ایفای نقش کرده است.

شهاب الدین عادل
دانش آموخته کارگردانی سینما و تلویزیون دانشکده هنرهای دراماتیک- فوق لیسانس و دکتری پژوهش هنر با گرایش هنرهای نمایشی از دانشگاه هنر است. وی استاد تئاتر ، گرافیک و عکاسی، مترجم ، منتقد و نویسنده کتب سینمایی ، عکاسی و تئاتر، عضو کمیته علمی و آموزشی سازمان سینمایی وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، عکاس و مستند ساز صنعت سینما ،عضو هیأت موسس و شورای مرکزی انجمن عکاسان سینمای ایران – خانه سینما آکادمی سینما است و تولید فیلمهای مستند از جمله مجموعه شش قسمتی جندی شاپوررا در کارنامه هنری خود دارد.

مزدک سادات میررمضانی
کارشناس ارشد مدیریت و سیاستگذاری محیط زیست، مشاور پارلمان هلند و پارلمان اروپا در توسعه پایدار، کارشناس، مشاور و فعال مدنی محیط زیست، ارائه خدمات آموزش، کارشناسی و مشاوره در پروژه های ارزیابی اثرات و ارتقاء وضعیت محیط زیستی در طرحهای صنعتی، توسعه شهری، گردشگری و کشاورزی، طراح و مجری طرحهای فضای سبز شهری و خانگی ، عضو هیأت مدیره انجمن های تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست و برزگران زمین سبز و مدیرعامل شرکت زیست سبز نیزار و همچنین معاون اجرایی و مدیر بخش استانی و علمی دوره پنجم جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران و مدیر بخش بین المللی و علمی دوره ششم جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران است.

شادروان وحید نصیریان
فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸ است و در عرصه‌ نقاشی،فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعال بودند.وی در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نیز فعالیت داشت.

وحید نصیریان نویسنده و کارگردان انیمیشن‌های کوتاه و سریال‌های انیمیشنی بوده است.ساخت تعدادی از فیلمهای کوتاه "سه قطره خون"،"بت ابدی"،"ضد نور"،"حفره"، "جای دیگر" و نویسنده و کارگردان انیمیشن بلند سینمایی "قلب سیمرغ" را برعهده داشته است، او جوایز متعدد ملی و بین المللی و همین‌طور داوری بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌اش داشت.

دیکرانوهی هواکمیان
زیست شناس .محقق و مترجم ، مدرس و مستند ساز است، وی دانش آموخته رشته بیولوژی در رشته انگل شناسی حیوانی ودکترای انگلشناسی حیوانی از کمبریج انگلستان ، فوق لیسانس تکنولوژی آموزشی از دانشگاه ایالتی فلوریدا امریکا ، فوق لیسانس سینما از دانشگاه سیراکیوز ایالت نیویورک امریکا، مدرس دانشگاه ، پژوهشگر و تهیه کننده ارشد صدا و سیما است. وی همچنین تهیه کننده و کارگردان بیش از یکصد برنامه مستند در باره پزشکی و بهداشتی و محیط زیستی و صنعتی و سریالهای محیط زیستی مانند خاویار مروارید سیاه ، و معضلات ترافیکی ومعضلات اجتمایی، که بسیاری از رویدادهای جهانی حضور داشته و در جشنوارههای داخلی و خارجی مورد توجه قرار گرفته اند.

ششمین جشنواره بین المللی فیلم سبز از ۱۸ تا ۲۴ شهریورماه در تهران و همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
کد مطلب: 12825