در ادامه مستند های پیشکسوتان دوبله و صدا؛
زندگی منوچهر آذری مستند شد/تولید «شادخوان» در شبکه مستند
ابوالفضل توکلی نهمین قسمت از مجموعه مستندهای «پیشکسوتان دوبله و صدا» را با محوریت ۶۰ سال زندگی حرفه ای منوچهر آذری بازیگر و گوینده طناز ایرانی روی آنتن شبکه مستند می برد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۴
 
زندگی منوچهر آذری مستند شد/تولید «شادخوان» در شبکه مستند
 
ابوالفضل توکلی نهمین قسمت از مجموعه مستندهای «پیشکسوتان دوبله و صدا» را با محوریت ۶۰ سال زندگی حرفه ای منوچهر آذری بازیگر و گوینده طناز ایرانی روی آنتن شبکه مستند می برد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شبکه مستند، مستند جدید توکلی «شاد خوان» نام دارد و در آن به زندگی خانوادگی و حرفه ای منوچهر آذری پرداخته شده است.

توکلی درباره نام این مستند گفت: منوچهری آذری و هم نسلانش در روزگار سخت جنگ و پس از آن با برنامه های طنز، خاطر مردم را خوش نگاه می داشتند و ایشان همچنان نیز در شاد کردن مردم به هر روشی که از دستش برآید می کوشد، به همین دلیل تصمیم گرفتم نام این مستند را «شادخوان» بگذارم.

وی افزود: این فیلم بعد از مستند بهروز رضوی دومین کار من درباره پیشکسوتان صداست، گرچه هر دو این بزرگواران کار دوبله هم انجام داده اند اما بیشتر فعالیت آنها در حوزه صدا بوده است.

این تهیه کننده و کارگردان ادامه داد: «شادخوان» درباره ۶۰ سال زندگی حرفه ای منوچهر آذری است و در آن با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس یادی خواهیم کرد از فرهنگ مهرپرور زوج هنری آقای آذری و زنده یاد حسین عرفانی بازیگر و صدای ماندگار دوبله که به تازگی بر اثر سرطان درگذشت، آقای آذری با مرحوم عرفانی رفاقتی دیرینه داشتند و حتی در دوران دبیرستان در یک تئاتر با یکدیگر همبازی شده اند.

توکلی یادآور شد: بخش هایی از این مستند در بازار تهران فیلمبرداری شده، نکته جالب اینکه در جریان تولید مردم از پیر تا جوانان برای آقای آذری احترام خاصی قائل بودند و بسیار به او ابراز علاقه می کردند، برای من جالب بود مردی که سالها برای شاد نگاه داشتن مردم تلاش کرده هنوز هم چهره ای محبوب و دوست داشتنی است و از خاطر مردم فراموش نشده است.

این مستندساز تاکید کرد: بخشهایی از این مستند به خاطره بازی در ساختمان ارگ رادیو می گذرد، آقای آذری از برنامه تلویزیونی «شبکه صفر» وارد برنامه های رادیویی شدند و فعالیت خود را در رادیو ارگ شروع کردند.

وی با بیان اینکه در این مستند با همکاران قدیمی و خانواده این هنرمند هم گفت و گو کرده ایم، ادامه داد: منوچهر آذری مردی خانواده دوست و متعهد به کار و خانواده است و این موضوع مکرر در گفت و گوها مطرح می شود.

توکلی در پایان گفت: تصویربرداری و تدوین «شاد خوان» تمام شده و به زودی مراسم رونمایی و پاسداشت از این هنرمند توسط شبکه مستند برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 17127