رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی؛
حدود هفتاد درصد از آرتروز های زانو در زنان است
رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی با بیان اینکه اضافه وزن، عدم انجام ورزش های روزانه و کمبود ویتامین D می‌تواند باعث ساییدگی زودرس مفصل زانو و آرتروز می‌شود گفت: حدود ۷۰ درصد از آرتروز های زانو در زنان است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
 
حدود هفتاد درصد از آرتروز های زانو در زنان است
 
رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی با بیان اینکه اضافه وزن، عدم انجام ورزش های روزانه و کمبود ویتامین D می‌تواند باعث ساییدگی زودرس مفصل زانو و آرتروز می‌شود گفت: حدود ۷۰ درصد از آرتروز های زانو در زنان است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی، دکتر محمد رازی در آستانه برگزاری پنجمین کنگره دو سالانه انجمن جراحی‌های زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی اظهارداشت: این کنگره بزرگترین کنگره بین‌المللی ایران در حوزه ارتوپدی است که ۱۴ و ۱۷ فوریه ۲۰۱۸ در سالن همایش‌های بین‌المللی کیش برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین بیش از بست و پنج مهمان خارجی در این کنگره حضور داشته و موضوعات جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی در آن مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد و کنگره کاملاً به زبان انگلیسی ارائه خواهد شد.

رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی در ادامه به جراحی های زانو اشاره کرد و گفت: در ارتباط با انجام جراحی‌های زانو در کشور آمار دقیق را وزارت بهداشت و اداره تجهیزات پزشکی دارند و ما آمار دقیقی در این زمینه نداریم.

رازی بیان داشت: ولی ما تلاش کرده ایم که آماری در این زمینه تهیه کنیم تا هم آماری در این زمینه به دست بیاوریم و هم وضعیت بیماران را دنبال کنید تا بررسی کنیم چقدر در زمینه انجام جراحی موفق بوده ایم.

رئیس انجمن حراحان ارتوپدی در ادامه به موضوع آرتروز زانو اشاره کرد و بیان داشت: آرتروز یا استئوآرتریت شایع‌ترین بیماری از دسته التهاب مفاصل است که در این بیماری غضروف مفصل صدمه دیده و کم‌کم از بین می‌رود. همچنین آرتروز ممکن است هر مفصلی را درگیر کند اما مفاصل بزرگ که وزن بدن را تحمل می‌کنند مثل مفاصل زانو و ران و ستون فقرات بیشتر در معرض ابتلا هستند.

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین علائم ارتروز کاهش انعطاف پذیری است؛ به‌همین دلیل بیماران مبتلا به آرتروز نمی‌توانند به‌ راحتی مفاصل خود را خم و راست کنند و درد در مفصل نیز از دیگر علائم به شمار می‌رود.

رازی با بیان اینکه زنان بیشتر از مردان دچار مشکلاتی همچون آرتروز می شوند، گفت: نوع فعالیت زنان در منزل، عدم انجام ورزش های روزانه، کمبود ویتامین D می‌تواند باعث ساییدگی زودرس مفصل زانو و آرتروز می‌شود و اضافه وزن نیز نقش مهمی در این زمینه دارد.

رئیس انجمن جراحان زانو، آرتروسکوپی و آسیب ورزشی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود بیش از ۷۰ درصد از آرتروز های زانو در زنان است و این در حالی بوده که پیشگیری از این بیماری با ورزش‌های روزانه و کنترل وزن می‌تواند تا میزان قابل توجهی صورت گیرد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت www.congress.iskast.org مراجعه و یا با شماره ۸۸۰۸۴۲۱۸ تماس حاصل فرمایند.
کد مطلب: 14229