مالک باشگاه تبریزی زیر حرفش زد؛
بحران جدی در ماشین سازی با فسخ قرارداد تمام بازیکنان
مالک باشگاه ماشین سازی تبریز دیگر قصد تیم داری ندارد و بازیکنان و کادر فنی این تیم هم زمانی که این اتفاقات را مشاهده کردند، تصمیم گرفتند قرادادشان را با این باشگاه فسخ کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶
 
بحران جدی در ماشین سازی با فسخ قرارداد تمام بازیکنان
 
مالک باشگاه ماشین سازی تبریز دیگر قصد تیم داری ندارد و بازیکنان و کادر فنی این تیم هم زمانی که این اتفاقات را مشاهده کردند، تصمیم  گرفتند قرادادشان را با این باشگاه فسخ کنند.

به گزارش تحریرنو ؛ از لیگ آزادگان فصل ۹۷-۹۶ تنها دو هفته می‌گذرد اما تا همین الان هم اتفاقات عجیب و غریب زیادی افتاده است. در جدیدترین اتفاق، شریعت زاده مالک جدید ماشین سازی تبریز که پس از سقوط این تیم به لیگ دسته یک، مالکیت آن را در اختیار گرفت، اعلام کرده که دیگر حاضر به تیم داری نیست.

او که قرار بود بخشی از مطالبات بازیکنان و کادر فنی تیم را پرداخت کند از این کار امتنا کرده و به همین دلیل بازیکنان و کادرفنی ماشین سازی تبریز امروز (شنبه) به هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی می‌روند تا قرادادشان را با ماشین سازی تبریز فسخ کنند. البته حسین خطیبی مدیر عامل این تیم پیش دستی کرد و هفته پیش استعفایش را به مالک باشگاه ماشین سازی اعلام کرد.

شریعت زاده مالک باشگاه ماشین سازی تبریز به تمام کادر فنی و بازیکنان این تیم، برگه فسخ قرارداد تحویل داده تا با این کار با تمام استعفاها و فسخ قراردادهای تیمش موافقت کند.

با این اقدام، ماشین سازان در خطر انحلال قرار می‌گیرند و مسئولان لیگ یک با یک بحران روبه‌رو می‌شوند. البته از شهر تبریز خبر می‌رسد که این احتمال وجود دارد که باشگاه ماشین سازی به هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی یا شهرداری تبریز واگذار شود.

با این اتفاق باز هم مشکلاتی به وجود می‌آید. اگر سبز پوشان تبریزی به شهرداری این شهر واگذار شوند، آن زمان است که دو تیم با مالکیت شهرداری تبریز در رقابت‌های لیگ یک حضور خواهند داشت که خلاف قانون است پس احتمال رخ دادن این اتفاق کم است اما اگر این باشگاه به هیات فوتبال واگذار شود باز هم نقض قانون است. به این دلیل که هیات فوتبال استان نمی‌تواند مالک یک تیم باشد؛ همان اتفاقی که برای سپیدرود رخ داد و سازمان لیگ اعلام کرد که هیات فوتبال استان گیلان حق باشگاه داری ندارد و اگر مالک جدید این باشگاه مشخص نشود، آنها اجازه حضور در لیگ برتر را ندارند. هرچند ممکن است که هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی مالکیت ماشین سازان را برعهده بگیرد تا این تیم هم مانند فصل گذشته سپیدرود رشت اداره شود.

نکته دیگری هم که وجود دارد این است که سال گذشته مهدی پرهام از ابتدای فصل اعلام کرد که دیگر حاضر نیست برای نساجی مازندران هزینه کند و می‌خواهد این باشگاه را هبه کند اما در حالی که واگذاری این باشگاه در حال نهایی شدن بود، از واگذاری امتنا کرد و خودش مالک نساجی ماند تا برای این تیم قدیمی دست به جیب شود. باید دید مالک ماشین سازی هم قصد دارد چنین ترفندی را پیاده کند یا مانند مالک پیشین سپیدرود قصد رها کردن این تیم را دارد.

ماشین سازی باید یک‌شنبه هفته آینده در دیداری مهم در سیرجان به مصاف گل گهر برود. مسئولان فوتبال شهر تبریز یک هفته فرصت دارند که وضعیت این تیم را مشخص کنند تا قدیمی‌ترین تیم تبریز پس از تلاش‌های فراوان که توانست به لیگ برتر صعود کند و امسال در لیگ یک حضور دارد، با عقب گردی بزرگ روبه‌رو نشوند.
کد مطلب: 12753