پروانه‌ی ساخت "دندون طلا" صادر شد
پروانه‌ی ساخت مینی‌سریال "دندون طلا" به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری صادر شد و به‌زودی این مجموعه برای عرضه در شبکه‌ی نمایش خانگی کلید می‌خورد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۵
 
پروانه‌ی ساخت "دندون طلا" صادر شد
 
پروانه‌ی ساخت مینی‌سریال "دندون طلا" به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری روز گذشته صادر شد و به‌زودی این مجموعه برای عرضه در شبکه‌ی نمایش خانگی کلید می‌خورد.

به گزارش تحریرنو، مینی‌سریال "دندون طلا" مدتی است در مرحله‌ی پیش‌تولید و انتخاب بازیگر قرار دارد و به‌زودی کلید می‌خورد. تا‌کنون حضور حامد بهداد، حمید‌رضا آذرنگ و ستاره اسکندری در این مجموعه قطعی شده‌است و به‌زودی سایر بازیگران نیز معرفی می‌شوند.

از عوامل قطعی تولید "دندون طلا" می‌‌توان به مدیر تصویربرداری: سهیل نوروزی، طراح صحنه و لباس: مجید‌علی اسلام، طراح گریم: کامران خلج، صدابردار: رشید دانشمند، دستیار کارگردان: حامد میرباقری، برنامه‌ریز: فرزاد رحمانی، مشاور رسانه‌ای: بیتا موسوی، مدیر تولید: مهدی بدرلو، مجری طرح: مجید مطلبی و تهیه‌کننده: مهران برومند اشاره کرد.

در خلاصه داستان "دندون طلا" آمده است: نیر دختری مهاجر با پدری علیل ساکن حلبی‌آبادهای حاشیه‌ی شهر تهران و مشغول دوره‌گردی و دست‌فروشی است. او با پاسبانی به جرم سد معبر کردن درگیر شده و پا به‌فرار می‌گذارد و به قهوه‌خانه‌ای پناه می‌برد که پاتوق عده‌ای از لات‌و‌لوت‌های شهر است.

صاحب قهوه‌خانه شخصی است به‌نام قنبر دیزلی (ملقب به "دندون طلا") به نیر پناه می‌دهد. قنبر از شجاعت و پاک‌دامنی و زحمت‌کشی نیر خوشش می‌آید و نیر نیز از جوان‌مردی و حق‌طلبی او. این آشنایی منجر به عشقی آتشین شده که فرجامش بارداری نیر است. قهوه‌چی بعد از آنی‌که عشقش فروکش کرده است پشیمان شده و منکر بچه می‌شود. نیر وقتی با طینت ناپاک قنبر مواجه می‌شود تصمیم هولناکی می‌گیرد. او قصد دارد به کمک بچه‌ای که در شکم دارد از قهوه‌چی انتقام بگیرد. اما... .

پیش از این نمایش "دندون طلا" به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری سال ۷۸ به اجرا در آمده و با استقبال زیادی روبه‌رو شده است.

ستاره اسکندری بازیگر مینی‌سریال "دندون طلا" پیش از این در اجرای این نمایش در سال ۷۸ یکی از بازیگران کار بوده و حامد بهداد و حمید‌رضا آذرنگ جزو بازیگران جدیدی هستند که قرار است برای نخستین‌بار در "دندون طلا" به ایفای نقش بپردازند.
کد مطلب: 2672