سخنگوی شورای صنفی نمایش خبر داد؛
لغو نمایش «عصبانی نیستم» این بار به بهانه تراکم اکران
غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: فیلم رفع توقیف شده «عصبانی نیستم» که قرار بود از چهارشنبه این هفته در سینماهای کشور اکران شود، به نمایش در نخواهد آمد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
 
لغو نمایش «عصبانی نیستم» این بار به بهانه تراکم اکران
 
غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: فیلم رفع توقیف شده «عصبانی نیستم» که قرار بود از چهارشنبه این هفته در سینماهای کشور اکران شود، به نمایش در نخواهد آمد.

به گزارش تحریرنو ؛ سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره بحث‌هایی که امروز با حضور تهیه کننده و پخش کننده «عصبانی نیستم» در این شورا مطرح شد گفت: در جلسه امروز مباحث کلی بسیاری با حضور عوامل این فیلم سینمایی رد و بدل شد و صرفا به این دلیل که تراکم فیلم‌های در حال اکران بسیار زیاد است، به این نتیجه رسیدیم که «عصبانی نیستم» در زمان دیگری روی پرده برود.

او در پاسخ به این پرسش که نتیجه حاصل شده از جلسه امروز شورای صنفی نمایش، به معنای تسلیم ارشاد در برابر فشارهای خارج از سینما و رسانه‌ها و شخصیت‌های اصولگرا بوده است؟ گفت: بحث تسلیم ارشاد در جلسه امروز شورای صنفی نمایش اصلا مطرح نشد و ما اصلا در این باره اظهار نظری کردیم، زیرا اگر ارشاد می‌خواست یک فیلم را اکران نکند، نامه یا دستوری می‌داد تا جلوی اکران این فیلم گرفته شود. اما این موضوع اصلا درباره «عصبانی نیستم» رخ نداده و اعضای شورای صنفی نمایش همراه با پخش کننده و تهیه کننده «عصبانی نیستم» در این جلسه به این نتیجه رسیدند که این فیلم در تاریخ دیگری اکران شود.

فرجی همچنین درباره این موضوع که اگر پخش کننده یا تهیه کننده «عصبانی نیستم» خواستار نمایش این فیلم در اکران نوروز ۹۷ شود، آیا شورای صنفی نمایش یا ارشاد با اکران آن در این بازه زمانی موافقت خواهند کرد یا خیر ، گفت: به هر حال اگر پخش کننده یا تهیه کننده قرارداد نمایش این فیلم را به شورا بیاورند، ما پس از بررسی‌های لازم فیلم‌های اکران نوروز را اعلام خواهیم کرد و مشکلی درباره اکران «عصبانی نیستم» در نوروز سال آینده وجود ندارد.

سخنگوی شورای صنفی نمایش در پایان اعلام کرد که عدم اکران این فیلم سینمایی با وجود ثبت قرارداد نمایش تخلف محسوب نمی‌شود و این فیلم می‌تواند مجددا در آینده درخواست نمایش دهد.

حال این سوال پیش می آید که اگر بحث تراکم فیلم ها بوده چرا به فیلم تازه ساز آینه بغل اجازه اکران داده شده است و منافع فیلم های دیگر در نظر گرفته نمی شود و مساله تراکم فقط برای عصبانی نیستم مطرح میشود.
کد مطلب: 14239