معاون مرکز تحقیقات سوختگی کشور اعلام کرد؛
بستری سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی
معاون مرکز تحقیقات سوختگی کشور از بستری شدن سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی و کمبود حدود هزار تخت سوختگی در کشور خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
 
بستری سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی
 
معاون مرکز تحقیقات سوختگی کشور از بستری شدن سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی و کمبود حدود هزار تخت سوختگی در کشور خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، دکتر سیامک فرخ فرقانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و معاون مرکز تحقیقات سوختگی ایران در آستانه برگزاری کنگره کشوری سوختگی اظهار داشت: این کنگره اول و دوم اسفندماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود و جدیدترین دستاوردهای علمی در حوزه درمان سوختگی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت همچنین تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات میان حاضران صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شعار کنگره امسال "سوختگی الکتریکی و چالش‌های پیش رو" است گفت: یکی از اهداف برگزاری این کنگره در ماه پایانی سال، نزدیک بودن به چهارشنبه سوری است تا کنگره جنبه پیشگیرانه و تبلیغاتی نیز داشته باشد همچنین جدیدترین مباحث علمی در مورد پیوند پوست و مشکلات روحی و روانی ناشی از سوختگی در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

دبیر اجرایی نهمین کنگره کشوری سوختگی ادامه داد: سالانه ۳۰ هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری می‌شوند که بیشترین ارجاع بیماران از سراسر کشور به بیمارستان‌های تهران است.

دکتر فرخ فرقانی با بیان اینکه حدود ‌هزار تخت سوختگی در کشور کمبود داریم، گفت: متاسفانه دانشگاه‌های علوم پزشکی تمایل چندانی جهت فعالیت در حوزه سوختگی و راه اندازی بیمارستان اختصاصی در این زمینه ندارند چرا که سوختگی بیماری گران محسوب می‌شود و اداره آن هزینه بر است بنابراین تنها در تهران از بین سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران و همچنین دانشگاه علوم پزشکی ایران تنها دانشگاه علوم پزشکی ایران در این حوزه ورود یافته است و اقدام به راه اندازی بیمارستان به نام مطهری و یافت آباد کرده است.

معاون مرکز تحقیقات سوختگی در مورد آمار افرادی که سالانه دچار سوختگی می‌شوند، گفت: تعداد دقیق بیماران در این زمینه مشخص نیست ولی اخیراً دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال راه‌اندازی ثبت دقیق بیماران در این حوزه است.
کد مطلب: 20179