بازسازی سرعت، مشارکت و هویت مهترین شاخصه در بازسازی ساختمان
مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساخت و ساز یکی از مولف های مدیریت بازسازی صنعت ساخت است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
 
بازسازی سرعت، مشارکت و هویت مهترین شاخصه در بازسازی ساختمان
 
مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ساخت و ساز یکی از مولف های مدیریت بازسازی صنعت ساخت است.

به گزارش تحریرنو ؛ مهندس علی زمانی مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت گفت : کشور ما بسیار آسیب پذیر است و علاوه بر آسیب پذیری باعث شده هر از چند گاهی تعداد وسیعی از سکونتگاههایمان مورد آسیب قرار گیرد و آسیب ها توسط دستگاه مسئول که بنیاد مسکن است بازسازی می شود

وی در ادامه عنوان کرد: ساخت و از در هر شرایطی فرق دارد در زمان بحران سرعت، مشارکت و هویت بسیار مطرح است و بایستی در زمان محدود بتوان خلاقیت داشت و پاسخگوی نیاز آسیب دیدگان بود.

زمانی گفت: قوانین بازسازی ساختمان همان گونه که از اسم آن پیداست مخصوص بازسازی ساختمان است. هر گونه نوسازی در یک ساختمان باید طبق اصول و قوانینی از پیش تعیین شده، انجام شود. بهتر است پیش از بازسازی ساختمان خود به تمامی اصول و قوانین دقت لازم را داشته باشید. گاهی اگر اصول و قواعد بازسازی ساختمان را رعایت نکنید، مجبور می‌شوید جریمه آن را پرداخت کنید. البته گاهی در صورت عدم رعایت قوانین بازسازی ساختمان شما مجبور به تخریب بخش ایجاد شده می‌شوید. جریمه‌های هر مورد از تخلفات ساختمانی با توجه به قوانین تصویب شده متفاوت است.

مدیریت بحران و امداد رسانی به موقع

مشاور حوزه بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینكه فرصت طلایی برای امداد رسانی در زمان وقوع مخاطرات طبیعی همچون زلزله وجود دارد، گفت: باید تدایبر لازم برای استفاده از این فرصت اندیشیده شود.

وی گفت: باید مكان های مشخص در شهرهای زلزله خیز به منظور تعبیه كانكس های اسكان در نظر گرفته شود تا در صورت وقوع زلزله كسانی كه واحد مسكونی خود را از دست می دهند بلا فاصله به این كانكس ها انتقال داده شوند.

زمانی با اشاره به اینكه در زلزله كرمانشاه شاهد تاخیر در انتقال كانكس به منطقه بودیم، گفت: در فناوری روز استفاده از كانكس های پیش ساخته قابل نصب در كمتر از یك ساعت رایج است.

به هر حال خانه در زمان زلزله باید امن ترین مكان باشد و امیدواریم به آن مرحله برسیم كه ترس از ریزش آوار به داستان ها بپیوندد.

دومین کنفرانس و نمایشگاه صنعت ساخت ۸ الی ۱۰ دی ماه سال جاری با حضور صاحبان صنعت صاحبان سرمایه، مسئولین و تولیدکنندگان ایرانی و بازرگانانی از عراق و سوریه قطر و عمان در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.
کد مطلب: 20106