مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بیان کرد؛
تا دیرتر گرفتار عوارض بیماری شوند و قند خون بيمار كنترل شود
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر ضرورت استفاده افراد دیابتی از انسولين به منظور پیشگیری از ابتلا به عوارض خطرناک این بیماری تاکید کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
 
تا دیرتر گرفتار عوارض بیماری شوند و قند خون بيمار كنترل شود
 
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر ضرورت استفاده افراد دیابتی از انسولين به منظور پیشگیری از ابتلا به عوارض خطرناک این بیماری تاکید کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر حبیب‌الله سمیع، در حاشیه مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین با مشارکت ایران و یک کشور خارجی، گفت: به عنوان یک متخصص داخلی که روزانه ۲۰ تا ۳۰ فرد دیابتی را ویزیت می‌کنم و با توجه به مسئولیت اجرایی که عهده‌دار هستم، می‌توانم بگویم که دیابت یک بیماری پر عارضه و خطرناک است که زندگی فردی و اجتماعی افراد مبتلا را تحت تاثیر قرار می دهد و مختل می‌کندو لذا كنترل ودرمان كامل اين بيماران مي‌تواند نقش بسزايي در سلامت جامعه ايفا كند.

این متخصص بیماری‌های داخلی از دیابت به عنوان یک بیماری مزمن و ناتوان کننده نام برد و افزود: کیفیت زندگی افراد دیابتی به شدت تحت تاثیر بیماری قرار می‌گیرد و از همین رو، هر چقدر که بتوانیم این قند بيمار را بهتر کنترل کنیم، این افراد دیرتر گرفتار عوارض دیابت می‌شوند و استفاده از قلم انسولين به علت سهولت استفاده و كيفيت بهتر بي‌ترديد دركنترل بهتر قند كمك فراواني خواهد کرد.

دکتر سمیع ادامه داد: دیابت، مهم‌ترین بیماری غیرواگیر است که می‌تواند عوارض ناتوان‌کننده زیادی به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزشی شرکت نوو نوردیسک پارس برای بیماران و کادر پرستاری و پزشکی، افزود: این برنامه های آموزشی که چند سالی است در کشورمان دنبال می‌شود، توانسته به کنترل دیابت بیماران کمکهاي شاياني کند.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، به افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی این کارخانه گام مهم دیگری برای دسترسی آسان بیماران به انسولین قلمی است.

وی ادامه داد: آرزوی هر پزشکی است که قند بیمار ديابتي تحت درمانش تحت کنترل باشد تا دیرتر به عوارض بیماری برسد. لذا، راه‌اندازی این کارخانه می‌تواند کمک شایانی به بیماران دیابتی بکند.

دکتر سمیع در ارتباط با وضعیت دیابت در بین کارکنان و خانواده‌های صنعت نفت، گفت: سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از طریق برنامه پزشکی خانواده و طب کار، به طور مرتب کار غربالگری شاغلان و بازنشستگان و خانواده‌های آنان را انجام می‌دهیم.

وی افزود: جمعیت تحت پوشش ما حدود ۵۰۰ هزار نفر است که طبق بررسی‌های صورت گرفته، بیماری حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد افراد دیابتی ما به طور کامل تحت کنترل است و بقيه هم به‌طور نسبي كنترل شده‌اند.
کد مطلب: 20601