از سوی بهزاد فراهانی؛
نامزدهای «شب بازیگر» خانه تئاتر معرفی شد
انجمن بازیگران خانه‌ی تئاتر در نشست خبری پانزدهمین شب بازیگر که درعمارت جدید خانه‌ تئاتر برگزار شد، کاندیداهای این جشن را معرفی کردند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
 
نامزدهای «شب بازیگر» خانه تئاتر معرفی شد
 
انجمن بازیگران خانه‌ی تئاتر در نشست خبری پانزدهمین شب بازیگر که درعمارت جدید خانه‌ تئاتر برگزار شد، کاندیداهای این جشن را معرفی کردند.

به گزارش تحریرنو ؛ در این نشست که با حضور چند نفر از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر و بهزاد فراهانی دبیر شب بازیگر در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد، علاوه بر اعلام اسامی نامزدها، نام پیشکسوتانی که در «شب بازیگر» مورد تقدیر قرار می‌گیرند، معرفی شد.

طبق اعلام سروش طاهری نماینده هیات داوران خانه تئاتر؛ داوران شب بازیگر در مرحله اول ۱۶۵ اثر دیده اند که ۳۷ نمایش به مرحله نهایی راه پیدا کردند و داوران نهایی این رویداد هم شامل بهزاد فراهانی، اصغر همت، شهرام کرمی، فریبا متخصص و فریدون محرابی هستند.

اسامی کاندیداها را به شرح زیر معرفی شدند:

کاندیداهای زن

گلاب آدینه از نمایش شیرهای خان بابا سلطنه
نسیم ادبی از نمایش آبی مایل به صورتی
مانلی حسین پور از نمایش بلافیگورا
گلچهره سجادیه از نمایش سونات پاییزی
آوا شریفی از نمایش در انتظار آدلف
الهام شعبانی از نمایش قند خون
گیتی قاسمی از نمایش آبی مایل به صورتی
آزیتا نوری وفا از نمایش زندانی خیابان نواب
ندا مقصودی از نمایش طپانچه خانم
سوسن مقصودلو از نمایش بلافیگورل

کاندیداهای مرد

فرهاد آییش از نمایش شوایک
وحید آقاپور از نمایش نوای اسرار آمیز
مرتضی اسماعیل کاشی از نمایش مفیستو
رضا بهبودی از نمایش ماجرای مترانپاژ
اشکان خطیبی از نمایش در انتظار آدلف
هوتن شکیبا از نمایش اولیورتوییست
خسرو شهراز از نمایش یک زندگی بهتر
بهنام شرفی از نمایش آبی مایل به صورتی
هومن کیانی از نمایش نوای اسرارآمیز
حسین محب اهری از نمایش خسیس
فرزین محدث از نمایش شب دشنه های بلند
مجید نوروزی از نمایش یک زندگی بهتر
مهدی وثوق از نمایش زندانی خیابان نواب
سیروس همتی از نمایش کلنل
وحید دهشکار از نمایش مطرب

همچنین، محمد شاکری نیز از نمایش اولیور توییست به عنوان کاندید بخش استعدادهای جوان معرفی شد.

در بخش دیگری از این نشست، دبیر پانزدهمین شب بازیگر اعلام کرد که کبری ملکی از سنندج، سید محمد رییس زاده زیاوری که بالای ۹۰ سال سن دارد از تئاتر گیلان تقدیر خواهند شد.

از تئاتر تهران نیز محمد مطیع مورد تقدیر قرار می گیرد که البته در اروپاست ولی هماهنگی لازم شده است.

به گفته بهزاد فراهانی؛ هنرمند دیگری که از او تقدیر خواهد شد، فهیمه رحیم‌نیا (همسر بهزاد فراهانی) است که این تقدیر با اصرار انجمن بازیگران و اینکه دیگر نوبت تقدیر از این هنرمند است، انجام خواهد شد.

در این نشست همچنین اعلام شد که در مراسم شب بازیگر؛ خانه تئاتر و صندوق هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر جداگانه تقدیر می کنند که این افراد شامل محمدعلی کشاورز، نصرت الله وحدت، شهلا ریاحی، پری امیر حمزه و بهزاد فراهانی می شود.

در ادامه پرستو کرمی‌ از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر درباره اهدای جوایز سال ۹۶ گفت: در این مراسم سه بازیگر زن و سه بازیگر مرد و یک بازیگر ویژه معرفی می‌شوند و مراسم از ساعت ۱۷ روز شنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) در تالار وحدت برگزار خواهد شد و به دلیل آنکه باید تا قبل از ساعت ۲۰، سالن تخلیه و برای برنامه بعدی آماده شود زمان کمتری در اختیار دست اندرکاران مراسم است و میزبانی از مدعوین از ساعت ۱۶ آغاز می‌شود.

مسعود رحیم پور نیز در این نشست گفت: هزینه مراسم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شده، این در حالی است که هزینه همان شب تالار وحدت ۶۰ میلیون تومان است و این رقم، با پیگیری بهزاد فراهانی حاصل شد.

او افزود: همچنین با سه موسسه به عنوان اسپانسر همراهی شده که همکاری هایی همچون چاپ بولتن یا پذیرایی و گل آرایی را برعهده گرفتند ولی اسپانسری که پولی در اختیار انجمن قراردهد نداشتیم و آن پنج میلیون تومان هم از سوی خانه تئاتر پرداخت شده است.

بنا بر این گزارش، یکی از نکات اشاره شده در این نشست تغییر آیین نامه برای شب بازیگر بود که در آن با توجه به زیاد شدن تئاترهای خصوصی تمام نمایش ها داوری نشده اند و ملاکی برای حرفه ای بودن درنظر گرفته شده است از جمله اینکه عضو خانه تئاتر باشند یا شرایط عضویت را داشته باشند.

دراین راستا بهزاد فراهانی گفت: امکان اینکه سالی بیش از ۷۰۰ تئاتر دیده شود نیست چون هزینه لازم را برای آن نمی‌توانیم بپردازیم اما اگر مرکز هنرهای نمایشی بودجه ای برای این کار بدهد، می توانیم تمام آثار را داوری کنیم.

او درباره برخی انتقاداتی که ممکن است از سوی بازیگران شهرستان مطرح شود که چرا کارشان داروی نمی‌شود؟ پاسخ داد: بهتر است،دوستان به جای اینکه تهران را بهشت برین بدانند بیشتر فعالیت کنند ولی با این حال اگر خانه تئاتر در شهرستانها راه بیفتد، اقدام خواهد شد و فکر میکنم با همراهی جدیدی که با مدیر کل هنرهای نمایشی داریم، اتفاقات بهتری بی‌افتد.
کد مطلب: 15699