آخرین آمار فروش فیلم‌های در حال اکران؛
سودجویی نهادهای پرمدعا به اسم عدالت با اعمال سلیقه شخصی
فیلم های در حال اکران به دلیل عدم وجود عدالت در میان نهادهای پرمدعایی همچو حوزه هنری و شهرداری که با اتخاذ سیاست های دوگانه برای اکران فعل عدالت را به سودجویی بدل کرده اند.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹
 
سودجویی نهادهای پرمدعا به اسم عدالت با اعمال سلیقه شخصی
 
فیلم های در حال اکران به دلیل عدم وجود عدالت در میان نهادهای پرمدعایی همچو حوزه هنری و شهرداری که با اتخاذ سیاست های دوگانه برای اکران فعل عدالت را به سودجویی بدل کرده اند.

به گزارش تحریرنو ؛ آخرین آمار فروش فیلم ها در حالی اعلام شد که عدم عدالت برای اکران در زمان مناسب به نکته ای اساسی در میان فیلم های در حال اکران بدل شده و برخی از فیلم ها با توجه به ارتباطات خاص توانسته اند سالن های بیشتری را به خود اختصاص بدهند که مورد اعتراض برخی از صاحبان فیلم ها هم قرار گرفته است و سالن داران پرمدعایی همچو حوزه هنری و شهرداری که مدعی آزادی خواهی و عدالت جویی هستند هم با سیاست های دوگانه ای که اتخاذ کرده اند به این اعتراض ها افزوده اند.

به طور مثال وقتی فیلمی همانند "خالتور" به اکران رسید سینماهای شهرداری بدون هیچ دلیل موجهی از اکران این فیلم پرفروش سرباز زدند و به اکران فیلم تازه به میدان آمده "آینه بغل" روی آورند، فقط کافیه به تعداد سینما های فیلم "وقتی برگشتم" نگاهی کنیم که با با داشتن سرگروه فقط ۳۰ سالن دارد و "آینه بغل" تازه ساخت و تازه وارد هم بیش از ۱۰۰ سالن را به خود اختصاص داده است و اینجاست که به عدالت و نگاه سلیقه ای دوستان حوزه هنری و شهرداری و شعار حمایت از سینمای ملی پی می بریم.

با این توزیع عادلانه "آینه بغل" در مدت زمانی حدودا ده روزه بیشتر از ۲٫۵ میلیارد فروخته است که نه رقمی رویایی که رقمی کاملا متوسط است و فیلمی مثل "وقتی برگشتم" به زحمت فروشش از ۲۰۰ میلیون گذشته است.

در صدر آمار فروش همچنان "زرد" قرار دارد که با اندک سینماهای باقیمانده خود در آستانه ۵٫۵ میلیارد فروش است و بعد از آن کمدی "خالتور" که بدون هرگونه تبلیغ محیطی و با اعمال سلیقه مدیران شهرداری و توقیف نمایش در سینماهای خود در آستانه فروش ۵٫۵ میلیارد قرار دارد.

"خفگی" در آستانه ۴٫۵ میلیارد فروش است و "خانه دختر" حتی بعد از عرضه نسخه خانگی توانسته به فروش مطلوب ادامه داده و از ۳ میلیارد هم بگذرد.

"قهرمانان کوچک" به لطف پخش حوزه هنری در آستانه ۲٫۵ میلیاردی شدن قرار گرفته است. "ثبت با سند برابر است" و "قاتل اهلی" که اولی کلی اکران مردمی داشته و دومی حتی یک اکران مردمی هم نداشته هر دو از رقم ۲میلیارد عبور کرده اند.

"آذر" اخرین ساخته محمد حمزه ای با حواشی خاص خود که به اختلافات میان کارگردان و تهیه کننده برمی گردد به زحمت از نیم میلیارد عبور کرده است.

قعر جدول فروش، انیمیشن "فهرست مقدس" است که در حدود ده روز کمی بیش از ۲۰ میلیون فروخته و انیمیشن "پینوکیو…" هم کمی بیش از ۱۵میلیون فروخته است.

آمار کامل فروش تا ابتداي جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ به شرح زير است:
(تمام ارقام به تومان است)

زرد ۵ میلیارد و ۴۰۰میلیون(۷۲ روز)
خالتور۵ میلیارد و ۴۵۰ میلیون(۴۴ روز)
خفگی ۴میلیارد و ۲۷۰ میلیون(۵۸ روز)
خانه دختر ۳ میلیارد و ۴۰ میلیون(۶۵ روز)
آینه بغل ۲میلیارد و ۶۰۰میلیون(۹روز)
قهرمانان کوچک ۲میلیارد و ۴۳۰ میلیون(۷۲ روز)
ثبت با سند برابر است ۲میلیارد و ۵۶میلیون(۲۳روز)
قاتل اهلی ۲میلیارد و ۵۰ میلیون(۲۳روز)
آذر ۵۵۰ میلیون(۱۶روز)
حقه باز دم دراز ۵۱۰ میلیون(۶۵روز)
غیرمجاز ۳۳۰ میلیون(۴۴روز)
صفر تا سکو ۳۲۰ میلیون(۲۳ روز)
شکلاتی ۲۶۵ میلیون(۱۶ روز)
وقتی برگشتم ۲۲۰ میلیون(۱۶ روز)
انزوا ۱۱۵ میلیون (۳۷ روز)
اشنوگل ۹۰میلیون (۲۳ روز)
حریم شخصی ۳۵میلیون(۲روز)
راز سیاوش ۲۵میلیون(۱۶روز)
فهرست مقدس ۲۱ میلیون(۹ روز)
پینوکیو، عاموسردار و رییسعلی ۱۵ میلیون(۱۶ روز)
آپاندیس ۶٫۵ میلیون(۲روز)
کد مطلب: 14203