مبارزه با دخانیات خبری خوب برای جامعه ایرانی؛
فرهنگ‌سازی ارزنده و تحسین برانگیز جامعه فوتبال
سازمان لیگ فوتبال ایران با تصمیم جدید خود، اقدام پسندیده ایفمارک را تکمیل کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
 
فرهنگ‌سازی ارزنده و تحسین برانگیز جامعه فوتبال
 
سازمان لیگ فوتبال ایران با تصمیم جدید خود، اقدام پسندیده ایفمارک را تکمیل کرد.

تحریرنو ؛ اعلام ممنوعیت استعمال دخانیات در کلیه ورزشگاه‌های کشور از سوی سازمان لیگ فوتبال خبری خوب و امیدوار کننده برای تمام کسانی است که به فوتبال نگاه مادی ندارند و نگاهشان به روح ورزش است.

حالا می‌توانیم خوشحال باشیم که در فوتبال ما به مسائل اخلاقی و فرهنگی هم توجه می‌شود و مسئولان برای این مسائل هم تلاش می‌کنند و برنامه دارند. نَفس و اصل ورزش چیزی جز پرورش روح و سلامت جسم نیست و اکنون اطلاعیه سازمان لیگ حاکی از رویکرد جدید و پرورشی تصمیم گیرندگان فوتبال در این ورزش پرطرفدار و محبوب است.

تشویق مخاطبان فوتبال به زندگی سالم، قطعا در آینده باعث سالم سازی در بدنه اصلی این ورزش خواهد شد چرا که مسئله‌ای که رفته‌رفته در دید هواداران و تماشاگران ناپسند و زیانبار باشد، قطعا از اطراف تیم‌ها و باشگاه‌ها هم دور خواهد شد. در سال‌های اخیر معضل قلیان در بین فوتبالیست‌ها سروصدای زیادی به پا کرده است و حالا با این تصمیم سازمان لیگ می‌توان به برچیده شدن قلیان از محافل فوتبالی هم خوشبین بود.

"۹۰دقیقه بدون سیگار" ، طرحی بود که سال گذشته مرکز ایفمارک در قالب تشکیل یک کمپین به فوتبال ایران ارائه داد و اطلاعیه امروز متولی برگزاری مسابقات فوتبال در داخل، مهر تاییدی بر اقدام ارزنده پزشکان زحمت‌کش این مرکز پزشکی ورزشی به حساب می‌آید.

بی شک حمایت رسانه‌ها و اهالی فوتبال از کمپین پیشنهادی ایفمارک نقش اصلی و تاثیرگذاری در تحقق مبارزه با دخانیات در فوتبال داشت و این امید وجود دارد که ادامه حمایت‌ها، ما را به جایی برساند که دود و دخانیات مقوله‌ای ناپسند نه تنها در فوتبال بلکه در کل جامعه ورزشی ایران باشد.
امیر زبان آور
کد مطلب: 12511