بعد از گل مالی در شورا؛
حالا فیلمسوزی در برابر ارشاد؛ آقای حیدریان آماده باش
امیرحسین شریفی تهیه کننده پیشکسوتی که تولید آثاری همچون «ضیافت»، «پری»، «اشک سرما» و «هور در آتش» را در کارنامه دارد از برگزاری مراسم فیلمسوزی «آوازهای سرزمین من» جلوی در ارشاد خبر داده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
 
حالا فیلمسوزی در برابر ارشاد؛ آقای حیدریان آماده باش
 
امیرحسین شریفی تهیه کننده پیشکسوتی که تولید آثاری همچون «ضیافت»، «پری»، «اشک سرما» و «هور در آتش» را در کارنامه دارد از برگزاری مراسم فیلمسوزی «آوازهای سرزمین من» جلوی در ارشاد خبر داده است.

به گزارش تحریرنو ؛ امیرحسین شریفی با اشاره به آسیب های انحصارگرایی گفت: يكي از كساني كه بيشترين ضربه‌ها را از وجود باندهاي مافيايي در سينما خورده خود بنده بوده‌ام؛ به نحوي كه آقايان نگذاشتند فيلم «آوازهاي سرزمين من» كه اولين اثر ضدداعشي در سينماي ايران بود اكران شود. فيلمي كه اسقف اعظم روسيه به دليل نگاه انساني، نگاه ضدداعشي و ايجاد وحدت ميان اديان به آن جايزه داد و از آن تقدير كرد و در بسياري از جشنواره‌هاي معتبر جهان جوايز متعددي را دريافت كرد و در راستاي اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ساخته شده از نظر آقايان قابل اكران نيست و حتي آقاي رضاداد نگذاشت كه اين فيلم به جشنواره فجر كه جشنواره انقلاب اسلامي است راه پيدا كند.

تهيه‌كننده فيلم سينمايي «سيب سرخ حوا» تصريح كرد: بنده پيش از حركت آقاي احمد نجفي و در مراسم افتتاحيه جشنواره فيلم فجر به آقاي حيدريان گفتم اگر تكليف فيلمم را روشن نكنند فيلم ضد‌داعشي‌ام را جلوي وزارت ارشاد به آتش مي‌كشم كه ايشان به من گفتند بعد از برگزاري جشنواره به دفتر من بيا تا شرايط اكران فيلمت را مهيا كنيم اما در حال حاضر به‌رغم وعده ايشان و پيگيري‌هاي مكرر بنده مسئول دفترشان به من مي‌گويد بايد نامه بنويسيد تا به كارتان رسيدگي شود! چرا من بايد باز هم خودم را مسخره و علاف كنم و نامه‌اي بنويسم كه به بايگاني سپرده شود و خاك بخورد و كسي به آن توجه نكند؟

این تهیه کننده خطاب به رییس سازمان سینمایی افزود: آقای محمدمهدی حیدریان! من نمي‌گذارم بلايي مشابه آنچه بر سر فيلم ديگرم «كبريت سوخته» آوردند و آن را سوزاندند بر سر «آوازهاي سرزمين من» بياورند و به همين علت آماده باشید که به زودي جلوي در اصلي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نخستین فیلم ضدّداعش تاریخ را به آتش خواهم كشيد تا اعتراضم را عليه فساد و باندبازي در سينماي كشور علني و آشكار كنم.

شريفي در ادامه اين گفت‌وگو متذكر شد: همه مسئولان سينماي كشور در قبال اتفاقات نادرست، ناروا و شرم‌آور پيش آمده در سينماي كشور مسئول هستند و بايد توضيح دهند كه چرا همه امكانات سينما را در اختيار تعدادي افراد خاص گذاشته‌اند؟ بايد روشن شود كه چرا فرزندان برخي افراد وابسته به جريان‌هاي سياسي طي سال‌هاي اخير بدون آنكه دانش و سواد تهيه‌كنندگي داشته باشند با باندبازي و رانت وارد جرگه تهيه‌كنندگان شده‌اند و مشغول پیشبرد پروژه های میلیاردی اند. بايد هرچه سريع‌تر يك كميته انضباطي با حضور سينه‌سوختگان سينما شكل بگيرد و ديگر به اين افراد خاطي اجازه كار و فعاليت در سينما داده نشود.
کد مطلب: 15220