سه آلبوم تازه با صدای استاد بنان منتشر شد
سه آلبوم تازه‌ی "گل صحرایی"، "وعده‌ی وصال" و "پیام دل"، با صدای مرحوم استاد غلامحسین‌خان بنان، در بازار موسیقی منتشر شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
 
سه آلبوم تازه با صدای استاد بنان منتشر شد
 
سه آلبوم تازه‌ی "گل صحرایی"، "وعده‌ی وصال" و "پیام دل"، با صدای مرحوم استاد غلامحسین‌خان بنان، در بازار موسیقی منتشر شد.

به گزارش تحریرنو، سه آلبوم موسیقی "گل صحرایی"، "وعده‌ی وصال" و "پیام دل"، با صدای استاد بنان منتشر شد. این آلبوم‌ها را موسسه‌ی ماهور در ادامه‌ی سلسله آلبوم‌های "ترانه‌های بنان" منتشر کرده که پیش از این ۱۳ آلبوم این مجموعه را وارد بازار موسیقی کرده بوده است.

آلبوم "گل صحرایی" دارای ۹ قطعه است که در مایه‌های دشتی، شور، ماهور و چهارگاه پدید آمده‌اند. در این میان چهار ترانه وجود دارد که آهنگ‌ساز شماری از آن‌ها، مرحوم استاد علینقی وزیری است.

در این آلبوم، استادان علی تجویدی، جلیل شهناز، رضا ورزنده، محمود تاجبخش و مرتضی محجوبی با ساز خود صدای استاد بنان را هم‌راهی کرده‌اند.

آلبوم "وعده‌ی وصال" نیز دارای چهار ساز و آواز و دو ترانه است که در مایه‌های بیات ترک، چهارگاه، ماهور و شور ساخته شده است. ترانه‌های این آلبوم اثر استادان روح‌اله خالقی و حسینعلی ملاح است. نوازندگان ساز و آوازها نیز استادان احمد عبادی، حسن کسایی، لطف‌اله مجد، جواد معروفی و مهدی مفتاح هستند.

دیگر آلبوم تازه منتشر شده با صدای غلامحسین‌خان بنان، "پیام دل" است که ۱۰ قطعه دارد. چهار ترانه، یک رِنگ و چند ساز و آواز. قطعه‌های این آلبوم در مایه‌های دشتی، چهارگاه، افشاری و ماهور است.

یکی از ترانه‌های این آلبوم، "دختر فال بین" است که از ساخته‌های مرحوم استاد اکبر محسنی است.

در آلبوم "پیام دل" ساخته‌هایی از استادان علینقی وزیری و اکبر محسنی جای داده شده است. در این آلبوم شعرهایی از سعدی، حافظ، عراقی، فروغی بسطامی، لعبت والا، حسین گل گلاب و کریم فکور کار شده است.

مرحوم استاد غلامحسین‌خان بنان از برجسته‌ترین خوانندگان موسیقی ایرانی است که با صدای منحصر به‌فرد خود تصنیف‌ها و ترانه‌های بسیاری را برای دوست‌داران موسیقی ایرانی به یادگار گذاشته است.

از نامی‌ترین اثرهای استاد بنان، می‌توان از "ای ایران"، "کاروان" و "گل ریزان" (بهار دل‌نشین) نام برد.
کد مطلب: 3619