رحمانی فضلی؛
وزیر کشور: پرداخت خسارت سیل را ضمانت می‌کنم
وزیر کشور گفت: دولت در تمامی ابعاد خسارت ها را می‎بیند و پرداخت خواهد کرد و من ضامن این کار هستم و پیگیری خواهم کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
 
وزیر کشور: پرداخت خسارت سیل را ضمانت می‌کنم
 
وزیر کشور گفت: دولت در تمامی ابعاد خسارت ها را می‎بیند و پرداخت خواهد کرد و من ضامن این کار هستم و پیگیری خواهم کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گزارش های مختلفی که از سوی دستگاه ها ارائه داده شد بنا شد در سطح وسیعی در مناطع آمادگی کامل وجود داشته باشد و برای حداقل خسارت و تهدید بالاترین پیش بینی و تضمین را ایجاد کنیم .

وی افزود: در استان حدود ۴۰۰ هزار نفر در معرض سیل قرار دارند و نباید ریسک پذیر باشیم و بنا را بر این قرار دهیم که اتفاقی نخواهد افتاد .

وزیر کشور تصریح کرد: مقرر شد استان‌های معین تعیین شوند و از نظر تجهیزات ،امکانات و نیروی انسانی با هدایت استانداری خوزستان آمادگی کامل داشته باشند و در صورت نیاز به مردم کمک رسانی شود.

رحمانی فضلی با بیان این که با تدابیر و مدیریت که روی سیلاب ها انجام شده گفت: توانستیم یک صیانت خوبی برای سوسنگرد،بستان ،حمیدیه و بقیه شهرها داشته باشیم البته مردم به زحمت افتادند و ۹۶ روستا تخلیه شد.

وی عنوان کرد: وضعیت بین بد و بدتر است نه خوب و بد هزینه داریم و هزینه اش را مردم می‌پردازند و از مردم سپاسگذارم و آن‌هایی که کمک می‌کنند جلو خسارت ها گرفته شود حتما مأجور هستند و دولت در تمامی ابعاد خسارت ها را میبیند و پرداخت خواهد کرد و من ضامن این کار هستم و پیگیری خواهم کرد.

وزیر کشور در ادامه گفت: در شرایط کنونی همه باید مشارکت کنیم و مشارکت را افزایش دهیم همدلی و همکاری را تقویت کنیم از شایعه پراکنی های بی مورد که آسیب های روحی میتواند وارد‌ کند پرهیز شود ،صداو سیما متولی و مسئول اطلاع رسانی است و باید برخورد کند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: این بسیج شوندگی مردم که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود فرمودند از برکات فرهنگ این مردم و دینی است که در شرایط کنونی تجلی پیدا کرده است باید تقویت شود و قدر آن را بدانیم.

وی در پایان افزود: امشب حداقل به ۵ استان ابلاغ خواهم کرد آمادگی لازم را با تمام امکانات داشته باشند تا در صورت نیاز کمک رسانی شود.
کد مطلب: 18138