با هدف افزایش نشاط اجتماعی در محله های کم برخوردار برگزار می شود؛
اجرای جشنواره شادستان همزمان با دهه ولایت
همزمان با فرا رسیدن دهه ولایت و با هدف افزایش نشاط اجتماعی از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ برنامه های جشنواره فرهنگی و هنری شادستان به مدت ۹ شب در بوستان شهید حججی برگزار می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
 
اجرای جشنواره شادستان همزمان با دهه ولایت
 
همزمان با فرا رسیدن دهه ولایت و با هدف افزایش نشاط اجتماعی از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ برنامه های جشنواره فرهنگی و هنری شادستان به مدت ۹ شب در بوستان شهید حججی برگزار می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، محمد جواد رشیدی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ با اشاره به ضرورت برنامه های فرهنگی فاخر در بوستان های تهران و افزایش نشاط اجتماعی گفت: بوستان شهید حججی قبلا انبار نفت بود و شهرداری با توافق وزارت نفت ،این محوطه را به مساحت ۷ هکتار به تفرج گاه تبدیل کرد.

رشیدی با بیان این که برای اولین بار برنامه محتوایی و مناسبتی را در این پارک اجرا می کنیم؛ افزود: این پارک در جنوبی ترین نقطه منطقه منطقه ۱۱ قرار دارد و شامل بخش هایی از محله های عباسی ، هلال احمر و ... می شود که با برنامه یزی صورت گرفته برای بالا بردن نشاط اجتماعی و برخورداری شهروندان در دهه امامت و ولایت که با برنامه های فرهنگی همراه است؛ امیدواریم در جهت کاهش آسیب های اجتماعی در بوستان های منطقه ۱۱ گام برداریم.

وی همچنین افزود: این پارک ۷ هکتاری در گذشته پاتوق افراد معتاد و محل آسیب و معضلات اجتماعی بود و با تغییر کاربری آن از سوی شهرداری ،حالا مامنی برای حضور خانواده ها و شهروندان جنوب منطقه ۱۱ و محله های همجوار شده است. مجموعه برنامه های ما در دهه ولایت که تا ۲۸ مرداد و عید غدیر ادامه دارد ؛ شامل راه اندازی غرفه های فرهنگی ، خدماتی ،آموزشی ، کتاب خوانی و سرگرمی ،؛ ورزش و بانوان برای اهالی است.

رشیدی ادامه داد: در کنار این خدمات مردم می توانند بعد از اذان مغرب از برنامه شاد استیج فرهنگی با حضور اساتید اهل فن لذت ببرند.این برنامه همراه با موسیقی زنده ، برنامه های کمدی و طنز ،نقالی و شاهنامه خوانی و با رویکرد فرهنگی و نشاط افزا برگزار می شود.بی تردید این موضوع می تواند باعث افزایش سرانه شادی در مناطق مختلف تهران شود. ما هر چقدر بتوانیم در این مناطق جنوب شهر و کم برخوردار از لحاظ فرهنگی ورود پیدا کنیم و از هنرمندان خوشنام و صاحب ایده استفاده نماییم ؛به شهروندان کمک می کنیم از این برنامه ها در محله خودشان استفاده کنند و به نقاط دیگر شهر نروند . در حقیقت شادی و نشاط به محله شان می آید.

جشنواره شادستان از ۲۰ تا ۲۸ مرداد هر شب در بوستان شهید حججی واقع در خیابان شیخ محمدی – جنب پل جوادیه برگزار می شود.
کد مطلب: 19326