خشایار اعتمادی :فضای موسیقی کشور خالتور شده است
خشایار اعتمادی اواخر دهه هفتاد و اوایل ۸۰ با اشعاری عاشقانه‌ بودند گل کرد. کلیپ‌های او و فرم موسیقی روز آن زمان در آثارش مشهود بود و در صداوسیما نیز حضوری فعال داشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
 
خشایار اعتمادی :فضای موسیقی کشور خالتور شده است
 
خشایار اعتمادی اواخر دهه هفتاد و اوایل ۸۰ با اشعاری عاشقانه‌ بودند گل کرد. کلیپ‌های او و فرم موسیقی روز آن زمان در آثارش مشهود بود و در صداوسیما نیز حضوری فعال داشت.

به گزارش تحریرنو؛ اعتمادی درباره کم‌کاری‌اش در این سالها گفت: ازدیاد چهره‌های موسیقی و اضافه شدن موسیقی‌های سخیف، دو دلیل اصلی من برای دور شدن از این فضاست، ببینید شما وقتی به مهمانی می‌روید باید احساس امنیت، آرامش و شادی کنید و چیزهایی که می‌بینید یا می‌شنوید به فرهنگتان نزدیک باشد در غیر این صورت شما مهمانی را ترک می‌کنید، فضای الآن موسیقی دقیقاً طوری است که ترجیح می‌دهم کمتر در آن حضور داشته باشم.

وی افزود: درواقع، شرایط حال حاضر با احساسات من جور نیست و ترجیح می‌دهم در گوشه‌ای کار خود را جلو ببرم، مشکل من اتمسفر و جوی است که امروز در موسیقی وجود دارد. دلایل مختلفی برای کارم دارم و به آن معتقدم چرا که میدانم موسیقی عرضه و تقاضاست و زمانی که تقاضا کم بوده و عرضه زیاد باشد به مشکل بر خواهید خورد. نمی‌توانم بگویم مقصر اصلی این مسائل کیست. در اصل همه ما به‌نوعی در این آشفته‌بازار اعم از تهیه‌کننده، خواننده، آهنگساز و تنظیم‌کننده مقصریم.

او ادامه داد: ما همگی باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم موسیقی را از این وضعیت نجات بدهیم، شما نگاه کنید در ماه ۱۰ هزار ترک منتشر می‌شود مسلماً کیفیت آثار نیز به نسبت تعداد آن پایین و پایین‌تر می‌آید. این کشور ادبیات و ادب و فرهنگ و هنر است ولی امروز من اثری از آن نمی‌بینم.

این هنرمند اضافه کرد: امروز نه به موسیقی، نه به واژه و نه به فرهنگ، فکر نمی‌شود و فقط می‌شنوند و نتیجه آن فضای خالتور است که شکل‌گرفته است، خالتور در زبان روسی به معنای الکی بودن است و این دقیقاً فضای روز موسیقی ماست. باید یاد بگیریم که فرهنگ و هنر اسباب‌بازی نبوده و باید روی آن فکر شود نباید با طنزپردازی‌ها در کلام آن‌ها رو به انحطاط برد.

این خواننده همچنین گفت: خب وقتی شرایط را این‌طور می‌بینم ترجیح می‌دهم سکوت کنم چون معتقدم که سکوت حرمت داشته و سکوت کردن محترم‌تر است! در این چند سال اخیر برای خودم و رضایت دلم کارهایی را تولید و خوانده‌ام. من از همان ابتدا خودم را خواننده نمی‌دانستم و بیشتر برای خودم می‌خواندم. همیشه برای حال دلم خوانده و هیچ‌وقت خودم را خواننده ندانسته‌ام.

اعتمادی در پایان گفت: در حال حاضر دو اثر با بابک زرین بانام‌های "برگشتم" و "دیر به فکر افتادی" را آماده کردیم و می‌خواهیم برای آن‌ها تیزرهای یک الی دودقیقه‌ای بسازیم. یکی از آن‌ها را در ۱۰ روز آینده دیگری را در ایام عید منتشر و پخش خواهیم کرد در حال حاضر منتظر مجوز آثار هستیم.
کد مطلب: 15032