در آستانه فصل بارش های جوی؛
طرح ویژه لایروبی در معابر مرکزی شهر تهران آغاز شد
شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: همزمان با فرا رسیدن فصل بارش های جوی طرح ویژه لایروبی از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست به منظور پیش گیری از بروز آبگرفتگی و معضلات زیست محیطی در حال انجام است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸
 
طرح ویژه لایروبی در معابر مرکزی شهر تهران آغاز شد
 
شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: همزمان با فرا رسیدن فصل بارش های جوی طرح ویژه لایروبی از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست به منظور پیش گیری از بروز آبگرفتگی و معضلات زیست محیطی در حال انجام است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ، نصراله آبادیان با بیان این که پیش گیری از بروز آبگرفتگی در این محدوده به دلیل قرار گرفتن در بخش مرکزی شهرتهران اهمیت زیادی دارد؛ افزود: این طرح با هدف نظارت و كنترل دقيق بر عملكرد پيمانكاران خدمات شهري نواحي به منظور جلوگيري از انتقال ضايعات حاصل از رفت و روب معابر اصلي و فرعي به مجاري روباز و روبسته شبكه جمع آوري آب هاي سطحي و فضاي سبز از ابتدای شهریورماه آغاز شده است.

آبادیان ادامه داد: رفع نواقص شبكه هاي زباله گير و رسوبگير و جلوگيري از انتقال و هدايت زباله و رسوبات به مجاري اصلي شبكه جمع آوري آبهاي سطحي و نظارت بر كارگاه هاي عمراني و ساختماني به منظور جلوگيري از انتقال پسماندهاي عمراني و ساختماني به شبكه جمع آوري آبهاي سطحي، رعايت اصول بهداشتي و زيست محيطي در انجام عمليات لايروبي و نحوه جمع آوري لجن و رسوبات و پيگيري حقوقي و قضايي ورود هرگونه فاضلاب و پساب غيربهداشتي به شبكه ، اتخاذ تدابير مناسب به منظور كنترل نخاله و ضايعات و فرسايش خاك ناشي از آبياري فضاي سبز حاشيه معابر لچكي، رفيوژ و ... و عدم انتقال به شبكه آبهاي سطحي ، نظارت و كنترل بر عدم انتقال پسماند خشك راسته‏ هاي تجاري به شبكه آبهاي سطحي و ساماندهي و كاهش مخازن نصب شده بر روي شبكه انهار به منظور حذف زباله هاي ريزشي از مخازن بر روي انهار در این اقدام مد نظر است.

شهردار منطقه ۱۱ در خصوص شـيـوه اقـدام لایروبی ویژه در سطح محدوده بیان کرد: تكميل بانك اطلاعاتي جامع و هوشمند از شبكه فرعي وتأسيسات موجود ، اجراي عمليات پاكيزه سازي، لايروبي و رسوب برداري انهار روباز و روبسته و تأسيسات زباله گير و رسوب گير به صورت مستمر و روزانه در این مدت انجام خواهد شد.

به گفته آبادیان اداره مسيل ها و قنوات منطقه ۱۱با تجهيز امكانات موجود و ابلاغ به پيمانكاران لايروبي و نگهداري شبكه اصلي جمع آوري آبهاي سطحي، به صورت روزانه نسبت به كنترل كليه ورودي هاي مرتبط با شبكه اصلي اقدام و ضمن كنترل و نظارت دقيق بر عدم انتقال زباله و رسوبات توسط پيمانكاران خدمات شهري نواحي و مناطق بالادست و مجاور، نواقص عملكردي احصاء شده را به دستگاه هاي ذي ربط ابلاغ می کند.
کد مطلب: 20630