میرباقری؛
نگاه مردم ایران به برنامه های نوروزی شبکه های سیما
اولین نشست مرتضی میرباقری معاون سیما به همراه تعدادی از مدیران شبکه‌های سیما به منظور اعلام برنامه‌های نوروز ۹۶ برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۹
 
نگاه مردم ایران به برنامه های نوروزی شبکه های سیما
 
اولین نشست مرتضی میرباقری معاون سیما به همراه تعدادی از مدیران شبکه‌های سیما به منظور اعلام برنامه‌های نوروز ۹۶ برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛  نشست خبری اعلام برنامه های نوروزی شبکه های سیما با حضور مرتضی میرباقری به همراه مدیران شبکه‌های یک (علیرضا برازش)، دو (محمدرضا جعفری جلوه)، پنج (مجید زین العابدین)، قرآن (حسین محمدزاده)، مستند (سلیم غفوری)، کودک (محمد سرشار)، سلامت (احمت سفیدی) و قائم مقام شبکه نسیم (علی‌اکبر کاظمی) برگزار شد.

در ابتدای این نشست میرباقری از تدارک ۱۰۰ سریال برای سال ۹۶ خبرداد و در عین حال گفت: تلویزیون تا سال ۹۷ کنداکتور نمایشی‌اش معین است.

معاون سیما از افزایش فعالیت بازیگران در مجموعه‌های تلویزیونی سخن گفت و توضیح داد: در حال حاضر ۱۰ بازیگر و عوامل مختلف در سریال‌های در حال تولید سیما که به ۱۰۰ سریال می‌رسد فعالیت دارند و مهاجرتی که در بازیگران و بخشی از عوامل تولید به سمت شبکه‌های ماهواره‌ای داشتیم، نه‌تنها متوقف شده، بلکه برخی از آنها بازگشته‌اند.

معاون سیما پیرامون عدم استفاده از صدای محمدرضا شجریان اظهار کرد: محمدرضا شجریان بعد از انتخابات ۸۸ برای خودش منعی قرار داد که ما نمی‌توانیم صدایش را پخش کنیم. اگر ایشان از مواضع خود بعد از انتخابات ۸۸ عدول کرده و بازگشته باشد و آن را اعلام کند ما صدای ایشان را پخش می‌کنیم.

میرباقری درباره صحبت‌های خارج از موضوع فردوسی‌پور در برنامه "نود" هم گفت: وقتی کسی مورد اقبال است نباید هر احساسی را بروز دهد و وقتی سلبریتی می شوند فکر می کنند در هر زمینه ای دست دارند که این درست نیست.

بعد از صحبت های میرباقری ،علیرضا برازش به بیان برنامه های شبکه یک پرداخت. وی از  برنامه جهان در سالی که گذشت وقایع سیاسی جهانی و قسمت های نهایی دستپخت، همچنین برنامه بوی عیدی، جنگ مفرح در ۱۳ شهر با آداب و رسوم مردم شهرهای مختلف و آفتاب شرقی  نام برد که در ایام نوروز پخش می شود.

عمو پورنگ نوروز شبکه ۲ را تحویل می کند

در بخش دیگری از این نشست ؛ محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه ۲ سیما با اشاره به خانواده محور بودن این شبکه گفت: ویژه برنامه های اختصاصی برای همه رده های سنی در نظر گرفته ایم.

وی سریال مرز خوشبختی، محله گل و بلبل کلاه قرمزی را برنامه های محوری این شبکه برشمرد و گفت: مجموعه برنامه های اختصاصی کودکان صبح و عصر، مجموعه برنامه اختصاصی نوجوانان به نام مستند شهر به شهر، مسابقه بهترین شو، مجموعه جدید عموهای فتیله ای با یک برنامه در هفته از دیگر برنامه های شبکه است.

مدیر شبکه ۲ گفت: برنامه نوروزی شبکه در محله گل و بلبل تحویل می شود‌.

وی افزود: همچنین ۱۳ برنامه ۱۰ دقیقه ای به نام ار آسمان را به خانواده شهدای مدافع حرم اختصاص داده ایم، برنامه های دست پخت های خودمانی و کام شیرین نیز مخصوص اهالی خانواده است و هر روز روی آنتن می روند.

سریال شوخی کردم مهران مدیری روی آنتن شبکه ۵

مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج سیما نیز در این نشست به بازگشت بعضی گروه ها به شبکه اشاره کرد و گفت: برنامه تولیدی گردشگری کودکان را با محوریت معرفی تهران برای کودکان داریم. همچنین مجموعه بادکنک با هم افزایی مرکز صبا ساخته شده است و وجه ممیزه آن‌ استفاده از انیمیشن های داخلی است.

وی افزود: فصل دوم مسابقه آتش نشان امسال با توجه به حادثه‌ پلاسکو اهمیت دوچندان یافته است و‌ پخش می شود؛ و در این ایام مسابقه فامیلی روی آنتن می رود.

زین العابدین ادامه داد: در حوزه نمایش سریال شوخی کردم‌ مهران مدیری در این ایام‌پخش می شود، هر روز ساعت ۱۳:۳۰ فیلم سینمایی، یک‌ مستند هر روز و دو برنامه تاک شو روی آنتن می رود.

۱۷ برنامه جدید روی آنتن شبکه قرآن

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما نیز در این نشست با بیان اینکه شبکه یاد شده با ارائه برنامه های با نشاط معنوی به استقبال نوروز می رود گفت: ۱۷ برنامه جدید روی آنتن خواهیم داشت و شبکه قرآن ویژه برنامه نوروزی نیز دارد.

محمدحسین محمدزاده افزود: یک میان برنامه نور علی نور را داریم که هر روز یک صفحه از قرآن مجید و برخی نکات آموزشی در آن ارائه می شود.

وی ادامه داد: گروه تلاوت شبکه قرآن ۴۰ تلاوت شاهکار قاریان را آماده کرده که در سه نوبت تقدیم بینندگان می شود و در حوزه تفریح و سرگرمی با حضور نوجوانان مسابقه ای در زمینه قرائت هاس تقلیدی به نام اسراء از ۲۸ اسفند روی آنتن می رود.

به گفته محمدزاده سفر دانش آموزان به جنوب کشور در برنامه ای به نام سرزمین زیبا، برنامه سایه رحمت در معرفی مساجد مناطق محروم و آیتم های کوتاه مرتبط با سبک زندگی اسلامی از دیگر برنامه های نوروزی این شبکه است.

معرفی جاذبه های دیدنی ایران محور برنامه های نوروزی شبکه مستند

در ادامه مدیر شبکه مستند به معرفی برنامه این شبکه پرداخت و گفت: محور برنامه های نوروزی شبکه معرفی جاذبه های دیدنی ایران است و در کنار آن به موضوعات اجتماعی و ورزشی می پردازیم.

سید سلیم غفوری گفت: مجموعه مستندهای تک قسمتی هر شب با موضوع زیست بوم، ایرانگردی و ... روی آنتن می رود و مجموعه ثمر قند نیز شیرینی های سنتی هر شهر را معرفی می کند.

وی ادامه داد: از مجموعه جدید مستند ایران هر روز یک مستند بلند خارجی با موضوعات سیاسی، محیط زیست و اجتماعی پخش می شود.

به گفته غفوری دو زمان برای مستندهای حیات وحش یکی ظهرها و دیگری پایان شب در نظر گرفته شده و مستندهای ورزشی با موضوع ورزش های ماجراجویانه نیز از دیگر برنامه های این شبکه است.

فیلم های روز سینمای دنیا و ایران روی آنتن

مدیرکل برنامه های خارجی سیما نیز در این نشست با بیان اینکه ۱۲۰ فیلم در ایام‌ نوروز از شبکه های مختلف پخش می شود، گفت: تعدد ژانرها برای ما اهمیت زیادی دارد و آثاری با موضوعات خانوادگی، اکشن، درام و...مد نظر بوده است.

محمدمهدی یادگاری افزود: در این میان ۱۵ فیلم از سینمای ایران داریم که شامل بادیگارد، امروز، زاپاس، یاسین، یک‌ گزارش واقعی، ناردون، ماهی سیاه کوچولو، روباه، ترنج، مذاکرات آقای عبدی، خداحافظی طولانی، طعم شیرین خیال، ماهی سیاه کوچولو، با دیگران و مجرد چهل ساله است.

تولید ۱۰ سریال در شبکه پویا

مدیر شبکه کودک نیز به تشریح برنامه های این شبکه پرداخت و گفت: شعار امسال ما مهمترین دستاورد تلویزیون و حانواده در تربیت آینده سازان است.

محمد سرشار گفت: در شبکه پویا ۱۰ سریال و ۶ برنامه جدید برای خردسالان تدارک دیده شده است که مامان گلی، مهد پویا، نقاشی نقاشی از این برنامه هاست.

وی ادامه داد: برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال نیز ۶ برنامه به نام‌های پف فیل، یک‌دو سه خنده، ششمی ها، جزیره دانش، مل مل و سینما خانه را تدارک دیده ایم.
کد مطلب: 10910