آخرین آمار فروش فیلمها به روایت پخش‌کنندگان؛
شروع یکصد میلیونی «دم سرخ ها»/ «هزارپا» در آستانه ۱۹ میلیاردی شدن
جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده سینماها از سوی پخش‌کنندگان این آثار اعلام شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵
 
شروع یکصد میلیونی «دم سرخ ها»/ «هزارپا» در آستانه ۱۹ میلیاردی شدن
 
جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی روی پرده سینماها از سوی پخش‌کنندگان این آثار اعلام شد.

به گزارش تحریرنو ؛ این روزها با اوج گرفتن فروش فیلم های کمدی، آمارهای فروش هم به طرز شگفت انگیزی بالا رفته است به نحوی که بیشتر سرمایه گذاری و تولید این روزهای سینمای ایران معطوف به ساخت اینگونه آثار شده و بازگشت سرمایه که الویت اصلی تولید کنندگان تضمین شده است.

علی سرتیپی مدیرعامل موسسه پخش فیلمیران درباره آمار فروش سه فیلم‌ سینمایی «هزارپا»، «تگزاس» و «دلم می‌خواد» گفت: فیلم سینمایی «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داوودی که در پنجمین هفته اکران خود قرار دارد با در اختیار داشتن ۱۳۷ سالن سینمایی در کشور ۱۸ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.

او ادامه داد: فیلم سینمایی «تگزاس» به کارگردانی مسعود اطیابی با نمایش در ۶۵ سالن سینمایی تاکنون ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشته است؛ این فیلم در هفته ۱۵ اکران خود قرار دارد. همچنین فیلم سینمایی «دلم می‌خواد» به کارگردانی بهمن فرمان‌آرا با در اختیار داشتن ۲۷ سالن سینمایی در تهران و شهرستان و پس از هشت هفته نمایش، یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.

آمار فروش فیلم سینمایی «دم سرخ‌ها» که از ۱۰ مردادماه روی پرده سینماها رفته است به گفته روابط عمومی پخش «نسیم صبا» در مجموع ۱۱۵ میلیون تومان بوده است که از این مقدار به تفکیک ۴۵ میلیون تومان در روز چهارشنبه و ۷۰ میلیون تومان در روز پنجشنبه بوده است؛ این اثر به کارگردانی آرش معیریان در ۲۳ سینما در تهران و ۱۲ سینما در شهرستان‌ها به نمایش درمی‌آید.

احمد مختاری مدیر پخش «هدایت فیلم» درباره آمار فروش فیلم سینمایی «من دیوانه نیستم» اظهار کرد: فیلم سینمایی «من دیوانه نیستم» به کارگردانی علیرضا امینی که از سوم مردادماه روی پرده سینماها رفته است تاکنون با نمایش در ۳۰ سینما در شهرستان و ۱۸ سینما در تهران، ۱۶۰ میلیون تومان فروش داشته است.

او اضافه کرد: فیلم سینمایی «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی نیز که اکنون فقط در سه سینما در تهران و ۱۵ سینما در شهرستان‌ها نمایش داده می‌شود، چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته است. این فیلم از ۱۲ اردیبهشت ماه روی پرده سینماها رفته است.

دفتر پخش «درخشان آفتاب عالمتاب» هم فروش فیلم سینمایی «مرداد» به کارگردانی بهمن کامیار را بعد از پنج هفته اکران و نمایش در ۳۰ سالن سینمایی در تهران و شهرستان‌ها، ۱۱۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

فیاض هوشیار پارسیان مدیرپخش سیمای مهر درباره آمار فروش فیلم سینمایی «دارکوب» بیان کرد: فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی که در پنجمین هفته اکران خود قرار دارد با نمایش در ۶۵ سالن سینمایی، یک میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان فروش داشته است.

حبیب اسماعیلی مدیر دفتر پخش رسانه فیلمسازان درباره میزان فروش فیلم سینمایی «به وقت خماری» و «کاتیوشا» گفت: فیلم سینمایی «به وقت خماری» به کارگردانی محمدحسین لطیفی که از ششم تیرماه روی پرده سینماها رفته، با نمایش در ۵۰ سالن سینمایی در تهران و شهرستان‌ها، یک میلیارد و صد میلیون تومان فروش داشته است. همچنین فیلم سینمایی «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی با در اختیار داشتن ۸۰ سینما تاکنون ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشته است، این اثر از سوم مردادماه روی پرده سینماها قرار گرفته است.

همچنین فیلم سینمایی «خاله قورباغه» به کارگردانی افشین هاشمی طبق اعلام دفتر تهیه‌ی این فیلم تا روز چهارشنبه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

آمار فروش تا ابتدای جمعه ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ به شرح زیر است:

(تمامی ارقام به تومان است)

هزارپا ۱۸ میلیارد و ۵۵۰میلیون(۳۰روز)
تگزاس ۱۴ میلیارد و ۱۰۰میلیون(۱۰۷روز)
فیلشاه ۸میلیارد و ۲۲۰ میلیون(۱۴۲ روز)
خجالت نکش ۴میلیارد و ۷۰۰میلیون(۹۳ روز)
عصبانی نیستم۳میلیارد و ۷۱۰میلیون(۹۳ روز)
دشمن زن ۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون(۵۱ روز)
چهارراه استانبول ۳میلیارد و ۳۶۰ میلیون(۹۳ روز)
دلم میخواد ۱میلیارد و ۵۵۰ میلیون(۵۱ روز)
دارکوب ۱میلیارد و ۵۵۰ میلیون(۳۷ روز)
خاله قورباغه ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون(۳۷ روز)
به وقت خماری ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون(۳۷ روز)
کاتیوشا ۶۰۰میلیون(۹روز)
در وجه حامل ۱۸۳ میلیون(۵۱ روز)
من دیوانه نیستم۱۶۰ میلیون(۹روز)
شماره ۱۷سهیلا ۱۴۰ میلیون(۴۴ روز)
دم سرخ ها ۱۱۵میلیون(۲روز)
مرداد ۱۱۰ میلیون (۳۷ روز)
کد مطلب: 16400